نکاتی برای زندگی بهتر

نکاتی برای زندگی بهتر

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

قدر نیرو و زیبایی جوانیتان رو بدونین، ولی اگه هم ندانستید، مهم نیس! روزی قدر نیرو و زیبایی جوونی تون رو خواهید دونست که تازگی اونو به افول گذارد. اما باور کنین تا بیست سال دیگه، به عکسهای جوونی خودتون نگاه خواهید

زندگی بهتر

کرد و به یاد میارید چه امکاناتی در اختیارتون بوده و چقدر فوق العاده بودین. اون طور که تصور می کردین چاق نبودین.

همه چیز در بهترین شرایطش بوده تا شما احساس خوب داشته باشین. نگران آینده نباشین.اگه هم دلتون می خواد نگران باشین، فقط این رو بدونین که نگرانی همون اندازه مؤثره که جویدن آدامس بادکنکی در حل یه موضوع زور. مشکلات اساسی زندگی شما مطمئنا چیزایی هستن که هیچوقت به مخیله نگرانتان هم خطور نکرده ان، از همون یه جور که یه روز سه شنبه عاطل و باطل یهو احساس بد پیدا می کنین و نسبت به همه چیز بدبین میشین!

با دل بقیه بی رحم نباشین و با کسائی که با دل شما بی رحم بودن، سر نکنین. نخ دندون بکار ببرین. عمرتون رو با حسادت تلف نکنین. بعضی وقتا شما جلو هستین و بعضی وقتا عقب. مسابقه طولانیه و ، آخر، خودتون هستین که با خودتون مسابقه میدین. ناسزاا رو از یاد ببرین. اگه موفق به انجام این کار شدید راهش رو به من هم نشون بدین. اسمای عاشقانه قدیمی رو حفظ کنین. صورت حسابهای بانکی و قبضها و … رو دور بندازین.

اگه نمی دونین می خواین با زندگیتون چه بکنین، احساس گناه نکنین. جالبترین آدمایی رو که در زندگی ام شناخته ام در ۲۲ سالگی نمی دونستن میخوان با زندگیشون چه کنن. بعضی از جالبترین چهل ساله هایی هم که می شناسم هنوز نمی دونن. تا می تونین کلسیم بخورین. با زانوهاتون مهربون باشین. وقتی قدرت زانوهای خود رو از دست دادین کمبودشان رو شدیدا حس می کنین.

ممکنه ازدواج کنین، ممکنه نکنین. ممکنه صاحب بچه شید، ممکنه نشید.

ممکنه در چهل سالگی طلاق بگیرین، احتمال هم داره که در هشتاد و پنجمین سالگرد ازدواجتون رقصکی هم بکنین. هرچه می کنین، نه زیاد به خودتون بگیرین، نه زیاد خودتون رو سرزنش کنین. انتخابهای شما براساس ۵۰ درصد بوده، همونطور که مال همه بوده.. دستورالعملهایی که به دستتون میرسه رو تا ته بخونین، حتا اگه از اونا پیروی نمی کنین. از خوندن مجلات زیبایی دوری کنین. تنها خاصیت اونا اینه که بشما بقبولانند که زشتید . در شناخت پدر و مادر خود بکوشید. هیچکی نمی دونه که اونا رو کی واسه همیشه از دست میدید. با خواهران و برادران خود مهربون باشین.

اونا بهترین رابط شما با گذشته هستن و به فکر قوی تنها کسائی هستن که بیشتر از هرکی دیگه در آینده به شما می رسن. یادتون باشه که دوستان میان و می رن، ولی اون تک و توک دوستان جون جانی که با شما می مانند رو حفظ کنین. واسه پل زدن میان اختلافهای جغرافیایی و روشای زندگی سخت بکوشید، چون هرچه بیشتر از عمر شما بگذره، بیشتر اطلاع کامل پیدا می کنین که به آدمایی که در جوونی می شناختین محتاجید. سفر کنین بعضی حقایق لاینفک رو قبول کنین: قیمتها صعود می کنن، سیاستمداران کلک می زنن، شمام پیر میشین. و اون وقت که شدید، در تخیلتان به یاد میارید که وقتی جوون بودین قیمتها مناسب بودن، سیاستمداران شریف بودن، و بچه ها به بزرگترهایشان احترام میگذاشتند. به بزرگترها احترام بذارین.

توقع نداشته باشین که کس دیگه ای نون آور شما باشه. ممکنه حساب پس اندازی داشته باشین. شاید هم همسر متمولی نصیبتون شده باشه. ولی هیچ وقت نمی تونین پیش بینی کنین که کدوم خالی میشه یا بشما جاخالی میده. خیلی با موهاتون ور نرید وگرنه وقتی چهل سالتون بشه، مثل موهای هشتاد ساله ها میشه. دقت کنین که نصایح کی رو قبول می کنین، اما با کسائی که اونا رو صادر می کنن صبور و صبور باشین. نصیحت ، گونه دیگه غم غربته. ارائه اون روشی واسه بازیافت گذشته از بین تل زباله ها، گردگیری اون و ماله کشیدن روی زشتیا و کمبود هاشون و مصرف دوباره اون به قیمتی بالاتر از چیزی که ارزش داره، است. اما اگه به این مسایل بی توجه هستین دست کم حرفم درمورد کرم ضد آفتاب قبول کنین.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