نکات مهم برای زندگی زناشویی بهتر

نکات مهم برای زندگی زناشویی بهتر

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

زوج جوون

شاید تا حالا بارها شنیده باشین که نیازای جنسی مردان تقریبا همیشه ثابته اما نیازای زن به دلیل اینکه در طول عادت ماهیانه سطح هورمون تغییر می کنه، همیشه در حال تغییره…

چرخه جواب جنسی زنان در تموم مراحل کندتر و آروم تر از چرخه جواب جنسی آقایانه، یعنی هنگام روابط زناشویی مرد بدون این دست اون دست کردن تحریک می شه و به بالاترین درجه لذت جنسی می رسد درحالی که تحریک در زن تازه بوجود اومده و در حال زیاد شدنه.

علاوه بر این، تحریک مرد پس از ارضا بدون این دست اون دست کردن فروکش می کنه و به پایان می رسد اما در زن تحریک بسیار کنه و آروم فروکش می کنه. اینا بعضی از فرق های کلیدی زن و مرد هستن که نباید ندیده گرفته شن. در «ازدواج و سلامت جنسی» این هفته به ۶ نکته از همین جنس اشاره شده.

  1. مردان بیشتر از راه بینایی تحریک می شن

محرک های چشمی مردان رو بیشتر از زنان تحریک می کنه. از دید روانشناسی تکامل این موضوع ممکنه به خاطر طبیعت مرد باشه که اون رو نسبت به نشونه های چشمی هشیارتر می کنه. درحالی که زنان بیشتر از اینکه با نگاه یا لمس برانگیخته شن، به کلام، واژه ها و لحن صدا عکس العمل نشون میدن. ناآگاهی نسبت به این فرق روشن میان دو جنس می تونه واسه زنان و مردان مشکل ساز باشه.

  1. زنان نقش پذیرترند

از فرق های جنسی زن و مرد اینه که اگه مردی به ایجاد رابطه زناشویی تمایلی نداشته باشه، هیچوقت نمی تونه نقش بازی کنه چراکه درصورت بی میلی، قادر به ایجاد رابطه زناشویی یا انزال نیس اما زن به راحتی می تونه نقش بازی کنه.

به دلیل وجود همین فرق، می توان به دلیل یه اصل مهم اشاره کرد؛ اینکه در بیشتر مواقع مرد باید واسه ایجاد رابطه زناشویی پیش قدم شه چون اگه مرد تمایلی به این کار نداشته باشه، این رابطه ثابت می موند.

  1. بعضی وقتا بله، بعضی وقتا نه

وقت گذاشتن واسه ایجاد رابطه زناشویی لازمه کمی برنامه ریزیه مخصوصا اگه دارای بچه باشین. بعضی وقتا بعضی زنان یا مردان به دلیل اینکه روز پرکار و خسته کننده ای رو پشت سر گذرونده ان، ممکنه پیشنهاد طرف مقابل رو واسه ایجاد رابطه قبول نکنن.

یادتون نره اگه نه می گویید، تلاش کنین دلیلش رو هم بگید و شاید وقت دیگری رو پیشنهاد کنین. ردکردن اینجور درخواستی می تونه بعضی وقتا واسه شریک زندگی تون ناراحت کننده باشه، مخصوصا اگه دلیلی هم براش نداشته باشین.

ضمن اینکه بعضی از زوج ها این قضیه رو زیادتر از اندازه به خودشون می گیرند و خیلی به شون برمی خورد. به همسرتون توضیح بدید که عاشق هستین و هنوز اون رو از دید جنسی جذاب می ببینن، اما به خاطر دلیلی که گفته اید، امروز حس و حال این کار رو ندارین.

البته ممکنه همسرتون نتونه آتیش میل جنسی اش رو فرو بنشاند پس در این شرایط کمی تلاش کنین در قدم اول به آرامش اون کمک کنین.

  1. تغییر منظره، جواب می دهد

بدیش اینه یکی از عادت هایی که خیلی از زوج ها دچار اون می شن اینه که درآخر رابطه شون رو محدود به حضور در محیط اتاق خواب می کنن درحالی که رابطه زناشویی الزما نباید همیشه در تختخواب اتفاق بیفته. اگه همیشه یه کار رو بکنین رابطه تون ممکنه مریضی آور شه هرچند اگه در ایجاد رابطه مهارت داشته باشین. یه روش عالی واسه بهبود رابطه، تغییر منظره س. این کار در ایجاد انگیزه و افزایش میل شما موثر هستش.

  1. شرایط مکانی و وقتی مهمه

شرایط واسه افراد جور واجور، فرق داره. مهم ترین شرط، داشتن میل به ایجاد رابطه زناشویی در هر دو طرفه. اگه یه طرف تمایل به ایجاد رابطه نداشته باشه این عمل واسه ایشون شکنجه حساب می شه. شرایط وقتی، مکانی، موقعیتی و خیلی از موارد دیگه در داشتن یه رابطه خوب و کامل اثر میذاره.

دراین مورد دو مثال زده می شه: زوجی در طبقه ۱۱ یه مجتمع مسکونی ساکن هستن و پنجره اتاق خواب اونا به هیچ جا مشرف نیس. هنگام ایجاد رابطه زناشویی مرد اصرار داره که حتما پرده پنجره ها باز باشن ولی خانوم اصرار داره که حتما پرده ها کشیده شن چون درغیر این صورت نمی تونه رابطه طبیعی برقرار کنه.

زوج دیگری هم که ۷ سال از ازدواج اونا می گذره، تقریبا هر هفته ۴ تا ۵ بار رابطه زناشویی برقرار می کنن اما در این شرایط که مرد، همسرش رو بین ساعت ۱۲ نیمه شب تا ۵ صبح واسه ایجاد رابطه بیدار می کنه به طوری که زن از این رفتار عاصی شده و خواهان طلاقه. پس می ببینن که شرایط مکانی و وقتی واسه هر فردی فرق داره و زوج ها باید حتما به این مسائل توجه داشته باشن.

  1. وقتی زنان کمتر حرف می زنند

فهمیدن به نیازای همدیگه واسه یه رابطه زناشویی طبیعی بسیار اساسیه ولی بدیش اینه زوج های بسیاری هستن که بیشتر از یه دهه س ازدواج کرده ان ولی هنوز نیازای هم رو نمی دانند. این موضوع به خصوص در مورد خانوم ها بیشتر صدق می کنه. شدت و کیفیت تحریک جنسی هر خانمی واسه رسیدن به ارگاسم فرق داره ولی معمولا خانوم ها از گفتن این موضوع با همسرشون اکراه دارن.

درحالی که در مرحله اول هر کدوم از دو طرف باید نیازش رو بگه و دوم اینکه هر زوجی از طرف مقابل درخصوص نیازهایش پرس وجو کنه. اگه به بهتر شدن تعاملات زناشویی تون اصرار دارین زبون بدن به تنهایی کفایت نمی کنه. نه شما و نه همسرتون قادر به خوندن ذهن همدیگه نیستین، پس باید رو راست درباره نیازاتون حرف بزنین.

خط قرمزهای زندگی زناشویی

چیجوری جلوی پیری پوست رو بگیریم؟

زناشویی هفته نامه سلامت