نکات مهم در طراحی سایت برای رسیدن به اهداف

نکات مهم در طراحی سایت برای رسیدن به اهداف

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

چند تا نکته مهم طراحی سایت

به گزارش آلامتو به نقل از سایت گستر ؛ با پیشرفت سریع تکنولوژی ، دیر یا زود هر فردی به یه سایت نیاز داره چه واسه پیشرفت کسب و کارش باشه چه انتشار دلنوشته های شخصیش؛ اگه شما یکی از این افراد هستین و می خواید با مهم ترین نکات در راه اندازی یه سایت اختصاصی آشنا شید این مقاله رو با دقت بخونین.

انتخاب یه دامین مناسب

نام دامین، نشانی اینترنتی سایت شماس. همه وب سایتا باید قبل از ورود به دنیای اینترنت و سایت، نام دامین داشته باشن. اگه شما واسه گسترش و تبلیغ کار و کاسبی خود بودجه تبلیغاتی در نظر گرفتین، راهی سود رسون هست، اونم اینه که قبل از طراحی سایت، نام دامنه ای انتخاب کنین که نزدیک به نام کار و کاسبی شما هستش، تا کاربران به محض دیدن نام دامین شما، دریابند که کار شما چیه و چه خدماتی ارائه می دید. اما اگه بودجه کافی ندارین سود آورترین راه اینه که نام دامینی انتخاب کنین که یه کلید واژه رو شامل شه. در این صورت وقتی مردم عبارت و کلمه خاصی رو جستجو می کنن احتمال این که سایت شما هم جزو یافته های جستجو باشه، بیشتر هستش. از نامی استفاده کنین که با زمینه و اهداف کاری شما متناسب باشه.

رعایت استانداردای طراحی

به استانداردهای طراحی سایت توجه کنین. در اینترنت وب سایتایی هست که از بیشتر از ۶ یا ۸ فریم در صفحه استفاده کردن. به کار گیری تکنیکای غیر معمولی و نبود توجه به استانداردها هرچند ممکنه باعث زیبایی سایت شه، اما باعث ناراحتی یه سری های دیگه از بازدید کنندگان سایت می شه.

سرعت بارگزاری سایت

هر روز به تعداد آدمایی که از اینترنت استفاده می کنن اضافه می شه، اما این بدین معنی نیس که سرعت اتصال اونا به اندازه سرعت اتصال شماس. تحقیقات و تحقیقات گذشته نشون داده که سرعت لود صفحه مهم ترین عامل رنکینگه. یه مشتری بالقوه علاقه و اشتیاق خودشو واسه دیدن سایت شما از دست میده اگه بعد از چند ثانیه هیچ بخشی از سایت بالا نیاد. پس سایت خود رو سبک و روان طراحی کنین تا بتونین مشتریان و بازدیدکنندگان رو راضی نگه دارین.

مطالب و محتوای سایت

درباره محتوای سایت خود فکر کنین. هر چقدر که سایت شما قشنگتر طراحی شده باشه اگر اطلاعات لازم کاربران رو ارائه ندین، از شما رو برمی گردونن. کاربران به دنبال اطلاعات و محتوا به سایت شما اومده ان و سایت باید به اونا حس خوبی از پیدا کردن اطلاعات درست، به درد بخور و آسون الوصول همراه با زیبایی گرافیکی القا کنه. در ارائه اطلاعات و توضیحات دست و دل باز باشین، شاید بعضی از اطلاعات ساده ای که به نظر شما مهم نیستن واسه کاربران سایت شما بسیار جذاب باشن.

رنگبندی سایت

رنگا می تونن نقش مهمی در طراحی سایت شما داشته باشن. حتی بیشتر از چیزی که فکرش رو می کنین. رنگا بر توانایی استفاده سایت اثر مهمی دارن. علاوه بر رنگایی که در کنار هم جلوه خاص و زیبایی رو به سایت شما می بخشن، رنگایی هم وجود دارن که کاربران به محض دیدن اونا سایت شما رو ترک میکنن. موارد گفته شده تنها تعدادی از چند تا نکته مهم در طراحی سایته که هر چند ابتدایی، ولی بسیار کاربردی و پر اهمیت هستن که باوجود اینکه خیلی ساده است خیلی از صاحبان سایت به اونا توجه نمی کنن. پس اونا رو حتماً جدی بگیرین و اونا رو امتحان کنین. در آخر نتیجه رو نسبت به حالت قبل مقایسه کنین و متوجه اثرات این نکات شید.

رسیدن آسون به موضوع (دست کم کلیک)

این نکته خیلی با اهمیته. بین بازدیدکنندگان و اطلاعات، دست کم کلیک ممکن رو در نظر بگیرین تا بازدیدکننده مجبور نباشه واسه رسیدن به اطلاعات مورد نیازش چندین بار کلیک کنه. کلیک کردن زیاد باعث می شه که بازدیدکنندگان سایت رو ترک کنن.

بهینه سازی و سئو سایت

سایت شما باید واسه موتورهای جستجو بهینه شه. بهترین و کم هزینه ترین راه واسه جذب مخاطب واسه سایت شما، به کار گیری کلیک ارگانیکه. کلیک ارگانیک یعنی بازدیدکنندگانی که با کلیک برروی لینک سایت شما در موتورهای جستجو به سایت شما اومده ان. این نوع کلیک کم هزینه ترین راه واسه جذب بازدیدکنندگان به سایت شماس. در بین طراحی سایت به این موضوع توجه کنین.

بیشتر بخونین : بهینه سازی سایت واسه موتورهای جستجو

پیشنهاد هایی واسه طراحی سایت و پیشرفت دهندگان اون

راحت ترین راه ساخت سایت و فروشگاه اینترنتی

طراحی سایت