نکات مهم و ۵ حقیقت سخت برای پولدار شدن

نکات مهم و ۵ حقیقت سخت برای پولدار شدن

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

می خواین بیشتر پول دربیارین؟ بیشترِ ما می خوایم. و بیشتر ما هم فکر می کنیم اگه تنها کمی به درآمدمون اضافه کنیم، همه چیز درزندگی کلا بهتر می شه.

به گزارش آلامتو به نقل از mindbodygreen؛ مطمئنا تا حدودی همین طوره، پول بیشتر یعنی راحتی و امنیت و ثبات بیشتر. اما اگه به دنبال پول بیشتر در زندگی هستین، مهمه که درمورد واقعیتای تغییرات زندگی در آینده، واقع گرا باشین.

بذارین از اینجا شروع کنیم: از این آگاهی دارین وقتی که شروع به کسب درآمد بیشتر کنین، شما و زندگی تون چیجوری تغییر می کنه؟

کسب درآمد بیشتر

  1. باید پول ِ بیشتر رو بطلبید.

چک حقوق ماهیانه با رقم بالاتر، خود به خود به دست شما نمی رسه. اگه چیزی در زندگی می خواین باید اونو بطلبید. چک حقوقی با رقم بالاتر خود به خود به دست شما نمی رسه. پس، از این به بعد در پیشنهاد شغلی، آزمایش کارکرد، یا تماسای فروش با مشتری، قدم سخت ِ درخواست پول ِ بیشتر رو وردارین و سخت کوشی رو پشتوانه درخواست تون کنین.

به سازمان یا مشتریان تون نشون بدین که می تونین یافته های بهتری رو به اونا برسونین.

  1. انتظارات و مسئولیتا هم افزایش پیدا می کنه.

حالا که درخواست پول بیشتر کردین و شرکت یا مشتریان هم موافقت کردن، انتظارات نسبت به کارکرد شما بالاتر میره. باید نشون بدین این افزایش ارزشش رو داشت!

شاید هم از شما خواسته شه بقیه رو مدیریت کنین، که یه سری از مسئولیتای جدید مطرح می شه. از خود سوال کنین” آمادگی چیزای مهم و تعهدات جدید رو دارم؟ ” و در جواب با خود روراست باشین.

  1. بیشتر لازم می شه بیشتر خرج کنین تا بتونین بیشتر به دست بیارین.

تصور کنین: چون کسب درآمد بیشتر بیشتر به معنی زمان بیشتری موندن در اداره س، پس زمان کمتری در خونه دارین. واسه انجام کارای روزمره، مانند خرید مایحتاج و نظافت، شاید مجبور شید هزینه بیشتری بکنین( یا هفته بعد هم همون جورابا رو بپوشید!). بردوش گرفتن مسئولیتای بیشتر کاری می تونه همراه با آموزش و تعالیم بیشتر باشه که شما باید هزینه اونو بپردازید.

اگه درحال رشد و پیشرفت در کار و کاسبی تون هستین، نیاز دارین که بیشتر کاراتون رو به بقیه بسپارین( هزینه برداره!) تا آزادی و زمان بیشتری واسه کار و درآمد بیشتر داشته باشین.

  1. درآمد ِ بیشتر، حس خوبی داره، شما به اون عادت می کنین و هدف جدیدی دارین.

وقتی رو به یاد بیارین که تازه شروع کرده بودین، شاید به محض اتمام دانشکده بوده یا یه معامله جدید تجاری.

مجبور بودین در خیلی چیزها صرفه جویی کنین مثلا خرج روزانه یا کلاسای هفتگی یوگا، تا مطمئن شید که می تونین اجاره رو بپردازید و چیزی واسه خوردن دارین. به این فکر می کردین که ” اگه فقط می تونستم کمی بیشتر پول دربیاورم، همه چیز روبراه بود.”

با گذشت زمان شروع کردین به بیشتر پول درآوردن و هزینه اضافی واسه کافی شاپ رفتن و باشگاه ورزشی جور شد: ” همون کمی پول بیشتر!” ، تونستید به سفرهای آخر هفته برید و خونه ای بزرگ تر جفت و جور کنین. به نظرتون آشناست؟ دوباره تنظیم کردن اهداف و به رقابت کشیدن خودتون واسه بالاترین درجه گرفتنای جدید، خوب و پویاست.

فقط حواستون باشه در تله ” من وقتی خوشحال هستم که …” نیفتید که همیشه در ان طرف اهداف، منتظر شماس؛ از خود سفر هم لذت ببرین.

  1. کسب درآمد بیشتر، به طور کامل راضی تون نمیکنه.

همونجوریکه قبلا گفتم، آرامش، امنیت و شادی که فکر می کنین با پول بیشتر میاد، واقعا از منابع دیگه تامین می شه. احساسی که درمورد خودتون دارین، کارای روزمره زندگی، معنایی که در شغل تون پیدا می کنین و کیفیت روابط تون، چیزایی هستن که کیفیت زندگی هر روزتون رو تحت تاثیر قرار میدن.

یعنی دیگه، نه رقم حساب بانکی تون و نه مخارج یه سفر خیال انگیز و عالی، هیچ کدوم نخوان تونست رضایت کامل تون رو جلب کرده و شادی همیشگی و موندگار رو به شما هدیه بدن. آرامشی که به دنبالشین، از درون تون سرچشمه میگیره.

وقتی در درون مون به احساس ” کافی ” بودن برسیم، واسه مون ” کافی” هستش، خیلی ساده س!. یعنی دیگه، این واقعیتا قرار نیس جلوی کسب درآمد بیشتر رو بگیرن. این واقعیات وجود دارن تا به عنوان تصویری شفاف از حولوحوش دیگه درآمد بیشتر، در خدمت شما باشن.

خیلی از افراد فکر می کنن به محض این که به درآمد بیشتر رسیدن، همه چیز خوب و روبراه می شه. قدردان چیزی که الان در زندگی دارین باشین، و به خودتون اعتماد کنین، خودتون رو واسه چیزای مهم بیشتر که همراه با پول بیشتره آماده کنین و بعد به اون برسین!

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

اختصاصی روشای کسب درآمد پولدار شدن کسب درآمد در ایران