نکات مهم و ضروری قبل از سفر به قاره آفریقا

نکات مهم و ضروری قبل از سفر به قاره آفریقا

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

africaسفر به قاره آفریقا

سفر یه تجربه کامل و مهیجه که هر فردی باید اونو در برنامه زندگیش بذاره مخصوصاً سفر به صورت کوله گردی.

به گزارش آلامتو و به نقل از سایت ما؛ کوله گردی سفری هیجان انگیز و جذابه به خصوص اگه مقصد این سفر پرماجرا، قاره پهناور آفریقا باشه. تنوع جاذبه های طبیعی و فرهنگی در این قاره، اونو به یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری به خصوص واسه علاقه مندان به ماجراجویی و طبیعت گردی تبدیل کرده. اگه واسه کوله گردی در آفریقا برنامه ریزی می کنین، این نکات رو قبل از سفر در نظر بگیرین. با ما همراه باشین.

واسه کوله گردان پردل و جربزه و ماجراجو، قاره پهناور آفریقا، جذابیت خاصی داره. تنوع جاذبه های طبیعی و فرهنگا و سنتای متفاوت در این قاره، باعث می شه که تجربیات متفاوت و منحصربه فردی در سفر به آفریقا داشته باشین.

آفریقا بعد از آسیا و آمریکا، سومین قاره پهناور دنیا هستش که یه هفتم از جمعیت جهان رو در خود جای داده. این قاره، قدیمی ترین سکونتگاه بشره. یکی از جذاب ترین بخشای سفر به آفریقا، تماشای پوشش گیاهی و جانوری جور واجور و منحصربه فرد اون هستش. در واقع سافاری آفریقا یکی از بهترین فعالیتای تفریحی در سفر به این قاره حیرت انگیزه.

اگه واسه کوله گردی در آفریقا برنامه ریزی می کنین، بهتره قبل از سفر به نکاتی توجه کنین که باعث می شه سفر بهتر و بی نگرانی تری داشته باشین و با کوله باری از خاطرات خوب به خونه برگردین.

۱. آفریقا یه کشور نیس

برخلاف تصور همه مردم، آفریقا یه کشور نیس بلکه قاره ای تشکیل شده از ۵۴ کشور مختلفه که آفریقای جنوبی یکی از کشورای اون هستش. یه میلیارد نفر با ۲۰۰ زبون جور واجور در این قاره جور واجور و عجیب زندگی می کنن. در این قاره پهناور، دیدنیای زیادی چه از نظر فرهنگی و چه از نظر جاذبه های طبیعی هست که شما تو یه سفر کوتاه چند روزه یا چند ماهه نمی تونین همه زیباییای اونو ببینین.

۲. در سفر به آفریقا صبور باشین

در بیشتر کشورای آفریقایی، وسایل حمل و نقل عمومی، جدولای وقتی مختلفی دارن که معمولا تغییر می کنن. اتوبوسا و قطارها سر ساعت حرکت نمی کنن بلکه منتظر می مانند تا قطار و اتوبوس به طور کامل پر شه. پس در به کار گیری وسایل حمل و نقل عمومی در بیشتر کشورای آفریقایی باید صبور باشین و توقع داشته باشی که سفرهای شما با تاخیرهای زیادی انجام شن.

۳. در آفریقا هرچیزی که سریع تر از شما حرکت کنه، وسیله نقلیه عمومی حساب می شه

اگه می خواید در آفریقا با وسایل نقلیه عمومی جابه جا شید باید تعریف خود از وسایل حمل و نقل عمومی رو تغییر بدین. در آفریقا هر چیزی که سریع تر از آدم حرکت کنه به عنوان وسیله نقلیه عمومی استفاده میشن! مینی ون، کامیون، دوچرخه و موتور، کشتی بخار، اسب و درشکه، چهارپایان و حتی شتر، بخشی از سیستم حمل و نقل غیررسمی در بخشای جور واجور آفریقا هستن.

