هتل های عجیب و دیدنی کشور سوئد

هتل های عجیب و دیدنی کشور سوئد

سپتامبر 20, 2019 0 By مدیر کل

دلایل زیادی واسه سفر به یه کشور هست که رزرو هتل واسه دیدن و تجربه همه دلایل تون لازمه اما اگه دیدن خود هتل دلیل اصلی سفر باشه مطمئناً تجربه هیجان انگیزی در انتظارتون هستش.

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ کشور سوئد دارای اقلیمی جور واجور و وسیع بوده و در این کشور می تونین چشم اندازه های مختلفی از دشتهای یخ زده، دریاچه ها و جنگلا رو ببینین. این وسط شکل های جور واجور اقامت گاه های جور واجور در این مناطق وجود دارن که می تونین در سفر خود به سوئد در اونا اقامت کنین. در این اقامت گاه ها شما گزینه های مختلفی از جمله اقامت گاه زیر زمین، زیر آب ، یخی و … داشته و چهره به چهره با حیات وحش هستین. با ما همراه باشین:

زندگی به سبک اولیه در Kolarbyn Eco-Lodge

واسه رسیدن به این هتل باید در جاده ۲۳۳ واقع در مرکز سوئد رفته و پس از عبور از راهی باریک، به جنگلی در نزدیکی دریاچه Skärsjön می رسید. این هتل، اولیه ترین هتل سوئد حساب شده و واسه کسائی که دوست دارن به سبک قدیمی و برابر با طبیعت زندگی کنن، محلی ایده آل حساب می شه. در این هتل خبری از آب لوله کشی و برق شهری نبوده و دوازده اتاق دهاتی در اون قرار داره که در هر کدوم دو تخت خواب و یه اجاق چوبی تعبیه شده. آب لازم از چشمه مجاور هتل تامین شده و منبع گرما هم آتشه. غذاهای این هتل به سبک Sámi و تو یه کلبه سرو می شه. تنها لوازم رفاهی این مجموعه، یه سونای سبک روستاییه.

هتل Varg hotellet

دقیقا در کنار پارک خاص حیات وحش Järvzoo که میزبان گروه کثیری از جانوران شمالی مثل خرس، گاو مشک (muskoxen)؛ گوزن شمالی، سیاهگوش و گرگه، هتلی به نام Varghotellet قرار داره که با اقامت در اون شانس رابطه و تماشای طبیعت وحشی و حیات وحش مناطق تندرای شمالی رو دارین. اتاقا، سونا و بیشتر بخشای این هتل دارای دیواره هایی شیشه ایه که رو به محل زندگی جانوران بوده و شما می تونین حیوانات مختلفی مخصوصا گرگای وحشی رو که در جنگل ان طرف شیشه زندگی می کنن؛ تماشا کنین.

Gårdsjö Elk Park

این محل یه اقامت گاه دیگه و مناسب واسه دوستداران حیات وحش و حیواناته . این محل منزوی و دور افتاده که تو یه مزرعه مربوط به قرن ۱۸ میلادی ساخته شده، دقیقا در وسط پارک حیات وحش Gårdsjö Elk قرار داشته و بوسیله جنگل محاصره شده. در این هتل برنامه های خاص ای مانند گشت شبونه، گشت با گوزنای شمالی که به شما اجازه میده تا این جانوران رو از نزدیک ببینین و خوردن شام در کلبه های جنگلی ارائه می شه. در این محل و در کنار محل زندگی گوزنای قطبی، شما می تونین آخر آرامش و تمدد اعصاب رو تجربه کنین.

هتل دارکوب Hotel Hackspett

این هتل در ارتفاع ۱۳ متری بالای یه درخت در پارک Västeras قرار داشته و شما واسه رسیدن به اتاق تون باید از نردبون طنابی بالا رفته و بعد اون رو جمع کنین. این هتل درختی شامل یه اتاق دو تخته ساده با یه تراس قشنگتر رو به منظره پارک و دریاچه پشت سر اون هستش. در این هتل لوله کشی آب و برق وجود نداره اما آب آشامیدنی و غذا ارائه می شه.

هتل شناور Salt & Sill

در کنار جزیره کوچیک Klädesholmen در سوئد، هتل شناور Salt & Sill هست. با یه پل نظامی شناور به شش اتاق دو طبقه تراس دار می رسید که رو به سمت نور ساخته شده و در اون تزئینات معاصر اسکاندیناوی به کار رفته. این اتاق در وقتی که ممکن باشه با قایقای خاص ای به روی دریا منتقل می شن. در این محل یه رستوران هم نام هتل هم هست که شکل های جور واجور غذاهای دریایی با کیفیت رو ارائه می کنه.

