نکاتی که  در مورد کارت عروسی باید بدانید!

نکاتی که در مورد کارت عروسی باید بدانید!

سپتامبر 20, 2019 0 By مدیر کل

به گزارش سایت عروس ، کارت عروسی با کارت دعوت دعوتنامه ای رسمیه که واسه میهمانان احتمالی یه میهمانی رسمی (مانند مجلس نامزدی، جشن عقد، عروسی و یا عزاداری) ارسال می شه و از اونا رسما واسه حضور در اون مراسم دعوت می شه .

مدلای کارت عروسی:

کارت عروسی واسه دعوت ممکنه به صورت دست ساز و دست نویس و یا با یکی از راه های چاپ طراحی و جفت و جور شه.  امروزه به دنبال خواسته و درخواست مشتریان، تنوع کارت ها از دید طرح و شکل، بسیار زیاد شده.  در حالی که در گذشته این تنوع به چند طرح ساده خلاصه می شد .جنس کارت دعوت هم ممکنه بسیار متفاوت طراحی شه.  از کاغذ و مقوا، پارچه ابریشمی و مخمل و حتی حصیر و چوب هم ممکنه واسه ساخت کارت دعوت استفاده شه.  معمولاً روی کارت های چاپی پس از چاپ هم عملیاتی صورت میگیره.

آغشته کردن با اکلیل و درج پاپیون یا نگین و مونتاژ اون معمولاً با دست انجام می پذیرد.  امروزه در کارت عروسیای جدید از اشکال فانتزی استفاده زیادی می شه.  کارت عروسی در ایران و سوریه بسیار پر کاربردتر از کشورای دیگه س.

علی رغم اینکه بعضی وقتا بعضی از طرح های کارت از سوریه به ایران وارد می شه، ولی کارت دعوت ایرونی، به بعضی کشورای منطقه مثل پاکستان، افغانستان، عراق و کشورای آسیای میونه هم صادر می شه و این کشورها از دید طرح کارت های دعوت، پیرو سلیقه ایرانیان هستن.  تیراژ و تعداد سفارش کارت عروسی بستگی به تعداد مهمانها داره.

در بعضی از نواحی ترکمن صحرا تیراژ کارت دعوت عروسی گاه به هزاران عدد می رسد چون اقوام زیادی رو واسه عروسی دعوت می کنن.  قیمت کارتای دعوت در ایران (بسته به نوع و طراحی اون) از ۱۰۰ تومن تا ۵۰۰۰ تومن متغیره.  بعضی از فارغ التحصیلان خوش ذوق رشته گرافیک بیشتر از هر کسی می تونن به طراحی کارت عروسی جلوه خاص تر و جذاب تری ببخشند.  چون سلیقه و خوش ذوقی اونا شهره عام و خاصه.

باید در نظر بگیرین که اگه فردی هستین که به زیبایی و خاص بودن کارت عروسی اهمیت می دید حتما به دنبال طراح اون باشین و ایده خود رو به اون بسپارین.  هزینه زیادی رو صرف این مهم نکنین چون که همه افراد ذوق نگهداری کارت عروسی شما رو ندارن و بعضیا کارت عروسی شما رو بعد از تموم شدن مراسم داخل زباله میندازن.

 منبع: سایت عروس (http://www.Aroos.co)

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

چیجوری با انگیزه کار کنیم؟