نیکی کریمی سومین فیلمش را کلید می‌زند

نیکی کریمی سومین فیلمش را کلید می‌زند

سپتامبر 20, 2019 0 By مدیر کل

خوبی کریمی بازیگر و کارگردان سینما، سومین فیلم خود رو به عنوان کارگردان خردادماه تو تهران کلید می زند.

عکس خوبی کریمی

به گزارش خبرنگار مهر، خوبی کریمی بازیگر سینما و کارگردان نیمه خردادماه فیلمبرداری سومین فیلم سینمایی خود رو شروع می کنه، پیش تولید “روایت” که نام موقت این فیلم سینماییه شروع شده و کریمی مشغول انتخاب بازیگران و عوامل پشت دوربینه.

“روایت”با  موضوعی شهری و اجتماعی ، ساختاری قصه گو داره. جهانگیر کوثری جفت و جور کننده این فیلمه. کوثری قبلا در “یه شب” با این بازیگر همکاری کرده بود. کریمی قبلا گفته بود که فیلم تازه اش رو با همون نگرانی های همیشگی اما به شکل یه ساختار داستانگو و متفاوت با “یه شب” و ” صبح روز بعد” می سازه. اون در سومین فیلمش هم  از بازیگران حرفه ای استفاده می کنه.

فیلمبرداری این فیلم تو تهران انجام می شه، شهری که در “یه شب” حضوری پررنگ در شکل گیری حوادث و رویدادها داشته و می توان گفت یکی از کاراکترهای فیلم بود. کریمی این بار هم دوربینش رو به شهر می برد تا نشون دهنده سیمایی از این شهر و آدمهایش باشه.

کریمی که سال ۶۸ و با فیلم “وسوسه” جمشید حیدری بازیگری رو شروع کرد در بیست سال فعالیتش در سینما چهره ای خاص به عنوان بازیگری روشنفکر داشته، تجربه عکاسی، فیلمسازی و ترجمه در بخش شعر و ادبیات از اون سیمای هنرمندی چند وجهی ساخته، بازیگری که نخواسته به شکل یه هنرپیشه محدود شه و ترجیح داده بخش های دیگه هنر رو تجربه کنه.

در سالهای گذشته و پس از اینکه دو فیلم کریمی روی پرده نرفتند اون واسه به دست آوردن سرمایه واسه تولید فیلم سومش در فیلمهای تجاری بازی کرد، فیلمهایی که با اینکه در گیشه فروش خوبی داشتن و نشون داد با وجود رقیبان بسیار هنوز اون ستاره ای پولساز و محبوب در سینمای ایرانه، اما به جایگاه کریمی به عنوان کارگردان و هنرمند روشنفکر خدشه وارد کرد.

دوستداران فیلمهای “یه شب” و “صبح روز بعد” منتظرن تا این کارگردان دوباره پشت دوربین قرار بگیره و به سینمای محبوبش برگرده، سینمایی متفاوت با جریان قالب این روزای سینمای ایران.

جمع آوری : گروه آلامتو

به نقل از : خبرگزاری مهر