نکات مهم آرایشی و بهداشتی برای خانم ها

نکات مهم آرایشی و بهداشتی برای خانم ها

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

نکاتی در مورد آرایش و زیبایی واسه خانوما

خیلی از خانوما بدون آرایش، احساس ناراحتی می کنن، اما اگه آرایش به طور صحیحی انجام نشه، صورت و آرایش مصنوعی به نظر می رسه.

آرایش کردن به آسونی که فکر می کنین، نیس. باید با شکل صورت و نمای خارجی چهره خود کار کنین. با روشای درست آرایش کردن، می تونین عیوب خود رو تا حد امکان کم کنین و زیبایی طبیعی خود رو ترفیع کنین…

چشما

قبل اینکه، تکنیکی رو واسه آرایش چشمون خود به کار ببرین، خیلی مهمه که سایه چشم خوب و درستی رو به کار ببرین. واسه اینکه از انتخاب درست سایه چشم خود مطمئن شید، چند بار اونو امتحان کنین.

خیلی از خانوما به دنبال راهنماییایی واسه ترفیع رنگ طبیعی چشم خود هستن.خیلی خوبه که از یه خط چشم طبیعی، قهوه ای تیره یا خاکستری، استفاده کنین، این خط چشما به ناخوشایندی رنگ مشکی نیستن.

خط چشمی نازک بالا و پایین پلک خود بکشین. واسه به کار گیری سایه چشما، نمونه ای رو که با رنگ چشم شما کنتراست داشته باشه، انتخاب کنین. این اختلاف باعث بیشتر مشخص شدن چشما می شه.

حلقه های تیره زیر چشم با یه مخفی ساز به طور کامل یا تا حدودی مخفی می شن. از یه مخفی ساز با تن رنگ گرم استفاده کنین. این مخفی ساز زیر چشمی رو تا ناحیه زیر چشم به کار ببرین و از زیر مجرای اشک شروع کرده و به طرف پایین تا طرف دیگه چشم ببرین.

و با انگشت خود یا اسفنجی اونو یکدست کنین تا خطوط روشن زیر چشم هم پوشیده شن، چون که این خطوط به بدی حلقه های تیره رنگ زیر چشم هستن. یکی دیگه از عوامل ایجاد حلقه های تیره زیر چشم، ریمل مشکی هستش. پس از یه ریمل ضد آب استفاده کنین.

اگه از چشمای پف کرده رنج می برید، باید این پف رو از بین برده یا تا حدودی مخفی کنین. قبل از هر آرایشی، از کمپرس آب گرم استفاده کنین.

در این حالت تا امکان داره به طور ناچیز آرایش کنین. سایه چشم کمی به کار ببرین. خط چشم یا باریک یا اصلا نکشید. با این کار پف چشم شما کمتر به چشم میاد.

آخر همه، از ابروهای خود غافل نشید. تعداد کمی از آدما به ابروهای خود توجه می کنن. ابروهای بد شکل کل آرایش رو به هم می ریزن.

اگه واسه کندن ابروهای خود تازه کارین، به یه آرایشگر ماهر مراجعه کنین تا حالت ابروهایتان رو درست کنه، بعد از اون دیگه خودتون می تونین اونا رو بکنین. از نازک و باریک کردن ابروهای خود دست بکشین، چون که پر کردن اونا کمی مشکله.

لبا

واسه آرایش لبا، از یه خط لب استفاده کنین و لب پایینی خود رو یه کم بزرگتر کنین. واسه لبا از یه رژ لب تقریبا تیره استفاده کرده، و واسه مرکز لب پایینی از جلای روشن تر بهره بگیرین. چندین مرتبه خط لب خود رو امتحان کنین.

اگه یه خط لب رو خیلی پایین تر از حد عادی بکشین، مثل دلقکا به نظر می رسید. حتی اگه آرایش لب شما خوب شه، با پایداری رژ لب خود مشکل دارین. پس باید از رژ لبای ۲۴ ساعته یا بادوام استفاده کنین، اما خیلی از افراد بر این باور هستن که این رژ لبا خیلی خشک و گچ مانند هستن.

اگه طرفدار این رژ لبا نیستین، اول با یه مداد لبای خود رو رنگ کنین، بعد روی اون رژ لب بمالید. مداد مثل یه چسب عمل می کنه و تموم روز رژ لب رو نگه می داره.

گونه ها

اگه همه به شما میگن که ساختار استخوانی عالی دارین، پس به استخوانهای گونه خود هم توجه کنین. این یکی از آسون ترین تکنیکای آرایشی هستش، اما به کمی تمرین نیاز داره. روی گونه های خود برونز ملایم و تموج هایلایتی بمالید.

از این فوت وفن به طور مرتب بهره بگیرین و همیشه در آخر آرایش خود تبسم کنین تا مطمئن شید، هیچ لکه ای باقی نمونده. اما از مقابله زیادتر از اندازه جلوگیری کنین. چون که خطوط روی صورت به طور کامل پوشیده نمی شن.

مراقبت کلی از پوست

اگه به دنبال امتحان تکنیکای جدید آرایشی واسه چشما، گونه ها یا لبان خود هستین، یادتون باشه که مراقبت مرتب از پوست خیلی مهمه. یعنی هر روز پوست خود رو بشورید و مرطوب کننده بمالید. شب هنگام هم آرایش صورت خود رو پاک کنین. بدون مراقبت کلی از پوست، هیچ آرایشی باعث زیبایی اون نمی شه.

 

جمع آوری: آلامتو

 

چیجوری در پیری هم جوون به نظر برسیم؟

چیجوری با آرایش جوون شیم؟

بازنشر زیبایی پوست چگونگی ارایش جذاب پوسته پوسته شدن پوست صورت چیجوری قشنگ تر شیم چگونگی آرایش بهتر و باحال تر شدن