نکاتی برای خوش عکس بودن

نکاتی برای خوش عکس بودن

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

صورت قشنگتر

طبق تحقیقات انجام شده بیشتر ادما از عکس خود راضی نیستن البته درصدی از این افراد فقط به خاطر وسواس زیادتر از اندازه از عکسای خود راضی نیستن اما رعایت نکاتی خاص موقع عکس گرفتن میتونه در رضایت شما از عکس هاتون اثر داشته باشه.

به سمت راست خود نگاه کنین

طبق تحقیقات گذشته محققان دانشگاه ویک فورست آمریکا، نیمرخ چپ صورت نسبت به نیمرخ راست جذابیت بیشتری داره. این موضوع به این دلیله که این بخش از صورت احساسات شخص رو بهتر بروز میده. واسه اینکه عکس پروفایلتان عالی باشه، صورت خود رو کمی به سمت راست بچرخونین. این ترفند باعث می شه آدمایی با صورتای گرد، لاغرتر به نظر برسن.

مهمترین ویژگی ظاهری خود رو برجسته کنین

واسه اینکه خوش عکس باشین، تلاش کنین مهمترین ویژگی ظاهری خود رو برجسته کنین تا قشنگ تر به نظر برسین.

به لنز دوربین نگاه نکنین

هیچکی نمی خواد در عکسی که همه در اون خوب افتادن، با چشمانی قرمز دیده شه. واسه این که اینجور اتفاقی نیفتد، مستقیم به لنز دوربین نگاه نکنین. کمی بالاتر یا پایین تر از لنز رو نگاه کنین. نگاه مستقیم به لنز باعث می شه که نور پس از برخورد با شبکیه چشم مشخص شه و در نتیجه چشم در عکس به رنگ قرمز درمی آید. اگه فاصله خود رو با دوربین حفظ کنین، از خطر چشمک زدن هم دور میشین.

جلوگیری از قرمزی چشم در عکس

دلیل اینکه چشمون شما در عکس قرمز می شه، درخشش نور خیلی کمی از پشت پلک شما به لنز دوربینه. آدمایی که چشمون درشتی دارن بیشتر از بقیه از این موضوع ناراحت هستن. اگه با نگاه نکردن به لنز دوربین نتونستید این مشکل رو حل کنین، ما ترفند دیگری رو تقدیم حضورتون می کنیم.

واسه جلوگیری از داشتن چشمانی قرمز در عکس، مطمئن شید که محیط عکاسی از نور کافی برخورداره. یا اینکه می تونین تنها چند لحظه قبل اینکه عکاس عکس بگیره، به یه منبع نور که روشنایی کمی داره، نگاه کنین تا مردمکای چشم تون کوچیک تر دیده شن.

غبغب رو خط بزنین

هیچی بدتر از این نیس که در عکسی غبغب شما به طور کامل مشخص باشه. اما بدیش اینه این مشکل واسه هممون پیش اومده. واسه اینکه این مشکل در عکس هاتون به وجود نیاد، مطمئن شید که دوربین کمی بالاتر یا هم سطح چشمون تون قرار داشته باشه. هم اینکه تلاش کنین سرتون رو کمی به سمت بالا نگه دارین و فک تون رو کمی به سمت بیرون بدین. بهتره اول این روش رو جلوی آینه تمرین کنین و ببینین که طبیعی به نظر می رسه یا خیر.

از نور مستقیم دوری کنین

شاید همیشه این امکان وجود نداشته باشه که عکاس شرایط نوری مناسبی رو جفت و جور آورد. بهتره یادتون باشه که نور مستقیم از بالا می تونه روی صورت شما سایه بندازه و سایه های زیر چشمون شما رو برجسته تر کنه، در نتیجه سیاهی پایین چشماتون در عکس بیشتر می شه. مکانایی با نورهایی ملایم رو واسه عکاسی انتخاب کنین.

ژستی حرفه ای بگیرین

اگه می خواین عکس تموم قد بندازین، ژستی سنتی به خود بگیرین ، در حالی که یکی از شونهای خود رو به دوربین نزدیک تر کردین و یکی از پاهاتون جلوی پای دیگرتون قرار داره،، سه چهارم از بدن خود رو به سمت دوربین بچرخونین.

این ژست باعث می شه که در عکس لاغرتر به نظر برسین. تلاش کنین کمر خود رو راست نگه دارین و شکم تون رو تو بدین. (فقط تلاش کنین خیلی در این جوری ژست گرفتن زیاده روی نکنین، قرار نیس کسی رو گول بزنین.)

قشنگ ترین لبخندتون رو به نمایش بذارین

خیلی از ما وقتی که می خوایم بخندیم، خیلی روی شکل دهن و لب هامون تمرکز می کنیم. این در حالیه که محققان می گن که خنده چشمون شما خیلی مهمتر از دقیق شدن و فوکوس کردن روی خنده لبان شماس.

واسه اینکه لبخند طبیعی تری داشته باشین به چیزی که شما رو خوشحال می کنه، فکر کنین. شاید با در نظر گرفتن ویژگیای ظاهری که خاصِ خودتونه، بتونین با لبخندتون تاثیر بیشتری روی مخاطب داشته باشین.

مثلا آدمایی که دندونای زیبایی دارن، بهتره طوری لبخند بزنن که دندون هاشون معلوم باشه و چهره خنده رو اونا مخاطب رو جذب کنه. این در حالیه که لبخندی ملایم چشمون تون رو بزرگ تر و لب هاتون رو برجسته تر نشون میده.

گرفتن ژست خاصی رو واسه عکاسی تمرین کنین

اگه واقعا علاقمند هستین که خوش عکس باشین، بهترین کاری که می تونین انجام بدین اینه که ژستای خود رو از قبل تمرین کنین. در زوایای جور واجور از بدن، صورت و لبخندتون عکس بندازین تا وقتی که فهمیده باشین در کدوم حالت خوش عکس تر هستین.

می تونین این کار رو مقابل آینه یا با دوربین خودتون انجام بدین. با رعایت این نکات مطمئن باشین در عکس هاتون عالی به نظر می رسین.

چیجوری همیشه قشنگتر به نظر برسیم؟

چیجوری در عکس قشنگتر باشیم؟

بازنشر باشگاه خبرنگاران