هارمونی رنگ ها در آرایش

هارمونی رنگ ها در آرایش

سپتامبر 20, 2019 0 By مدیر کل

شمام در انتخاب رنگ نمی تونین خلاق باشین؟ اگه دیدید که همیشه از رنگهای خنثی استفاده می کنین، زمان اون رسیده که یاد بگیرین رنگها رو دوست داشته باشین.

به گزارش آلامتو به نقل از سایت آی بانو؛ از اونجایی که بی انتها پالت رنگ هست، شما باید قبل از اینکه جعبه رنگای خود رو باز کنین، یادبگیرید که چه رنگهایی واسه صورت شما مناسبه. واسه الهام بخشیدن به شما از مبانی تئوری رنگها استفاده می کنیم.

چرخه رنگا

چرخه رنگا

خیلی از کارشناسان و هنرمندان میدون طراحی واسه اراده کردن درباره سیستمای رنگ در طراحی گرافیکی ، طراحی داخلی و هنر از چرخه رنگ ( به دایره رنگ هم معروفه) استفاده می کنن. چرخه های متنوعی وجود دارن اما عادی ترین اونا ( قرمز- زرد- آبی) هستش. اول بعضی از عباراتی که شما باید درباره دایره رنگین کمانی بدونین رو توضیح می دیم.

رنگهای اصلی

رنگهای اصلی

۳ رنگی که نمی تونن با ترکیب سایه های دیگه بوجود آیند. رنگهای اصلی رنگ دانه ها عبارتند از قرمز، زرد و آبی.

رنگهای ثانویه

رنگهای ثانویه

ترکیبی از دو رنگ اصلی ( نارنجی، سبز، بنفش)

ترکیب 3 تایی

رنگهای درجه ۳

این رنگها با ترکیب رنگهای اولیه و ثانویه درست می شن( قرمز- نارنجی، زرد- نارنجی، زرد-سبز، آبی-سبز،آبی-بنفش ، قرمز-بنفش)

COLOR THEORY-10

رنگ فام  (HUE)

رنگی که در بیشترین شدت خود باشه ( ماژولهای خارجی چرخه رنگ).

COLOR THEORY-11

ته رنگ ( TINT)

یه رنگ که به اون کمی سفید اضافه شده باشه.

COLOR THEORY-12

سایه (SHADE)

رنگی که به اون کمی مشکی اضافه شده باشه

COLOR THEORY-13

SATURATION

تخمینی از روشنایی یا تیرگی یه رنگ

COLOR THEORY-14

NEUTRAL

سایه های ایجاد شده بوسیله ترکیب دو رنگ مکمل

رنگای مکمل

رنگای مکمل در آرایش

به رنگهایی که مستقیما در اختلاف با رنگ دیگه باشه ، رنگ مکمل می گن. جفتای مکمل معروف در میان رنگها عبارتند از آبی و نارنجی، قرمز و سبز، زرد و بنفش. وقتی که باهمدیگر و با سچوریشن مشابه استفاده میشن ، درپدیده ای بنام کنتراست همزمان یکی از اونا روشن تر به نظر می رسن. واسه داشتن چشمانی گیرا، باید یکی از این سایه ها رو روی پلک کار کرد و از رنگ دیگه به عنوان خط چشم استفاده کرد. واسه ایجاد تکامل بیشتر ، یکی از رنگهای مکمل رو خیلی کم استفاده کنین و اجازه بدید رنگی که مهیج تره در کانون توجه قرار گیرد.ما یه رژ لب گیلاسی رو با یه سایه سبز روشن درگوشه چشم همراه کردیم.

مکمل تفکیک شده

به کار گیری تئوری رنگا واسه آرایش جدید

مشابه رنگ مکمل ، یه جفت تم مکمل تفکیک شده رنگیست که توسط مکمل خود محدود شده باشه. مثلا، رنگ فیروزه ای ملایم رو در کنار رژ لبی که هایلایت زرد- نارنجی داره استفاده کنین، گونه ها رو هم با سایه قرمز- نارنجی آرایش کنین و نمای روشن صورت رو با هلویی براق متعادل کنین. این رنگ بندی چهره یه تاثیر چشمی مشابه بدون کنتراست همزمان به صورت میده.

رنگهای مشابه

رنگای مشابه در میکاپ صورت

سه یا چهار رنگ همجوار با هم تو یه دایره رنگی باعث بوجود اومدن آرامش و هماهنگی در چشمها می شه. چون رنگ سایه های خیلی به هم نزدیکند ، زیبایی چهره رو با ماتی و بافت خود حفظ می کنه. درحالیکه ما می خوایم رنگ بنفش- قرمز، قرمز، قرمز-نارنجی، رو به نمایش بذاریم، بخش نارنجی چرخه رنگ با هر سه یا چهار رنگ همسایه هماهنگ می شه. از سایه هلویی روی پلک بالایی و کمی پودر مرجانی براق روی گونه ها استفاده کنین. واسه لبها از سرخابی تند استفاده کنین.

تک رنگ

رنگای تک رنگ در میکاپ صورت

در این طرح رنگ از همه ته رنگا و سایه های موجود تو یه هیو دیده می شه. در آرایش کردن، رنگ زرد به خودی خود یه پالت بزرگ تک رنگ حساب می شه. واسه بالای چشمها از رنگ خاکی دودی ( یه سایه از رنگ زرد) با رنگ زرد ملایم براق استفاده کنین. اگه می خواد روی پوست بیشتر از رنگها استفاده کنین ، پیشنهاد می کنیم که از رنگ هایلایت زرد طلایی استفاده کنین. حتی اگه رنگهای روشنی مثل زرد رو انتخاب کردین، در آخر کار شما آرایشی آرامش بخش تو یه پالت تک رنگ هستش.

ترکیب سه تایی

رنگای جدید در میکاپ صورت

آرایش تند دوست دارین؟ رنگای سه گانه رنگین کمون می تونن به شما کمک کنن. این پالت رنگها رو بطور مساوی روی چرخه رنگ قرار میدن- معمولا رنگ ثانویه سبز، بنفش و نارنجی. واسه جلوگیری از مصرف بیشتر از اندازه مواد آرایشی ، یه رنگ به عنوان تکیه گاه انتخاب کرده و با ته رنگا و سایه های رنگهای سه گانه دیگه واسه حفظ توازن اون استفاده کنین. مثلا، واسه سایه چشم بنفش یاقوتی ، می تونین روی گونه ها و لبا از رنگ هلویی استفاده کنین.

آرایش صورت آی بانو