Posted on: سپتامبر 20, 2019 Posted by: nb0k3oFghn Comments: 0

نماز خواندن تازه داماد در پیاده‌ رو +عکس

تازگیا تصویری در سایت های عرب زبون منتشر شده که نماز خوندن اول وقت دامادی رو کنار ماشین عروس و در پیاده رو نشون می دهد.
 
براساس روایات اسلامی هر قدر که نماز اول وقت به تأخیر بیفته، از فضیلت اون کاسته می شه. اما این تأکید بر ادای فریضه نماز در اول وقت به چه دلیله؟

امام صادق(ع) در این باره می فرمایند: «الصلوهُ تستحبُّ فی اَوَّلِ الأَوقاتِ»، خوندن نماز در اول وقت و در اولین فرصت، کاری مستحب و جایزه افزاست (بحارالانوار، جلد ۸۰، صفحه ۱۳). هم اینکه از اون حضرت نقل شده که نماز اول وقت، «خوشحالی کردگار» رو به همراه داره.

برآورده شدن خواسته ها از دیگر اثرات و برکات خوندن نماز اول وقته، اگر حضرت عبدالعظیم حسنی از امام حسن عسکری(ع) روایت می کنه که فرمود: «خدا متعال با حضرت موسی صحبت کرد، حضرت موسی فرمود: خدای من! کسی که نمازها رو در وقتش به جای آورد چه پاداشی داره؟ خدا فرمود: حاجت و درخواستش رو به اون عطا می کنم و بهشتم رو براش مباح می گردونم.» (بحارالانوار، جلد۸۲، صفحه ۲۰۴)

پیامبر بزرگ(ص) در حدیثی برطرف شدن گرفتاری و ناراحتی رو به اقامه کنندگان نماز اول وقت نوید میدن و می فرمایند: «بنده ای نیس که به وقت های نماز و جاهای خورشید اهمیت بده، مگه این که من سه چیز رو واسه اون ضمانت می کنم: برطرف شدن گرفتاری ها و ناراحتی ها، آسایش و خوشی به هنگام مردن و نجات از آتیش.» (سفینه البحار،جلد ۲، صفحه ۴۲)

درسته که اگه نمازگزار، نماز خود رو در آخر وقت هم بخونه انجام وظیفه کرده، اما از اونجا که کار، مربوط به پروردگار و بر کارای دیگه مقدمه، اگر اون رو بدون عذر به عقب بندازه، مسئوله و باید جوابگو باشه.

در ادامه، تصویری از به جا آوردن فریضه نماز در اول وقت مشاهده می شه که خیلی مهم و لایق تحسینه:

واسه این تازه داماد اُردنی که در شروع زندگی مشترک خود قرار داره، آرزوی خوشبختی می کنیم.

باحال و دیدنی

Categories:

Leave a Comment