نکات زیبایی بعد از ورزش

نکات زیبایی بعد از ورزش

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

woman-towel-neck-workout

ورزش در صبح زود یا وسط روز، واسه بدن و ذهن شما خیلی خوبه. اما وقتی ظاهرتون پس از ورزش نامرتب می شه و واسه آماده شدن وقتی ندارین، این ایده خیلی باحال بنظر نمی رسد.

پس با ورزش متناسب شید، و با این نکات زیبایی هوشمندانه واسه بعد از ورزش، ظاهرتون رو سریع جذاب و مرتب کنین. چی از این بهتر؟

موهایی بدون پیچ خوردگی

آدمایی که موهای بلند دارن و در طول ورزش اونا رو با کش های مو می بندند، بعد از ورزش احساس نا امیدی می کنن! چون که موهاشون پیچ و تاب خورده ان. می تونید از گیره هایی که به شکل حلقه های پلاستیکی کوچیک هستن استفاده کنین. بعد از اینکه اونا رو از موهاتون باز می کنین علامتی روی مو باقی نمی گذارن. هم اینکه می تونید موقع شنا، موهاتون رو با اون جمع کنین.

دوش نگیرید

اگه واسه دوش گرفتن وقت ندارین، واسه تمیز کردن جاهایی از بدنتون که عرق کرده از دستمال های پاک کننده استفاده کنین. دستمال پاک کننده ای رو انتخاب کنین که بتونین روی صورتتون هم ازش استفاده کنین.

ساک ورزشی تون رو سبک کنین

با بهمراه داشتن وسایل آرایشی با اندازه مسافرتی که حملشان آسونه، می تونید در زمان و فضای داخل ساک ورزشی تون صرفه جویی کنین. از اجناس چند کاره استفاده کنین، مانند شامپویی که هم مو رو تمیز می کنه و هم بدن رو؛ یا نرم کننده ای که می تونه به عنوان کف اصلاح هم استفاده شه.

موهاتون رو تر و تازه کنین

یه شامپوی خشک مناسب پیدا کنین. به این روش می تونید از کار وقت گیر شستشو، خشک کردن و آراستن موهاتون صرفنظر کنین. یه شامپوی خشک، به کاهش رطوبت و چربی موها کمک می کنه و تا زمانیکه وقت دوش گرفتن پیدا کنین، به موها عطر و ظاهر فوق العاده ای می دهد. هم اینکه شامپوی خشک، به موها کمی حجم می دهد تا نازک و کم پشت بنظر نرسند.

قرمزی رو برطرف کنین

اگه نیاز به دوش گرفتن ندارین، می تونید با به کار گیری اسپری های مرطوب کننده، پوستتون رو تازه کنین و قرمزی صورتتون رو کم کنین. این اجناس درماه های مرطوب تابستون، بسیار مفیدن.

تعریق رو متوقف کنین

واسه اینکه تا چندین ساعت بعد از ورزش بازم عرق نکنین، بجای دئودورانت از یه ضد عرق استفاده کنین. با پوشیدن لباسهای نازک و پارچه های طبیعی در زمان ورزش، به پوستتون اجازه ی نفس کشیدن بدین و بعد از ورزش، دوش آب سرد بگیرین.

التهاب پوست رو برطرف کنین

ورزش شدید می تونه پوست شما رو ملتهب کنه که ظاهر مناسبی واسه رفتن به محل کار نیس. یه کرم ضد التهاب، به سرعت، پوست رو آروم می کنه و می تونید واسه درمان لک در تموم صورتتون ازش استفاده کنین. این کرم، واسه تموم شکل های جور واجور پوست ها مناسبه و پوست قرمز، تحریک شده یا حساس رو فورا به حالت طبیعی خود بر می گردونه.

آرایش سنگین انجام ندین

اگه آرایش سنگین نکنین، پوستتون بعد از ورزش، نورانی هستش و در وقتتون هم صرفه جویی می کنین. از یه مرطوب کننده ی رنگی که پوشش سبکی ایجاد می کنه و شامل هیدراتاسیون و ضد آفتابه استفاده کنین. شما فقط با کمی ریمل و برق لب واسه رفتن به ورزش آماده اید.

پاهاتون رو یادتون نره

اگه پاهاتون کمی بو گرفته ان، شاید یه اسپری پا، مهمترین چیز در ساک ورزشی تون باشه. اگه در باشگاه یا استخر عمومی تمرین می کنین، از یه اسپری پا استفاده کنین که هم میکروب ها رو نابود کنه و هم بوی پاهاتون رو برطرف کنه، چون باکتری ها می تونن در این مکان خوب رشد کنن!

بسیار تموم شد، شمام نکاتی می دونین که به روتین زیبایی پس از ورزشتان سرعت می دهد؟ لطفا اونا رو با ما و خوانندگان دیگه به اشتراک بذارین.

بهترین روش های کاهش چین و چروک پوست صورت

واسه پیر نشدن چه کنیم؟

زیبایی پوست سرخاب سفیداب