نگرانی برای اتمام “قهوه تلخ”

نگرانی برای اتمام “قهوه تلخ”

سپتامبر 20, 2019 0 By مدیر کل

خشایار الوند نویسنده فیلمنامه «قهوه تلخ» درباره آخرین وضعیت این مجموعه گفت: «وزارت فرهنگ و ارشاد متولی مجوزهای آثار مربوط به شبکه خانگیه. به خاطر همین باید بر روند تولید این آثار هم نظارت داشته باشه. اون ها می دانند ما دو قسمت آماده پخش داریم و فقط با پنج روز تصویربرداری، «قهوه تلخ» تموم می شه.»

ایشون در ضمن گفتن: «با در نظر گرفتن این موضوع نمی دانم دوستان در وزارت ارشاد به چه دلیل به این پروژه و توقف اون توجه نمی کنن. اگر به پایان نرساندن این مجموعه باعث می شه اعتماد مردم از شبکه خونگی از بین بره و آثار در این شبکه نابود شن.»

 الوند در ادامه گفت: «اون ها باید جفت و جور کنندگان رو مجبور کنن تا ادامه کار رو به بازار ارائه کنن. ما حاضریم بدون تسویه حساب با ضمانت ارشاد مابقی کار رو هم تصویربرداری کنیم. البته به این شرط که اطلاعات فروش این چند قسمت پایانی رو در اختیار ما هم بذارن تا ببینیم واقعا این آثار در بازار فروش نمی کنه و هزینه ها رو برنمی گردونن؟»

این نویسنده در ادامه گفت: «من نگران پرونده «قهوه تلخ» هستم. با وساطت ارشاد مشکلات این مجموعه حل می شه. اگه درآمد از فروش نسخه های پایانی کم بود، ما متوجه می شیم که جفت و جور کنندگان درست می می گن.»
 
الوند که نوشتن سری دوم مجموعه «ساخت ایران» رو هم در دست داره، درباره این پروژه گفت: «من واسه نوشتن فیلمنامه قسمت دوم قرارداد هم بسته ام، اما نمی توانم به دلیل مشغله هایی که دارم این فیلمنامه رو طبق قرار آماده کنم. به خاطر همین انصرافم رو به گروه اعلام کردم. اون ها نپذیرفتند و من در صورت جفت و جور شدن شرایط شاید به همراهی گروه دیگری فیلمنامه رو بنویسم اما در هر حال بعید می دانم به این کار برسم.»

اون درباره کارگردانی پروژه «ساخت ایران» هم گفت: «آقای لطیفی کارگردان خوبیه، اما طنز رو نمی شناسد. اون متن منو خراب کرد و نتیجه کار با ایشون در ساخت ایران راضی نبودم. ما دو گزینه واسه کارگردانی دارم که اگه این دو نفر نشدن دیگه اصلا با پروژه کار نمی کنم.»