نیکوکار ها؛ طلا می دزدیدند

نیکوکار ها؛ طلا می دزدیدند

سپتامبر 20, 2019 0 By مدیر کل

دو شیاد به بهونه این که نیکوکار هستن و می خوان بسته های پوشاک رو به نیازمندان هدیه بدن و پس از فریب زنان سالخورده طلاهای اونا رو سرقت می کردن، در مشهد دستگیرشدند.

یه چند وقت پیش زنی سالخورده با حضور در پلیس آگاهی خراسان رضوی علیه دو مرد به اتهام سرقت طلاهایش شکایت کرد.

شاکی گفت: هنگام برگشت به خونه بودم که دو سرنشین یه خودروی پژو در حالی که به زبون عربی با هم گفت وگو می کردن، به من نزدیک شدن. یکی از اون دو به زبون فارسی با من حرف زد و گفت ساکن یکی از کشورای عربیه و می خواد بسته های پوشاک رو به نیازمندان هدیه دهد.

 

ایشون در ضمن گفت: در ادامه گفت وگو این فرد ادعا کرد می خواد واسه همسرش طلا هدیه بخره. پس طلاهایم رو گرفت و پس از نگاه کردن، اون رو درون نایلون پوشاک اهدایی قرار داد. چند قدمی که دور شدم نایلون رو بررسی کردم و فهمیدم گوشه ای از اون سوراخ بوده و دو مرد ناشناس اون رو سرقت کردن.

با اطلاعات به دست اومده از شاکی، چهره نگاری رایانه ای از متهمان انجام شد و اونا تحت تعقیب قرار گرفتن.

در حالی که تحقیقات در این مورد ادامه داشت، زنان سالخورده دیگری هم با حضور در مرکز پلیس شکایت مشابهی رو ارائه کردن.

ردپای چهار مرد در سرقتای سریالی

در مرحله بعدی تحقیقات معلوم شد روش های سرقت مشابه بوده اما تصاویر رایانه ای با هم مطابقت نداره و مربوط به چهار مرد سارقه که به بهونه نیکوکاری طلای خانمای سالخورده رو سرقت می کنن.

با فرضیه باندی بودن سرقتا، تصاویر رایانه ای به دست اومده از متهمان فراری در اختیار گشتای انتظامی قرار گرفت تا سارقان دستگیر شن.

جستجو در این رابطه ادامه داشت تا این که دو روز پیش ماموران هنگام گشت زنی در شهر به یه خودروی پژو ظنین شدن و اون رو متوقف کردندو دو سرنشین اون به پلیس آگاهی انتقال پیدا کردن.

اعتراف دزدها

سرهنگ بیدمشکی، رییس پلیس آگاهی استان خراسان رضوی روز گذشته در رابطه با این پرونده به خبرنگار ما گفت: در تحقیق از این متهمان معلوم شد اونا با تشکیل باندی، به سرقت طلای زنان سالخورده اقدام می کردن. پلیس در ادامه فهمید متهمان با سد کردن راه زنان سالخورده خود رو از جهانگردان و زائران عرب زبون معرفی می کردن و با ادعای این که نذری داشته و حاجتشان برآورده شده، نایلونی از پوشاک رو به اونا می دادن تا به افراد نیازمند هدیه کنن.

ایشون اضافه کرد: در همون موقع متهمان طلاهای این افراد رو نگاه کرده و دوباره با گرفتن نایلون پوشاکی که گوشه ای از اون رو سوراخ کرده بودن، طلاها رو به درون اون مینداختن و به این روش از زنان سالخورده سرقت می کردن.

بیدمشکی اعلام کرد: به دنبال اعتراف این متهمان، مخفیگاه دو همدست دیگرشون که تو یه زائرسرا بود، شناسایی و اونا هم دستگیر شدن و در بازرسی از این محل بخشی از طلاهای سرقتی شاکیان کشف و ضبط شد.

پس گزارش، به دنبال اعتراف هر چهار متهم، اونا با قرار قانونی روونه زندان شدن. تحقیقات تکمیلی از متهمان ادامه داره.

جام جم آنلاین