نکات مفید برای نام گذاری فرزندان

نکات مفید برای نام گذاری فرزندان

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

نکات به درد بخور واسه نام گذاری فرزندان

انتخاب اسم واسه بچتون یکی از هیجان انگیزتین فعالیتا قبل از تولد نوزاده. از این گذشته یکی از مهمترین تصمیمات شمام هست. عوامل زیادی در این تصمیم نقش دارن. در ان مقاله به ۱۰ نکته که می تونه واسه انتخاب اسم بچتون کمکتون کنه می پردازیم.

  1. اسمی که انتخاب می کنین باید یه معنی ذهنی مثبت با خود شما داشته باشه. هم اینکه باید پرمفهوم باشه. اسم اولین تاثیر هر فرد روی مخاطبه. باید به این فکر کنین که بچتون این اسم رو نه فقط در کودکی و در زمین بازی بلکه در بزرگسالی هم استفاده می کنه.
  2. ریتم و آهنگ اسم کوچیک باید با نام خانوادگی بخونه. کلا، تعداد سیلابای اسم کوچیک نباید به اندازه تعداد سیلابای نام خانوادگی باشه. واسه اینکه ببینین اسمی که انتخاب می کنین با نام خانوادگی بچتون هم خوانی داره، نام و نام خانوادگی رو چندین بار پشت هم تکرار کنین.
  3. چند حرف اول اسم نباید ناخوشایند باشه.
  4. تلفظ اسم رو به دقت چک کنین. اگه از یه تلفظ غیرمعمول استفاده کنین، اون وقت بچتون باید تا آخر عمر تلفظ شما رو درست کنه.
  5. نام یکی از دوستان و افراد خونواده که براتون قابل احترامه رو انتخاب کنین.
  6. واسه خلق یه اسم جدید چند اسم رو با هم ترکیب کنین. می تونین با کنار هم گذاشتن دو اسم یه اسم جدید بوجود بیارین. البته این روش واسه انتخاب اسم دختر جوری عادی نیس.
  7. اسمای مستعار یا اسمای خودمونی که با اون اسم ساخته می شه رو پیدا کنین. ممکنه دوست داشته باشین اسمی انتخاب کنین که اسمای مستعار خیلی از روی اون ساخته شه. این باعث می شه بچتون وقتی بزرگتر شد، کنترل بیشتری روی اسم خود پیدا کنه.
  8. اسم رو تمرین کنین و ببینین چه حسی به شما میده. یکی از دوستان نزدیکتان رو بارها به راه های جور واجور با این اسم صدا کنین. در آینده مجبورین هزاران هزار بار این اسم رو به صورتای جور واجور صدا کنین، با زمزمه وقتی بچه خوابه یا با فریاد وقتی اونو واسه شام صدا می کنین.
  9. اسمای دو قسمتی فرصت خوبی واسه اسامی پسرانه س. می تونین اسم یکی از بزرگان رو واسه احترام با اسم دلخواه خودتون ترکیب کنین. یا اگه با همسرتون توافق ندارین هر دو اسم مورد علاقه تون رو در صورت امکان به هم بچسبونین.
  10. از افزونگی حروف بین اسما دوری کنین. بعضی وقتا وقتی نام کوچیک و نام خانوادگی با یه حرف شروع می شن با هم همخوانی پیدا نمی کنن. یا اگه نام خانوادگی باحرف صدادار تموم می شه، نام کوچیک نباید اینطور باشه. همینطور حرف آخر اسم کوچیک نباید با حرف اول نام خانوادگی برابر باشه یا همخوانی نداشته باشه.

منابع زیادی واسه انتخاب اسم هست، هم به صورت کتاب و هم به صورت برنامه های کامپیوتری. می تونین اسم بچتون رو از اسم افراد معروف انتخاب کنین. قرآن هم منبع خیلی خوبی واسه انتخاب اسم است.

نکته آخر: اگه اسمی که انتخاب کردین با نکتهایی که در بالا گفتیم اختلاف داره اما به هر حال اونو دوست دارین، هیچ اشکالی نداره. همون اسم رو انتخاب کنین. یادتون باشه مهمترین مسئله اینه که خودتون اون اسم رو دوست داشته باشین.

جمع آوری: آلامتو

انتخاب نام نیکو واسه بچه

عجیب ترین اسمای ایرونی

اسم اسم جدید پسر اسمای جدید پسر اسمای قشنگتر واسه بچه پسر اسمهای جدید پسر انتخاب نام بچه