نکات عجیب درمورد افراد باهوش

نکات عجیب درمورد افراد باهوش

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

بانکی: افراد باهوش در جایگاه خاصی در میان مردم هستن و همیشه مورد احترام قرار می گیرن و بیشتر افراد موفقی در زندگی هستن. محققان تا حالا افراد باهوشی رو مورد بررسی قرار دادن که این وسط به یه سری نکات خاص دست پیدا کردن که در این افراد باهوش یه جوره:

چپ دستا

مغز آدم کلا به بخشای چپ و راست تقسیم می شه و هر فردی از یه بخش مغز خودش بیشتر کار میکشه. خیلی از تحقیقات نشون میده آدمایی که چپ دست هستن هوش بالاتری دارن و تستای جور واجور هوش رو با نمره های بالا پاس می کنن. محققان به این نتیجه رسیدن که چپ دستا به بخش هوش خودشون بیشتر دسترسی دارن اما این معنیش این نیس که راست دستا به این بخش دسترسی ندارن.

ترتیب تولد

تحقیقات زیادی در مورد ترتیب تولد و اندازه هوش انجام شده که در اون محققان به این نتیجه رسیدن که فرزندانی که به عنوان بچه اول به دنیا میان هوش به نسبت بالاتری از باقی بچه ها دارن. این در حالیه که ممکنه در بچه های دیگه خونواده هم نوابغی وجود داشته باشن. هم اینکه بعضی از محققان می گن چگونگی بزرگ شدن این بچه ها هم می تونه در اندازه هوش اونا تاثیر داشته باشه.

موی بدن

تحقیقات انجام شده روی مردان نشون میده زیاد بودن موی بدن هم می تونه نشونه هوش بالا در آقایون باشه. محققان در تحقیقات خود به این نتیجه رسیدن که آدمایی که تحصیلات بیشتری دارن و بیشتر درس خونده ان اندازه بیشتری مو روی بدنشون دارن. اونا هم اینکه به این نتیجه رسیدن آنایی که نمره های خوبی میگرند حتی پر موتر از باقی دانش آموزان هستن.

شادی و خوشحالی

از گذشته تا حالا در مورد شادی و حال خوب موارد بسیاری گفتن ولی شاید یه نکته بسیار منفی در اونا وجود داشته. در گذشته هوش رو با افسردگی و حال بد برابر می دونستن در حالی که در سالای گذشته محققان به این نتیجه رسیدن که هرچه احساسات بیشتر و خوشحالی بیشتر در افراد وجود داشته باشه اونا هوش و استعداد بیشتری در یادگیری دارن.

مصرف شکلات

محققان یه چند وقت پیش مشغول به انجام تحقیقاتی شدن که به نظر خیلیا تحقیقاتی بی مصرف و بدون نتیجه بود اما اونا تونستن برخلاف انتظارات به یافته های جالبی دست پیدا کنن. در این تحقیقات مشخص شده که کشورهایی که مصرف شکلات بیشتری دارن تعداد جوایز نوبل بیشتری هم گرفتن. البته محققان این تحقیقات رو خیلی درست نمی دونن اما بعضیا دیگه اونو نشونه در مورد هوش می دونن.

واسه تقویت هوش چه بخوریم؟

خیال پردازی یکی از نشونه های کودکان باهوش

بازنشر