نکات مهم برای بلوند کردن موها

نکات مهم برای بلوند کردن موها

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

blonde

به گزارش آلامتو و به نقل از مجله تناسب اندام؛ رسیدن به رنگ بلوند دلخواه می تونه کمی مشکل باشه. فرقی نمی کنه که چند تا عکس از کری آندروود به آرایشگرتان نشون بدین، همیشه این احتمال هست که موهاتون برنجی، سفید، زرد روشن یا فقط مصنوعی از آب در بیاد.

از ریک ولمن که رنگ کار و متخصص موهای بلوند افراد مشهوریه و در سالن پاتریک ملویل در نیویورک کار می کنه پرسیدیم که چیجوری می تونیم مو رو به رنگ بلوند دلخواه در بیاریم – اون حتما باید بدونه! اون با دونفر از بلوند دوست ترین افراد هالیوود، هایدی کلوم و بلیک لایولی، کار کرده.جواب اون این ۱۰ موردی بود که باید قبل از بلوند شدنتون بدونین.

۱۰. چقدر می خواین خرج بلوند شدنتون کنین؟

بلوند شدن نیاز به بازسازی و نگهداری داره. اگه می خواین این کار رو بکنین، مطمئن شید که از عهده هزینه نگهداری اون، هر ۴ تا۱۲ هفته بسته به اندازه بلوندی دلخواه و رنگ طبیعی موهاتون، بر میاین.

۹. حواستون به رنگ طبیعی موهاتون باشه

تصور کنین که رنگ مو در وسعت ای از یک تا ۱۲ باشه، ۱ تیره ترین مشکی و ۱۲ روشن ترین بلوند. ممکنه مدتا طول بکشه تا دوباره خود رو ببینین یا حتی به یاد بیارین. با احتمال خیلی کم پیش میاد که رنگ موی طبیعی کسی بعد از ۱۶ سالگی روشن تر از ۷ باشه.

۸. آماده باشین تا شامپو و نرم کننده معمولتان رو پیشرفت بدین

معمولا واسه بلوند شدن اندازه زیادی آمونیاک یا مواد سفید کننده لازمه. یه تغییر بافت رو در موهاتون احساس می کنین که بیشتر نیازمند شامپوی کمتر و نرم کننده بیشتره. من پیشنهاد می کنم که از یه شامپوی بدون سولفات و ماسک ترمیمی استفاده کنین.

۷. یه متخصص رنگ بلوند پیدا کنین

به دنبال کسی با رنگ موی دلخواهتون باشین و رنگ کارش رو جویا شید. خجالت نکشید و از کسی که به نظرتون رنگ موی زشتی داره هم همین سوال رو سوال کنین، تا بدونین پیش کی نباید برید. اگه رنگ کارتون یه قلاب قلاب دوزی و کلاه پلاستیکی در آورد، پیش کس دیگه ای وقت بگیرین.

۶. بدونین می خواین چقدر بلوند شید

ته رنگای مختلفی از رنگ بلوند هست که می تونین از میانشون انتخاب کنین.حواستون به ته رنگای سرد و گرم و اینکه کدوم یکی به رنگ پوستتون بیشتر میاد باشین. از بلوندهایی که خوشتون میاد (یا حتی نمیاد)عکسایی به رنگ کارتون نشون بدین.مطمئن باشین که عکسا به واقعیت نزدیک باشن و مشکی و سفید نباشن! این رو هم یادتون باشه که بلوندها بسته به نور محیطشان متفاوت به نظر میان.

۵. آماده تغییر در آرایشتان باشین

رنگ مو چون قابیه واسه صورتتون.بلوند شدن مستقیما روی رنگ فعلی رژ لبتان اثر میذاره، به این معنا که شاید باید اونو عوض کنین. مستقیما بعد از وقت آرایشگاهتان واسه راهنمایی از کسی که قبل از این شما رو ندیده، به یه لوازم آرایشی برید.

۴. بدونین که هایلایت می خواین یا رنگ یه سره یا هردو

اگه رنگ طبیعی موتون ۷ یا بالاتره، فقط با هایلایت می تونین بلوند شید. واسه موهای تیره تر ممکنه رنگ یه سره، حتی شکستن رنگ پایه (یعنی روشن کردن جزئی رنگ طبیعیتان تا یه شماره) یا اگه سطح رنگ موتون ۵ یا کمتره هردو، نیاز باشه. باید با اینجور عباراتی آشنا شید تا بدونین واسه نوبتای بعدیتون چقدر وقت لازم دارین.

۳. درخواست لعاب مو کنین

بعد از بلوند شدن، لعاب یه روش بدون پرواکسید با طیفای رنگی متنوعه که رسیدن به رنگ دلخواه و چهار تا شش هفته درخشش مو رو آسون می کنه.

۲. آماده باشین که مثل قبل جدی گرفته نشید

در تصور عام بلوندها افراد باهوشی تلقی نمی شن. منتظر شنیدن جوکای مسخره درباره بلوندها باشین!

۱. قصدتون رو از بلوند شدن بدونین

به این خاطر که شنیدین بلوندها بیشتر خوش می گذرونن و حوصله تون سر رفته یا اینکه دیدین دختر بلوندی نگاه همسرتون رو جذب کرده اینجور تصمیمی گرفتین؟ به هر حال، از اون لذت ببرین! واسه تغییر خیره کننده ظاهرتون، رنگ مو آسون ترین کاریست که می تونین بدون رفتن زیر تیغ جراحی انجام بدین!

چیجوری شوره سر رو از بین ببریم؟ روش درمان شوره سر

خواص عسل واسه تقویت موی سر

آرایش صورت رنگ مو زیبایی مو مجله تناسب اندام