نکونام و قوچان‌نژاد در تیم منتخب سال ۲۰۱۳ آسیا

نکونام و قوچان‌نژاد در تیم منتخب سال ۲۰۱۳ آسیا

سپتامبر 20, 2019 0 By مدیر کل

sport

ساکرنت نام جواد نکونام و رضا قوچان نژاد رو در بین ۱۰ بازیکن برتر سال ۲۰۱۳ آسیا قرار داد.

به گزارش آلامتو به نقل از ایسنا، با نزدیک شدن به پایان سال ۲۰۱۳ میلادی ساکرنت در گزارشی ۱۰ بازیکن برتر فوتبال آسیا رو معرفی کرد که در بین اون نام جواد نکونام و رضا قوچان نژاد از تیم ملی ایران دیده میشه.

ساکرنت درباره جواد نکونام می نویسه : جواد نکونام در سال ۲۰۱۳ نامزد دریافت بهترین بازیکن قاره آسیا بود اما این عنوان رو از دست داد. با این حال اون چیزی که اهمیت داره اینه که نکونام دوازده ماه خوب رو با تیم ملی ایران و باشگاهش استقلال گذروند.

درسته که هافبک ۳۳ ایرونی مانند سال های قبل حضورش در لیگ اسپانیا نبود، اما حضورش در تیم ملی ایران واسه راهیابی به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل بسیار پر رنگی داشت. اون در بازی حساس کره جنوبی و ایران در اولسان یکی از بهترین های زمین بود. هر دو تیم در اون دیدار تو منگنه تا بتونن صعودشان رو به جام جهانی قطعی کنن. کاپیتان تیم ملی ایران در اون دیدار تونست خوب تیمش رو رهبری کنه و یه پیروزی مهم رو واسه ایران به ارمغان آورد.

شوالیه ایران در تیم استقلال هم نمایش بدی از خود ارائه نداد و به تیم تهرانی کمک کرد که به نیمه پایانی لیگ قهرمانان آسیا راه یابد و در لیگ این کشور هم به قهرمانی برسه.

پایگاه اینترنتی ساکرنت هم اینجور درباره رضا قوچان نژاد ، مهاجم ایرونی استاندارد لیژ هم آورده: مهاجم تیم ملی ایران که توانایی به کار گیری هر دو پای خود رو داره خیلی دیر تونست اولین بازی ملی خود رو انجام بده. اما خیلی زود به یکی از بهترین بازیکنان ایران تبدیل شد و الان یکی از مهم ترین بازیکنان ایران حساب می شه. در اول مشکلاتی که واسه ویزای قوچان نژاد وجود داشت باعث شد تا اون که در کودکی در هلند بزرگ شده، کمی دیر به تیم ملی ایران ملحق شه. اما کارکرد خوب قوچان نژاد نشون داد که منتظر موندن واسه اون ارزش اون رو داشته.

اون در سال ۲۰۱۳ موفق شد هشت گل واسه تیم ملی ایران به ثمر برسونه. ایران در اول ماه ژوئن واسه حضور در جام جهانی رقابت سختی با کره جنوبی و ازبکستان داشت، اما درخشش رضا قوچان نژاد و گلزنی های اون برابر تیم های قطر، لبنان و کره جنوبی باعث شد تا ۸۰ میلیون ایرونی به خیابون ها بریزن و صعود ایران به جام جهانی رو جشن بگیرن. اگه اون در تیمش استاندارد لیژ بازیکن ذخیره نبود و فرصت بازی بیشتری داشت، شک نداشته باشین سال ۲۰۱۳ به یه سال رویایی واسه رضا قوچان نژاد تبدیل می شد.

فهرست ۱۰ بازیکن برتر قاره آسیا در سال ۲۰۱۳ از دید ساکرنت

۱- سونگ هیونگ مین (کره جنوبی – بایر لورکوزن)

۲- منصور فقیریار (افغانستان – اولدنبرگ)

۳- علی عدنان (عراق – ریزه اسپور)

۴- ژنگ ژی (چین – گوانگژو)

۵- یوئیچیرو کاکیتانی (ژاپن – سرزو اوزاکا)

۶- کیم یونگ گون (کره جنوبی – گوانگژو)

۷- جواد نکونام (ایران – استقلال)

۸- عمر عبدالرحمان (امارات – العین)

۹- شین جی اوکازاکی (ژاپن – ماینتس)

۱۰ – رضا قوچان نژاد (ایران – استاندارد لیژ)