نکاتی که درمورد فست فودها باید بدانید!

نکاتی که درمورد فست فودها باید بدانید!

سپتامبر 20, 2019 0 By مدیر کل

fastfood

فست فودها، خیلی سریع تر از اون چیزی که تصور می کردیم، به زندگی ما وارد شدن و چه بخوایم و چه نخوایم، در زندگی روزمره مون نقش مهمی داره. رازهای فست فودها رو بخونین تا با این پدیده مدرن امروزی، رفتاری متفاوت داشته باشین…

۱ – در فست فود فروشیا، همیشه غذاهای محبوب، زودتر پخته و در محلی نگهداری می شن. قانون و اصول اینه که بعد از یه زمان مشخص، اگه مشتری پیدا نشد، این غذاها دور ریخته شه اما بعضی وقتا این اتفاق نمی افته.

پس بهترین زمان واسه خوردن فست فودها و گرفتن غذا، واسه ناهار بین ساعت ۳۰/۱۲ تا ۳۰/۱۳ ظهر و واسه شام بین ساعت ۳۰/۸ تا ۳۰/۹ شبه.

۲ – ساندویچ فیله کبابی مرغ، سالم ترین غذای منوی فست فودهاست اما قبل از خوردن مطمئن شید با کره کمی تفت داده نشده و بعد کبابی شده باشه. واسه رسیدن به این اطمینان، کافیه کمی از گوشت مرغ رو جدا کنین و بچشید.

۳ – وسایل آشپزخانه و سرو نوشیدنی در فست فودها با ماده های شوینده شیمیایی در آخر شب تمیز می شن. اگه اولین مشتری فست فودها در صبح بعد باشین، قاعدتا آثار این مواد بازم هست و ممکنه در غذای شمام باشه.

۴ – فکر می کنین خطای گریل روی همبرگر شما واقعیه و اثر آتشه؟! اصلا هم اینطوری نیس، کار کارخانه تولید همبرگره.

۵ – اگه شما بخواین، فست فودها موظفند غذای شما رو همون لحظه آماده کنن و از باکسای غذا در سینی نگذارند. حالا واسه اینکه مشکلی پیش نیاد و درگیر نشید، به جای این درخواست، می تونین از اونا بخواین مثلا سیب زمینی شما رو بدون نمک بدن یا ساندویچ رو بدون سس.

۶ – اگه درخواست تغییر ماده ای در غذای خود رو دارین، از واژه «اضافه» استفاده نکنین چون به محض شنیدن این واژه ، درخواست شما به هر شکلی که برداشت شه، اجرا می شه. دقیق توضیح بدید درخواستتون چیه.

۷ – اهالی فست فود به شما می خندن، وقتی می گین می خواین غذایی رژیمی بخورین و سالاد ماکارونی یا سالاد مرغ با نون تست سرخ شده سفارش می دید. مطمئن باشین خوردن یه ساندویچ فیله کبابی، کالری کمتری به بدن شما میرسونه.

۸ – همیشه این اتفاق نمی افته، اما یه درصد هم احتمال بدید وقتی رفتار نامناسبی با کارگران و اهالی رستوران دارین، غذای شما، تمیز و پاکیزه سرمیزتان نیاد.

۹ – واسه اینکه بفهمین به رستورانی تمیز و پاکیزه اومدید، آسونترین راه نگاه کردن به یخای داخل لیوانه. اگه یخا شفاف باشن و املاح نداشته باشن، مطئمن باشین غذایی پاکیزه می خورید.

۱۰ – وقتی اسم فست فود رو می شنوین، ناخودآگاه یاد عکس همبرگرها و سوخاریای خوشمزه تبلیغات می افتین و حتی بعضی وقتا ممکنه به اعتبار عکسی که در تبلیغات رستورانا می بینین، سری به اونجا بزنین. اما این اشتباه ترین راه واسه انتخاب فست فودهاست، چون واسه اون چیزی که در عکس می بینین، عکاس خوب، فیلترهای عکاسی و چند ساعت زمان، هزینه شده ولی واسه غذای شما کمتر از ۲۰ دقیقه.

۱۱ – موقع سفارش دادن غذا تلفن همراهتون رو در جیبتون بذارین تا هم به اعصاب صندوقدار خسته از کار آسیب نزنین و هم سفارش دقیقی داشته باشین.

۱۲ – بعضی وقتا غذاهایی که آماده شده و ممکنه زمان سرو اونا سررسیده باشه، رایگان یا با تخفیف سرو می شن. البته این به شیفت مدیر بستگی داره و ممکنه مدیری با این پیشنهادهای جذاب به مشتریان موافقت نکنه.

بهترین ادویه واسه چربی سوزی

چیجوری بدون رژیم غذایی لاغر شیم؟

بازنشر باشگاه خبرنگاران