نگهداری از سالمندان بجای پرداخت اجاره!

نگهداری از سالمندان بجای پرداخت اجاره!

سپتامبر 20, 2019 0 By مدیر کل

یه خونه سالمندان در هلند آپارتمانایی رو به دانشجویانی که حاضرن با سالمندان تعامل کنن مجانی اجاره میده.

به گزارش آلامتو به نقل از عطیه همتی: یه خونه نگهداری از بازنشستگان و سالمندان در هلند با یه نوآوری باحال جوانان رو تشویق به تعامل با سالمندان کرد. اونا آپارتمانای کوچیکی رو به دانشجویان به صورت مجانی کرایه میدن عوضش دانشجویان هم باید ۳۰ ساعت از وقت خود رو به رسیدگی درست و دقیق به سالمندان اختصاص بدن.

براساس قانون مسئولین این خونه سالمندان دانشجویان باید در برنامه هایی مانند تماشای مسابقات ورزشی، جشن تولد و حضور در زمان مریضی سالمندان کنارشون باشن تا این کار مشکل تنهایی و تنهایی سالمندان رو حل کنه.

به گفته یکی از مسئولان این خونه، تنها نبودن سالمندان خیلی با اهمیته. چون سن و سال دار ۹۶ ساله ای که زانو درد داره دیگه پزشکان نمی تونن کار خاصی براش بکنن. پس ما اینجا فضایی رو براش جفت و جور می کنیم که اون این زانو درد رو از یاد ببره. حضور این جوانان می تونه حتی فضای خالی عاظفی اونا رو پر کنه و موجب ارتباطشونبا دنیای خارج شه.»

Humanitas-retirement-home3-550x313.jpg

دانشجویان این مجموعه زمانای مفرحی رو واسه سالمندان جفت و جور می کنن. دانشجویان با اونا بازی می کنن. اونا رو واسه خرید به فروشگاه می برن و براشون چیزایی می خرن که خودشون به تنهایی نمی تونن اونو بخرن. براشون غذاهای ساده و مناسب می پزن و به اونا به کار گیری کامپیوتر رو یاد میدن. آقای «آنتون گروت» یکی از سالمندان ۸۵ ساله این مجموعه س و از راه یکی از دانشجویان به کار گیری اینترنت رو یاد گرفته و بسیار خوشحاله که می تونه به بقیه ایمیل بزنه یا در فیسبوک فیلمای باحال رو نگاه کنه.

این پروژه دوساله در این مجموعه اجرا می شه و دانشجویان هم خیلی خوشحالند که تونسته ان به جای زندگی در خوابگاهای کثیف و پرجمعیت در آپارتمانای قشنگتر و تمیز زندگی کنن و به جای پرداخت پول واسه اجاره، از این سالمندان مهربون نگهداری می کنن.

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

noindex خبرگزاری مهر