نکات مهم شوهرداری

نکات مهم شوهرداری

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

امروزه شرایط زندگی مشترک، گونه جدیدی از روابط زناشویی رو بوجود آورده چراکه سنت و مدرنیته در کنار هم راهی نو باز کرده ان.

ما نکاتی از اون رو براتون بازگو می کنیم تا در جهت جلوگیری از بروز هر نوع سوء تفاهم، ابتکار عمل داشته باشین.

۱. همسرتون رو به عنوان یه مرد قبول کنین و واسه شناخت دنیای مردونه اون فهم خود رو زیاد کنین.

۲. همسر خود رو به چشم یه شی ء مسئول نگاه نکنین بلکه به شخصیت وجودی اون احترام بذارین.

۳. جنبه یا بخش هایی از شخصیت شوهرتون رو که باعث تفاوت اون از بقیه می شه رو مورد توجه و تشویق بذارین.

۴. واسه اینکه همسرتون با شما روراست باشه تلاش کنین اون رو درک کرده و واسه افکار و احساساتش ارزش قایل شید. اگه حرف ها و گفته های اون برابر میل شما نیس از خود عکس العمل تند نشون ندین چون به این وسیله بذر بی اعتمادی رو در زندگی خود می کارید.

۵. وقتی همسرتون با شما درد دل می کنه و راز دلش رو با شما در میان می گذارد، احساساتش رو قبول کنین و به اون نگید که اسرار درونش ناخوشایند و بی رحمانه س .

۶. دائم از شوهرتون ایراد نگیرین چون انتقاد پشت سر هم باعث می شه که شوهرتون از شما فاصله بگیره.

۷. اون رو به درک نکردن ، نبود صمیمیت و بی احساس بودن متهم نکنین. چون اون درک کردن ، صمیمیت و با احساس بودن رو به روش مردونه نشون می دهد.

۸. نیازای واقعی شوهرتون رو دریابید. این اتفاق نمی افتد مگه اینکه همسرتون این نیاز ها رو بگه و به خاطر این در مواقع مناسب با لحن ملایم در لازم هاش از ایشون سؤال کرده و دیدگاه های واقعی ایشون رو به خود و زندگیتون دریابید و در آخر جوابی رو که شوهرتون می دهد بدون انتقاد و جبهه گیری قبول کنین.

۹. وقتی که همسرتون با شما صحبت می کنه به دقت به حرفه های اون گوش بدید چون نبود توجه شما به گفته های اون نبود علاقه شما رو نشون می دهد.

۱۰. هیچ وقت از کارایی که همسرتون واسه جلب محبت شما انجام می دهد ایراد نگیرین مثلا وقتی اون به شما محبت می کنه اون رو بیشتر از اندازه لوس ندونین اون به روش خود بیان محبت می کنه.

۱۱. اون رو به روش خودتون دوست نداشته باشین بلکه به وجود اون هم اهمیت بدین. مثلا اگه در سالگرد ازدواج تون ، هدیه ای به اون می بدید تلاش کنین از قبل در مورد هدیه مورد علاقه اش اطلاعاتی به دست بیارید.

۱۲. از همسر خود انتظار نداشته باشین که با همه طرح ها و ایده ها و افکار شما موافق باشه و اون ها رو تشویق کنه. واقع بین باشین و به اون اجازه بدید که نظرش رو هر چند که برخلاف میل شما باشه، بگه.

۱۳. اصرار زیادی واسه جلب محبت همسرتون نداشته باشین و این نکته رو وقتی که ایشون عصبانیه بیشتر مراعات کنین. در بسیاری اوقات حالت روحی اون واسه بیان محبت به شما مناسب نیس و اصرار زیاد شما منتهی به مخالفت شدید اون می شه.

۱۴. واسه همسر خود نقش یه زن حساس و شکننده رو بازی نکنین. چون این حالت شما باعث می شه که همسرتون فکر کنه شما ضعیف و بی طاقتید و اگه چیزی بگه باعث رنجشتان می شه. پس تلاش می کنه که رابطه کلامی کمتری داشته باشه و همین امر باعث ناراحتی شما می شه.

۱۵. تلاش کنین که در رابطه با همسرتون همیشه هویت خود رو به عنوان یه زن و همسر حفظ کنین. زنی که توجه به روابطش به قیمت از دست دادن هویتش تموم شه به خود و روابطش آسیب می زند. چون این مسئله باعث می شه که ایشون خود رو بخشنده تر و دوست داشتنی تر از شوهرش ببینه و فکر کنه که همسرش بی آخر خودخواه و ناسپاسه . مرد ها با زنی به عنوان همسر در رابطه دائمی باقی خواهند موند که هویت جداگونه و قوی خود رو حفظ کنه.

۱۶. اگه احساس می کنین که در روابط خود با همسرتون از عزت نفس پایینی برخوردارید و میل دارین که اون رو وادارید تا در این مورد به شما کمک کنه که از احساس خوبی بهره مند شید اشتباه می کنین. این مسئله مشکل شماس شخصاً روی اون کار کنین و در صورت ضرورت از یه روان شناس کمک بخواین.

۱۷. وقتی که همسرتون از فشار عصبی رنج می برد تلاش نکنین از دید احساسی به اون نزدیک شید. چون اگه واسه صمیمیت و نزدیک شدن به اون فشار بیارید فقط اون رو عصبانی تر کرده و از خود دور می کنین. وقتی که استرس اون کم شه به حالت عادی خودش بر می شه.

۱۸. در زندگی زناشویی خود تلاش کنین خود رو مسئول خوشبختی خود بدونین. زنی که مسئولیت خوشبختی زندگی مشترک رو فقط رو دوش شوهرش می گذارد یه همسر آزرده و دپرس به بار می آورد.

۱۹. اون رو به دوست نداشتن و گریزان بودن از همسر و زندگی متهم نکنین. چون ایشون باور داره که شریک زندگی اش رو دوست داره و از اون گریزان نیس ولی به نظرش اون رو متهم به چیزی می کنین که در موردش صدق نمی کنه و این مسئله موجب کدورت در روابط می شه.

۲۰. وقتی شما درمی یابید که در ایجاد مشکلات زندگی خود سهم داشته اید و اون رو به همسرتون بگید عشق و محبت دوباره تو زندگیتون شکوفا می شه. چون بعد از اون همسرتون هم سهم خود رو می پذیرد و با کمک شما درصدد رفع مشکل بر میاد.