نکات مهمی که باید محرم امسال رعایت کرد

نکات مهمی که باید محرم امسال رعایت کرد

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

 

ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در آستانه محرم سال ۱۴۳۴ هجری قمری اطلاعیه ای رو صادر کرد.

در این اطلاعیه اومده:

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین

دوباره عطر دل انگیز محرم در فضای جا و زمان پیچید و خاطره جانبازی و رشادت سالار شهیدان و یاران باوفایش رو در یادها زنده کرد. محرم اومد و پیام عدالت خواهی و ظلم ستیزی و ولایت اساسی رو در گوش جانا طنینی دوباره افکند.

سالگرد قیام اباعبدالله (ع) این بار علاوه بر یادآوری خاطره شهادت بچه رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم با حادثه ای همراه گشته که دل شیعیان و مسلمانان جهان رو به درد آورده.

سالی که گذشت تماشاگر بدترین اهانتا به بزرگترین اسوه عالم آفرینش و انسانیت بودیم. هنوز چند ماهی از توهین جانگذار به ساحت مقدس امام دهم شیعیان نگذشته بود که توهینی دیگه به ساحت اسوه بزرگ اخلاق و مهربانی یعنی پیامبر خاتم حضرت محمدبن عبدلله صلی الله علیه و آله و سلم انجام شد و پس مسلمین مخصوصا شیعیان مراسم ماه محرم امسال رو با شکوهی کامل برگزار می کنن تا ضمن بیان انزجار از این اقدامات موهن همیشه غیرت‏مندی اسلامی و شیعی خود رو به رخ عالمیان کشن.

ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبتای مذهبی با تسلیت فرارسیدن ایام عزاداری و عزاداری سالار شهیدان حضرت سیدالشهداء و یاران باوفایش، ضمن پیشنهاد کلیه مومنین به برگزاری هرچه باشکوه تر مراسم در ایام محرم و صفر مخصوصا دهه اول محرم توجه هموطنان عزیز و هیئات مذهبی رو به رعایت نکات زیر جلب می کنه:

۱- برگزاری مراسم عزاداری هیئات مذهبی با محوریت مسجد و اهتمام به برنامه های قرآنی و بهره مندی از مبلغین.

۲- نبود تلاقی برنامه های عزاداری با اوقات نماز و تلاش در برگزاری نماز جماعت اول وقت و توجه خاص به برگزاری نماز جماعت ظهر عاشورا.

۳- توجه بیشتر به ادعیه و زیارات و مناجات ماثوره از ائمه طاهرین (علیهم السلام) مخصوصا صحیفه سجادیه در برنامه های اصلی هیئات مذهبی

۴- پیشرفت کیفی برنامه ها از راه تبیین معارف اسلامی مثل اعتقادات، اخلاق اسلامی، احکام و سیره معصومین (علیهم السلام) و بیان گذشته و روشای عزاداری و توجه به امربه معروف و نهی از منکر،

۵- دوری ار اجرای برنامه های موهن و دور از ساحت مقدس اباعبدالله الحسین(ع) و اسوهای عاشورا و استفاده مداحان اهل بیت (ع) از اشعار و متون پرمحتوا و مستند که پیام حماسه عاشورا رو منتقل کنه.

۶- توجه جدی به سخنان کلیدی گذشته مقام معظم رهبری دور و بر فرهنگ ایستادگی و مقاومت، سبک زندگی اسلامی، اقتصاد مقاومتی و تبیین اون واسه نسل جوون و جذب حداکثری اونا.

۷- توجه خاص به مسئله وحدت ملی و همدلی ملی بر مبنای اسلام ناب محمدی(ص) و هم اینکه امر دشمن شناسی با محوریت ولی فقیه در سخنرانیا، مداحیا و بقیه برنامه ها.