هتل هواپیما Jumbo Stay

شاید تا الان شب رو در هواپیما سپری کرده و تجربه چشمون قرمز و خسته از خواب روز بعد از پروازتون رو فراموش نکردین. در هتل هواپیما شما شانس خوابیدن تو یه بوئینگ ۷۴۷ رو بدون ترک کردن فرودگاه Arlanda در استکهلم دارین. ساختار اتاق خلبان و بخشای دیگه هواپیما، تغییر کرده و امکانات رفاهی لازم در اون تعبیه شده و بخش کابین هواپیما به یه سوئیت لوکس تغییر کاربری داده. این اتاق دارای بهترین چشم انداز در بین اتاقای هتل هواپیما هستش. همه پنلای هواپیما واسه تامین فضایی راحت، محل خواب مناسب و امکانات اتاقا از جای خود خارج شدن.

هتل یخی

در نزدیکی روستای Jukkasjärvi در مناطق یخ زده شمال سوئد، هتل اصلی یخی که بیشتر مثل یه اثر هنریه، قرار داره. در این هتل مجسمه هایی یخی از سراسر جهان وجود داشته و همه ساله بازسازی می شه. واسه ساخت سازه این هتل از قطعات یخ رودخانه تورنه (Torne river) استفاده شده و سوئیتای خاص یخی با دست و بوسیله هنرمندان طراحی شده و اتاقای دیگه به صورت ساده هستن.

کلیه لوازم، مبلمان و … در این هتل از جنس یخ ساخته شده و شما شبا در کیسه خوابای دولوکس ساخته شده بوسیله ارتش سوئد می خوابید و صبحا رو با یه سونا و نوشیدنی گرم شروع می کنین.

واسه اقامتای طولانی تر هم شما به کلبه های قطبی مجاور این هتل منتقل شده و در این اتاقا که دارای پنجره در سقف هستن، می تونین شفق قطبی رو تماشا کنین. در رستوران این هتل زمستونی، غذاهای شمال سوئد در بشقابایی از جنس همون یخی که کل هتل با اون ساخته شده، سرو می شه.

اگه دوست دارین این اقامت شما در هتل بسیار خاص باشه می تونین از قبل نسبت به رزرو سورتمهای یخی که بوسیله سگای هاسکی کشیده می شه اقدام کرده و از فرودگاه با سورتمه به قصر یخی خود برید.

هتل درختی

سفینه ای به همراه نردبانایی که می تونین اون رو جمع کنین، مکعبای آینه ای شکل که نور خورشید و تصاویر جنگلای دور و بر رو مشخص کرده و یه آشیانه پیچیده شده پرندگان …. اینا توصیف شش خونه درختی ویزه و منحصر به فرد هستن که با نام هتل درختی معروفیت داشته و بوسیله یکی از مشهورترین معماران سوئدی در ارتفاع تقریبا خیلی از سطح زمین و روی درختان چند صد ساله کاج در منطقه زیبای جاده ۹۷ (Route 97) در غرب Luleåin واقع در شمال سوئد ساخته شده. در این هتل همه چیز مثل وسایل و مبلمان، چراغا، حموم، سونا و …. به روش سنتی ساخته شده و این هتل جزو هتلای دوستدار محیط زیست حساب می شه. فقط یه سوال در این مورد هست که به چه دلیل اتاق موسوم به مخروط قرمز در این هتل، آبی رنگه؟

هتل زیر زمینی Sala Silvergruva

واسه تجربه کردن اقامتی واقعی در سوئیت معدنی واقع در Sala Silvergruva که عمیق ترین هتل جهان حساب و شده و در شهر چند سال (Sala) قرار داره، باید به عمق ۱۵۵ متری زیرزمین و درون یکی از مشهورترین معادن نقره سوئد برید. پس از یه تور کامل در تالار مهمونی و تونلایی که با نور شمع روشن شدن، به دیدن دریاچه زیر زمینی رفته و بعد وارد اتاق دنج و راحت خود که در دل یه صخره کنده شده میشین. اینجا یه سیستم مخابراتی اراتباط شما و جهان بیرون رو حفظ می کنه.

دانستنیهای باحال در مورد سوئد

هتل یخی سوئد؛ اقامتی بیادماندنی در سوئد

الی گشت تور سوئد