نقش کلسیم در کاهش وزن سریع

نقش کلسیم در کاهش وزن سریع

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

کلسیم و لاغری

تحقیقات نشون دهنده اون هستش که مصرف کلسیم باعث کنترل لیپوژنز (تولید چربی) و تحریک لیپولیز (تجزیه چربی) می شه. نکته باحال اینکه کلسیم با اصل لبنیات نسبت به مکملای کلسیم موثرتر عمل می کنه.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، چاقی یکی از مشکلات بهداشتی شایع در سراسر دنیاس و روز به روز بر آمار اون اضافه می شه. روشای بسیاری واسه کاهش وزن و حفظ تنا سب اندام پیشنهاد شده اما یه رژیم غذایی اصولی به همراه ورزش مناسب بهترین راه واسه رسیدن به وزن ایده آل و حفظ اون هستش.

چند راه واسه رسیدن به وزن ایده آل هست؛ کم خوردن، ورزش کردن و خوردن بعضی غذاهای خاص، در میان مواد غذایی که به کمک می کنن، کلسیم جایگاه خاص ای داره. افزایش مقدار کلسیم دریافتی به شکلی باورنکردنی به کاهش توده چربی شما کمک می کنه. هر چی لبنیات فشرده تر باشن، اندازه کلسیم اون بیشتره. به طور مثال کلسیم ماست از شیر بیشتره.

واسه کاهش چربی احتیاجی نیس صبح تا شب پاکت شیر دست تون باشه مواد غذایی دیگری هم هستن که می تونین کلسیم دریافتی خود رو با خوردن اونا زیاد کنین. چون خیلی از مردم نمی تونن به حد ضرورت لبنیات بخورند.

دریافت روزانه یه گرم کلسیم واسه بدن شما مطلوب هستش اگه بتونین روزانه ۳ وعده لبنیات بخورین(شیر، پنیر، ماست، دوغ یا کشک) و در کنار اون از منابع دیگه کلسیم هم استفاده کنین به شکل زیادی وزن کم می کنین. اضافه کردن مواد کلسیم دار بیشتر از اون چیزی که تصورش رو بکنین می تونه به سوزوندن چربیای بدن شما کمک کنه. برعکس چیزی که مادرتون واسه افزایش کلسیم به شما میگه، شیر جز این دسته از موادغذایی نیس.

منابع دیگه کلسیم واسه لاغری

کاهش وزن سریع با مصرف لوبیا سبز

کارشناسان تغذیه فکر می کنن، جانشین کردن منابع پروتئینی گیاهی با گوشت قرمز راهی به درد بخور واسه کاهش وزن و لاغری سریعه به خصوص با لوبیا سبز چون لوبیا سبز به جز پروتئین، غنی از کلسیم هم هست. اگه مقداری گوشت مرغ رو با ۲۰۰ گرم لوبیای پخته بخورین بدن شما تا ۲۱۱ میلی گرم کلسیم دریافت می کنه.

کاهش وزن سریع با مصرف بادام

در مطالعه ای که از راه محققان آمریکایی انجام شد مشخص شد، کسائی که بادام خام و بونداده می خورن، ۵۰درصد بیشتر از آدمایی که بادام نمی خورن اندازه دور کمرشون کوچیک می شه. چربی تک رشته ای غیراشباع موجود در بادام اونا رو به منبع عالی واسه چربی سوزی تبدیل کرده. در عین حال بادام غنی از کلسیم و در نتیجه در لاغری سریع خوبه.

کاهش وزن سریع با مصرف کلم

هرچند مقدار کلسیم کلم مهمه اما روی کاغذ محتوای کلسیم کلم کمتر از بقیه سبزی هاست و یه مشت اون ۱۹۷میلی گرم کلسیم داره ولی تحقیقات محققان آمریکایی نشون داده، کلسیم کلم ۲ برابر بیشتر از کلسیم اسفناج جذب می شه. جالبه بدونین که اسفناج ۲۵۰میلی گرم کلسیم داره پس از کلم خام در سالاد خود غافل نشید.

کاهش وزن سریع با مصرف پرتقال

همه پرتقال رو به عنوان منبع ویتامین C می شناسن اما شاید ندونین که از خوردن یه پرتقال بزرگ ۷۴ میلی گرم کلسیم به بدن شما می رسه.در عین حال پرتقال پتاسیم لازم بدن شما رو هم تامین می کنه.وزارت کشاورزی آمریکا اعلام کرده پتاسیم در تنظیم وزن ،لاغری سریع و تناسب اندام نقش مهمی داره.

کاهش وزن سریع با مصرف ماهی سالمون

فواید ماهی سالمون خیلی زیاده. محتوای امگا۳ این ماهی واسه تامین سلامت قلب و بهبود خلق و خو بسیار به درد بخور و موثره. از طرف دیگه این ماهی منبع مناسبی از کلسیم هم هست. خوردن این ماهی با سبزیایی به رنگ سبز تیره مقدار قابل توجه ای کلسیم به بدن شما میرسونه. نوع کنسرو شده ماهی هم کلسیم بالایی داره که حدود ۱۸۰میلی گرمه.

کاهش وزن سریع با مصرف لوبیا چیتی

خوراک لوبیا چیتی با سس گوجه فرنگی کم نمک منبعی غنی از کلسیمه، در نتیجه مصرف اون در لاغری سریع خوبه. جدا از این محتوای فیبر بالای لوبیا چیتی به یه مدت طولانی شما رو سیر و شکم شما رو پر نگه داره. یه کاسه کوچیک لوبیا (تقریبا ۲۰۰ گرم) ۸۶ میلی گرم کلسیم به بدن شما می رسونه.

کاهش وزن سریع با مصرف نخود فرنگی

از خوردن ۲۲۰ گرم نخود فرنگی پخته ۹۴ گرم کلسیم به بدن شما می رسه و جدا از این، مقدار مناسبی از منیزیم هم دریافت می کنین که این ۲ ماده با هم اندازه سوخت و ساز بدن شما رو در حد متعادل نگه داره.

تحقیقات نشون میده آدمایی که بدنشون چربی انباشته بیشتری داره، به اندازه کافی کلسیم دریافت نمی کنن. هم اینکه بنا به یافته های این تحقیق، این دسته از افراد، شرایط سخت تری در کنترل اشتهایشان دارن. هم اینکه مصرف کلسیم با گسترش کمتر اضافه وزن، چاقی و مقاومت به انسولین همراه س.

اینم بگیم که مصرف کم کلسیم و فراوردهای لبنی موجب افزایش خطر دچار شدن به فشار خون بالا، مقاومت به انسولین و دیابت می شه. یه رژیم غذایی پر از کلسیم، می تونه فشارخون، کلسترول و قند خون شما رو کم کنه.

بهترین ادویه واسه چربی سوزی

دلیل کم نشدن وزن چیه؟

بازنشر باشگاه خبرنگاران رژیم لاغری کاهش وزن کلسیم