دانستنیای سفر به قاره آفریقا

۴. در آفریقا خطرات زیادی در کمین شما هستش

پوشش گیاهی و جانوری عجیب و منحصربه فرد آفریقا، یکی از مهم ترین دلایل جذب گردشگران به این قاره پهناوره. اما هر دوی اینا اگه مراقب خود نباشین و اقدامات احتیاطی رو جدی نگیرید، می تونن بسیار خطرناک باشن. اگه می خواین زنده و سالم به خونه برگردین باید به پیشنهادای اهالی و راهنمایان تور توجه کنین و به قوانین احترام بذارین.

۵. فاصله های طولانی رو تحمل کنین

در قاره اروپا در ده ساعت می تونین خود رو از لندن به جنوب فرانسه برسونین اما در آفریقای جنوبی، ده ساعت رانندگی، شما رو به زحمت به استان یا ایالت بعدی میرسونه. پس در نظر داشته باشین که واسه جابه جا شدن بین شهرها و کشورها باید مسیرهای طولانی رو طی کنین و ساعات زیادی رو در راه بگذرونین.

۶. گرد و خاک، حریم شخصی شما رو رعایت نمی کنه

خیلی از افراد، فصلای سردتر و خشک زمستونی رو واسه کوله گردی در آفریقا انتخاب می کنن. اما باید به این نکته هم توجه کنین که در این ایام، گرد و خاک قرمزرنگ، تموم روزنها و چاله های کوله پشتی و حتی بدنتون رو می پوشونه!

۷. گیاه خواری شامل صرف گوشت مرغ هم می شه!

در خیلی از زبونای آفریقایی، عبارت «من گیاه خوار هستم» وجود نداره. گوشت و پوره ذرت، دو غذای اصلی و مهم واسه بیشتر آفریقاییا هستن و در رژیم غذایی گیاه خواران، مرغ هم هست.

۸. واسه تورهای بهتر، هزینه کنین

هر چقدر هم که بخواین صرفه جویی کنین، بعضی وقتا مجبور میشین واسه دریافت خدمات بهتر، پول بیشتری بپردازید. بدیش اینه افراد زیادی پیدا می شن که به بهونه هزینه های کمتر، اصول و قوانین اداره یه تور رو زیر پا می ذارن. از تورهای معتبر داخلی قابل اعتماد استفاده کنین تا تجربه عجیبی از سفر به آفریقا داشته باشین. واسه انتخاب تور خوب، بهتره صرفه جویی رو از یاد ببرین تا امنیت و سلامتی شما با مشکل مواجه نشه.

اطلاعات لازم سفر به آفریقا

۹. آب میوه سفارش ندین

در خیلی از رستورانای سراسر آفریقا به خصوص اونایی که ارزون تر هستن، بهتره که آب میوه سفارش ندین. این آب میوه ها معمولا عصاره و کنسانتره میوه هستن که با آب لوله کشی ترکیب می شن و به عنوان آب میوه در اختیار شما قرار می گیرن. واسه حفظ سلامتی خود در طول سفر، بهتره آب میوه سفارش ندین مگه از جای مطمئن.

۱۰. هر چیزی که می خونید و می شنوین، باور نکنین

خیلی از رسانه های سراسر دنیا، تلاش می کنن تا آفریقا رو ناآرام تر از اون چیزی که هست، نشون بدن. در عین حالا که شورشای زیادی در گوشه و کنار آفریقا هست اما این قاره، به طور کامل درگیر جنگ و درگیریای مسلحانه نیس. خیلی از کشورای آفریقایی، مقصدهای گردشگری امنی هستن.

سفر به قاره آفریقا

۱۱. آفریقا یه مقصد گردشگری کسل کننده نیس

کوله گردی در آفریقا، ممکنه سخت و بعضی وقتا خطرناک باشه اما اصلا تکراری و خسته کننده نیس. واسه اینکه تجربیات لذت بخشی در سفر به آفریقا داشته باشین، باید سختیای زیادی رو به جون بخرین اما مطمئن باشین که سفری به یادماندنی دارین. تنوع فرهنگا و جاذبه های طبیعی، باعث می شه که سفری متفاوت رو تجربه کنین و با کوله باری از تجربیات منحصربه فرد و خاطرات خوب به خونه برگردین.

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

۲۰ جاذبه گردشگری برتر آسیا

جهانگردی سایت ما