نکات جالب درباره لیزر درمانی و عوارض آن

نکات جالب درباره لیزر درمانی و عوارض آن

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

Laser-Therapy

اگه واسه یه مشکل عادی زیبایی و غیر مهم می خواید بدن خود رو به لیزر درمانی بسپارین بهتره اول این مقاله رو بخونین.

به گزارش آلامتو و به نقل از بدونیم؛ امروزه لیزر درمانی واسه خیلی چیزها از پاک کردن تاتو گرفته تا زیبایی پوست در میان عموم عادی شده. لیزر درمانی روشی سریع تر، موثر و مطمئن تر از عملای جراحی به روش سنتیه. اما با این وجود یه سری مشکلات جانبی هم در این روش درمانی هست که در این جا گفتیم.

عفونت

پاک کردن تاتو با لیزر معمولا باعث ایجاد عفونت در اون قسمت می شه.

جای زخم

نابود کردن تاتو با لیزر منتهی به ایجاد جای زخم می شه. اما با این وجود این روش از روشای درم ابریژن، سالابریشن و به کار گیری اسید تری کلرواستیک بهتره.

لک

نابود کردن تاتو با لیزر باعث ایجاد هایپوپیگمنتاسیون در پوست می شه. طوری که قسمت لیزر شده روشن تر از قسمتای دیگه پوست می شه. علاوه بر این لیزر درمانی تاتو منتهی به هیپرپیگمنتاسیون هم می شه که در این حالت پوست قسمت لیزر شده تیره تر از قسمتای دیگه می شه.

تیرگی پوست

پاک کردن تاتوهای زیبایی مثل خط چشم، خط لب و ابرو با لیزر باعث می شه پوست این قسمتا تیره تر شه. و این باعث می شه دوباره دنبال درمان این تیرگی باشین.

سوختگی

لیزر درمانی واسه نابود کردن جای جوشا هم به کار برده می شه. خطر این درمان سوختگی پوست در اثر گرما بالای لیزره. فقط متخصصین شایسته و مجرب قادر به انجام این کار هستن.

باکتری

لیزر درمانی واسه نابود کردن جای جوشا و چین و چروک منتهی به عفونت باکتریایی می شه.

زخمای سرد یا تاول تبخالی

ری سرفیسینگ پوست از راه لیزر درمانی باعث ایجاد تغییراتی در پیگمنتاسیون پوست می شه و این منتهی به لکه و تغییر رنگ می شه. این روش درمانی به بعضی از مشکلات شدت میده. مثلا ویروس هرپس سیمپلکس که منتهی به تبخال در دور و بر دهن می شه.

بی اثری

لیزر درمانی واسه رفع ریزش مو تاثیر زیادی نداره و یا کول لیزر معمولا در مردان جوون اثر میذاره. معمولا لیزردرمانی واسه رفع مشکلات مو موثر نیس پس بهتره قبل از اون از قرصای رشد مو استفاده کنین.

پوست ضعیف

پوستایی که در اثر آفتاب آسیب دیده ان رو میشه با لیزر درمانی یه لایه پوست دیگه جایگزینش کرد. امااین لایه جدید پوست بسیار آسیب پذیره و نسبت به عفونت، التهاب و تاول بسیار حساسه.

گرانی

این روش درمانی کمی گرانه و معمولا تحت پوشش بیمه هم انجام نمی شن. بسته به نوع مشکلی که دارین بعضی وقتا لیزر درمانی به چند جلسه هم میکشه.

امتیازات و مشکلات روش های جور واجور کاشت و پیوند مو

تفاوتای عمل کوچیک کردن و لیفت سینه

بدونیم جراحی زیبایی