نینجاهای زن ایرانی را دیده اید ؟

نینجاهای زن ایرانی را دیده اید ؟

سپتامبر 20, 2019 0 By مدیر کل

وقتی پای ورزش به میان میاد، اولین بحث، سلامته؛ سلامتی که هم جسم رو در برمی گیرد و هم بر روح و روان افراد اثر داره، مخصوصا در این زندگی های امروزی که به هزار و یه دلیل، مریضی ها رو به زیاد شدنه، چه بسا که ورزش حکم پس انداز رو هم داشته باشه؛ پس اندازی جسمی که از هزینه های درمانی در سال های میانسالی و پیری کم می کنه!

زنان نینجای ایرونی


به گزارش «تابناک»، شاید با دیدن صد ها زنی که در حال انجام حرکات سخت و خطرناک رزمی هستن، پشت صحنه های یه فیلم آسیای شرقی به ذهنمون برسه؛ حتی ممکنه، حال و هوای یکی از فیلم های کوئینتین تارانتینوی آمریکایی برامون تداعی شه، ولی واقعیت اینه که این ها، بانوان هنرجویی هستن که در باشگاهی در ایران تمرین می کنن!

 

  • القاب و درجه بندی های این هنر رزمی رازآلود این گونه س:

هنرجوی تازه کار: شوشین شاه shoshinsha هنرجوی رسمی: اوچی دی شی uchi deshi هنرجوی بالای دوسال: کوه های kohai
هنرجوی ارشد: سن پای senpai کمک مربی و مربی (دان ۲): سن سی sensei
معلم جوون (دان ۳تا ۴): شی دوشی هو ho shidoshi
مربی با تجربه ( دان ۵ تا ۷): شی دوشی shidoshi مربی ارشد (بالا تر از دان ۷): شیهان بالا ترین مسئول سبک (پدر): سوک Soke بنیانگذار و پایگذار روشی نوین: کانچو

 

 

 

این در حالیه که ورزش های رزمی، روز به روز محبوب تر می شه و زنان بسیاری هم به آموزش این فنون گرایش پیدا کرده ان و این وسط، هستن کسائی که ترجیح داده ان هنرجوی یکی از سخت ترین هنرهای رزمی باشن؛ بانوانی که می خواهند کونوایچی شن و حالا هنرجوی اولین مدرسه نین جوتسو در کشور به حساب می روند. مدرسه ای که در سال ۱۳۶۹ در شهر کرج گشایش شد و سنگ بنای هنری رزمی شد که حالا بیشتر از سه هزار نفر در اون مشغول آموزش و تجربه اندوزی هستن.

فاطمه مئمر، مربی نین جوتسو به شبکه «پرس .تی .ایشون» می گوید: این ورزش روز به روز در میان خانوم ها محبوب تر می شه، چون به تعادل جسم و ذهن کمک می کنه. در نین جوتسو، احترام و فروتنی مهمترین درس ها هستن. هنرجویان یاد می گیرند که اول به وجود خود و بعد به هنری که در حال آموختن هستن، احترام بذارن.

ایشون می افزاید: هنرجویان ما یاد می گیرند که از اسلحه های خطرناکی چون کمون، شمشیر، نانچوکو و شوریکن استفاده کنن؛ اما درس مهمی که یاد می گیرن، «آرامش» است.

کانچو اکبر فرجی، اولین کسی بود که نین جوتسو رو به ایرانیان معرفی کرد. ایشون نزدیک ۲۲ سال پیش باشگاهی رو ساخت که حالا ۲۴هزار عضو داره.

اون می گوید: در نین جوتسو ما به مرد ها، نینجا و به زن ها کونوایچی می بگیم. نینجا بودن به معنی صبر، تحمل و بردباریه و در کلمه به معنی نامرئی بودنه. نین جوتسو و کلا تر، هنرهای رزمی رو می توان به صورت یه دارو در نظر گرفت؛ مثل سم مار که برخلاف اینکه می تونه بسیار خطرناک باشه، یه داروی خوب هم هست.

شاید خالی از لطف نباشه که به روایت تصویر، سری بزنیم به تمرینات روزانه بانوانی که می خواهند کونوایچی شن؛

 

نینجاهای زن ایرونی

نینجاهای زن ایرونی

نینجاهای زن ایرونی

نینجاهای زن ایرونی

تابناک