نیازهای اصلی سالمندان

نیازهای اصلی سالمندان

سپتامبر 20, 2019 0 By مدیر کل

نیازای اصلی افراد سالخورده old-couple

اگه شما هم یه سن و سال دار در خونواده خود دارین و می خواید با اساسی ترین نیاز اونا آشنا شید این مقاله رو بخونین:

افراد سالخورده یه سری کمک های خاص نیاز دارن که در این مقاله به نیازای احتمالی جور واجور اونا و روش برآوردن اون اشاره می کنیم.

به نقل از سایت مرمان؛ واسه مراقبت از سالمندان حولوحوش مختلفی رو باید در نظر داشت. داشتن آگاهی کافی درمورد نیازای احتمالی جور واجور این افراد واسه اونا که مسئولیت مراقبت از سالمندان فامیل، والدین و اقوام رو رو دوش دارن، اهمیت بسیار زیادی داره.

نیازای مالی

سالمندانی که به تنهایی زندگی می کنن، بدون پشتیبانی بقیه، طبیعیه که یه سری نیازای مالی داشته باشن. اونا واسه تامین همه چیز مثل موادغذایی، پوشاک، دارو و مثل این به پول نیاز دارن.

اونایی که بیمه هستن این شانس رو دارن که ماهیانه مقداری حقوق دریافت می کنن که تا اندازه ای نیاز مالی اونا رو برطرف می کنه. اما اونایی که هیچ تسهیلات بیمه ای یا منبع درآمد دیگری ندارن، مجبورند با تکیه به پس انداز یا حقوق دولتی که دولت به سالمندان نیازمند می دهد، زندگی کنن.

نیازای مراقبتی واسه سلامتی

سلامتی سالمندان مهمترین نیاز اوناس. با بالا رفتن سن، بدن بسیار کُند شده و کارایی کمتری داره. افراد سالخورده در برابر مسائل و مشکلات جسمی مختلفی قرار دارن. این یه جنبه طبیعی از زندگی اوناس و هیچ کاری واسه اون نمی توان کرد. اما، با مراقبت درست و تسهیلات پرستاری، خیلی از این مشکلات جسمی رو می توان تحتِ کنترل قرار داد و از بروز مشکلات جدی و زیاد جلوگیری کرد.

اونا نیاز به چکاپ های منظم دکتر دارن. این چکاپ ها می تونه مشکلات احتمالی که ممکنه در آینده براشون اتفاق بیفته رو پیشگویی کنه. درعین حال، می تونه مشکلات جسمی زیاد رو در مرحله مقدماتی اون که درمان قابل انجامه تشخیص بده.

نیازای غذایی

با بالا رفتن سن، دستگاه گوارش کم کم ضعیف می شه. افراد سن و سال دار معمولاً با این مشکل روبه رو هستن که بعضی موادغذایی واسه اونا قابل هضم نبوده یا هضم اونا با مشکل روبه روست. چیزی که باید تشخیص بدید اینه که رژیم غذایی افراد سن و سال دار نباید مثل بیست سال پیش اونا باشه.

رژیم غذای اونا باید طوری اصلاح شه که در اون از موادغذایی مغذی و متعادل استفاده شه که واسه بدن اونا قابل پذیرشه و هیچ مشکل و ناراحتی براشون ایجاد نمی کنه. معمولاً رژیم غذایی افراد سن و سال دار باید برطبق نسخه های دارویی اونا عوض شه.

نیازای مراقبتی و پرستاری

اگه یکی از اعضای خونواده شما سالمنده و حرکت کردن اون بخاطر بالا بودن سن محدود شده، اون به یه سری کمک های خاص در برنامه روزانه خود نیاز داره.

اگه واسه کسی در خونواده ممکن نباشه که تموم طول روز رو کنار فرد سن و سال دار باشه، باید یه پرستار تموم وقت واسه اون در نظر بگیرین تا به فرد سن و سال دار در کارای روزانه خود کمک کنه. این کار مخصوصاً اگه فرد سن و سال دار در فعالیت های ابتدایی خود مثل راه رفتن، غذا خوردن، دستشویی رفتن و مثل این نیاز به کمک داشته باشه، بسیار به درد بخور هستش.

نیازای اجتماعی و بقیه نیازها

یه چیزی که باید یادتون باشه اینه که همه عشق و محبت خود رو نثار فرد سالمندی که در خونواده تونه کنین. فقط به خاطر این که اونا پیر و کُند شده ان به این معنی نیس که باید ندیده شون بگیرین و تنهایشان بذارین.

یادتون باشه، چند سال بعد واسه خودتون هم اتفاق می افته. با اونا وقت بگذرونین، حرف بزنین، و باعث شه احساس کنن که دوستشون دارین و مراقبشان هستین. به اتاقشون هم باید خوب به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین. می تونید در اتاقشون زنگ های اخطار واسه صدا کردن شما یا بقیه تجهیزاتی که می تونه موردنیازشان باشه نصب کنین.

اینا چند مورد از ابتدایی ترین نیازای افراد سن و سال دار بود که باید همیشه یادتون باشه. واسه برآوردن همه اونا همه تلاشتون رو به کار گیرید تا بتونن سالها یطلایی عمرشون رو در کنار شما با شادی و راحتی بگذرونن.

خواص مدیتیشن واسه پوست و زیبایی

امتیازات مدیتیشن

مردمون