نوشیدنی مناسب قبل و بعد ورزش

نوشیدنی مناسب قبل و بعد ورزش

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

تناسب اندام fitness

در طول تمرینات ورزشی و بعد از اون، چه بخوریم تا تحمل عضلانی خود رو زیاد کرده و بر درد پس از تمرینات سخت ورزشی پیروز شیم…

در طول تمرینات ورزشی و بعد از اون، چه بخوریم تا تحمل عضلانی خود رو زیاد کرده و بر درد پس از تمرینات سخت ورزشی پیروز شیم.

قبل و بعد از تمرینات ورزشی چه بخوریم؟

غذایی که می خورید نه فقط به شما انرژی می دهد بلکه به ماهیچه و عضلات شما سوخت رسانی می کنه و چربی های بدنتون رو می سوزوند و حتی موجب افزایش سلامت قلب و عروق شما هم

می شه.

بعضی از این مواد غذایی عبارتند از:

  1. قهوه

محققان دانشگاه جورجیا، اعلام کردن خوردن مقداری مکمل کافئین (برابر با دو فنجون قهوه) پس از تمرینات ورزشی، می تونه دردهای عضلانی رو بهتر از قرص های مسکن، آرامش دهد.

کافئین و تحمل عضلانی

کافئین از ایجاد ماده شیمیایی که مسئولیت فعال سازی درد در بدن رو داره پیشگیری می کنه.

  1. چای سبز

محققان برزیلی تو یه بررسی، فهمیدن، شرکت کنندگانی که سه فنجون چای سبز در روز به مدت یه هفته خورده بودن دارای علائم کمتری از آسیب های سلولی بوده و در اجرای تمرینات سخت ورزشی، ایستادگی بیشتری از خود نشون دادن.

اینطوری، نوشیدن مقداری قهوه در روز می تونه به بهتر شدن سریع عضلات، پس از تمرینات سخت ورزشی کمک کنه.

  1. آب سرد

نوشیدن آب سرد، قبل و بین تمرینات ورزشی اندازه تحمل و مقاومت بدن رو افزایش می دهد.

طی یافته های محققان انگلیسی، دوچرخه سوارانی که نیم ساعت قبل از شروع مسابقه و در طول اون ، که در محیطی گرم و مرطوب انجام می شد، آب خنک خورده بودن تونستن ۲۳ درصد فاصله بیشتر و طولانی تر از دیگر رقبای خود در مسابقه که آب ولرم خورده بودن، طی کنن.

نوشیدن آب خنک می تونه مستقیم ترین راه واسه کاهش گرمای مرکزی بدن باشه.

  1. شیر شکلات

محققان انگلیسی می می گن: شیر نسبت به آب و دیگه نوشیدنی های ورزشی در مرطوب سازی دوباره بدن پس از یه دوره تمرینات ورزشی، کارآیی بیشتری داره، چون که نسبت به دیگر نوشیدنی ها دارای پتاسیم و الکترولیت های بیشتریه.

اضافه کردن مقداری شکلات به این نوشیدنی باعث می شه تعادل کاملی از کربوهیدرات ها، پروتئین و چربی در اون بوجود آید و عمل بهبود عضلات، سریع تر صورت پذیرد.

منبع:همشهری آنلاین

بهترین ادویه واسه چربی سوزی

چیجوری بدون رژیم غذایی لاغر شیم؟

بازنشر رژیم غذایی نوشیدنی