نکات مهم روزهای اول متاهلی

نکات مهم روزهای اول متاهلی

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

ازدواج و از تب و تاب افتادن احساسات عاشقانه، از اون تجربه های ناخوشایندیه که خیلی از زوج ها درگیر اون هستن. بعضی وقتا در رابطه ای هستین که مدت ها در انتظارش بوده اید، اما حالا احساس خوشبختی نمی کنین …

گاه حس می کنین کسی رو که عاشقانه دوست داشتین گم کرده اید یا اون یهو به آدم دیگری تبدیل شده یا شاید فکر کنین که از اول درباره اون اشتباه کرده اید و این چیزی نبوده که می خواستین. این نه موضوع بی ارزش ایه و نه چیزی که بتونین خیلی راحت از اون چشم پوشی کنین.

از خودتون می پرسید این اتفاق کی و چیجوری رخ داده؟ چیجوری ممکنه اینجور اشتباهی کرده باشین؟ و به چه دلیل همه نقشه هاتون غلط از آب درآمده؟ غمگین و دلسرد می شید، امیدهایتان رو بر باد رفته می ببینن و بارها حال و گذشته رابطه تون رو زیرورو می کنین. اما اینا چیزی رو عوض نمی کنه؛ این اتفاقیه که افتاده و از این پس، نوع روبرو شدن شماس که اهمیت داره.

پس پیشنهاد می کنیم قبل از این که سایه سردی بر زندگی تون بیفته، این نکته ها رو بخونین و به کار ببندین:

زندگى مشترک میدون کماله نه صحنه پیکار

پس یار و حامی هم باشین و سعى نکنین بر همسرتون تسلط یابید. یعنی با هم و در کنار هم باشین نه جدا از هم و رو در روى هم! خونواده زمانى موفق هستش که در اون هماهنگى وجود داشته باشه و همه اعضا تو یه محفل انس با کمال صمیمیت و شادى زندگى کنن. پس همسران جوون باید از هر نوع رفتارى شامل طعنه‏زدن، تحقیر و مقایسه کردن همسر با بقیه و… دوری کنن.

از بیان محبت نسبت به همدیگه افسوس نورزید

بیان محبت به‏ موقع در زندگى مشترک، نشاط و تازگی و علاقه رو به دنبال داره. این فقط لازمه چند روز اولین ازدواج نیس بلکه با گذشت زمان نهال نوپاى زندگى به درختى تناور تبدیل مى‏شه که نیاز بیشترى به آبیارى داره. با بیان محبت و نشون دادن عشق و علاقه به هم، مى‏توان این درخت تناور رو براى همیشه بارور و باطراوت نگاه داشت و بر نشاط ایشون در ضمن گفتن.

عاشقانه به هم نگاه کنین

چگونگی نگاه کردن هر کدوم از ما به دیگرى، به « چیجوری بودن ما » بستگى داره نه به « چیجوری بودن اون ». شیفتگى زمانى حاصل مى‏شه که فکر کنین همسرتون فردى باشکوه، ناب، صمیمى، خوش‏ خُلق و خوش‏ برخورده. این روش نگاه به همسران جوون مى‏آموزد به جاى اینکه عشق رو جستجو کنن، با عشق و محبت به زندگى نگاه کنن. زبون نگاه، زبون مؤثرىه. شما با نگاه کردن به طرف مقابل به اون مى‏فهمانید به صحبت کردن با وى علاقه‏مندین. حالات نگاه کردن اثر معجزه‏انگیزى در ایجاد صمیمیت میان زن و شوهر جوون داره. میل به صمیمیت نه فقط جنبه جسمى بلکه جنبه روانى هم داره.

وقتى اشتباه می ‏کنین، رو راست و صمیمى اعتراف کنن

صداقت و اعلام پشیمانى و ندامت تنها درمون واقعه س. قبول نکردن اشتباه و نپذیرفتن خطا، اختلافات رو دامن میزنه.

در مطرح کردن مسائل ناخوشایند و بد سعى کنین خود رو هم دخالت بدید

مثلاً به جاى اینکه بگید « به چه دلیل با فلانى این طور برخورد کردى »، بهتره بگید: « کاش با فلانى این طور برخورد نمى‏کردیم. »

اگه خطایى از همسر خود مشاهده کردین، زود از کوره در نرید

سفره دل‏تون رو پیش هر کسى باز نکنین. مخصوصا پیش پدر و مادرتون درددل نکنین چون این کار موجب سرافکندگى همسرتون شده و امکان آشتى رو بسیار ضعیف مى‏ کنه.

اگه می خواین عشق و علاقه‏تون موندگاری داشته باشه

اول باید بدونین زمان کافى رو براى با هم بودن و بیان محبت کردن اختصاص بدین. سعى کنین به انگیزه عشق و ازدواج‏تون فکر کنین؛ با همسرتون در باره اولین روزهاى آشنایى و دوران خوشِ اولین روزا گفتگو کنین. یادآورى شادى‏ها و رویدادهاى شیرین، هم وجودتون رو گرم کرده و هم تازگى و تازگی رابطه شما رو با همسرتون حفظ می کنه.

انعطاف‏پذیرى یکى از ویژگى‏هاى مهم براى ایجاد سازگارى بیشتر و سلامت روانىه

با چشم‏پوشى و نرمش نسبت به برخى رفتارهاى کودکانه و لجبازى‏ها نه فقط مى‏توان از تنش‏هاى بى‏دلیل پیشگیرى کرد، بلکه مى‏توان از همون اول زندگى بنیاد خونواده رو محکم کرد. زوج‏هاى جوون باید به خاطر داشته باشن که مسائل و موارد اختلاف و یا اختلاف‏برانگیز رو براى رسیدن به یه دیدگاه مشترک طرح کنن، نه به تکرار و اثبات کدورت‏ها و دشمنیا.

خواص مدیتیشن واسه پوست و زیبایی

امتیازات مدیتیشن

بازنشر سیمرغ