نکات آرایشی برای داشتن پوستی جوان و ظاهری زیبا

نکات آرایشی برای داشتن پوستی جوان و ظاهری زیبا

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

معمولاً بیشتر موجود در اینترنت مخصوص خانمای جوون بوده که بیشتر خانمای جوون هم زیبایی اولیه ای رو دارن اما در این مطلب می خوایم ۱۰ نکته به درد بخور و موثر آرایشی واسه خانمای که بیشتر از ۵۰ سال سن دارن رو مورد بررسی بذاریم تا بتونن جوونی پوست و هم اینکه ظاهر خود رو بازم حفظ کنن.

نکات آرایشی - پوست جوون

۱ از کرم پودرهای سنگین استفاده نکنین

خشکی پوست یکی از شایع ترین مشکلات بالا رفتن سنه. حالا اگه از کرم پودرهای سنگین واسه پوش,ندن لک یا چروکای احتمالی پوستتون استفاده کنین، پس از یکی، دو ساعت از روی پوست خشک صورتتون بلند می شن و ظاهر نامناسبی به وجود می یارن. ترکیب کرم پودرهای سنگین با کرمای مرطوب کننده یا به کار گیری کرم پودرهای سبک با پایه روغنی، بهتر لکه ها و چروکای پوست رو می پوشونه. به کار گیری پنکیکای چرب همراه با یه کرم ضدآفتاب رنگی هم می تونه واسه خانومای بالای ۵۰ سال انتخاب مناسبی باشه. البته به کار گیری پنکیکای خشک، ظاهر بسیار نامناسبی به پوست می?دهد و چین و چروکای صورت رو ۱۰۰ برابر نشون میدن.

۲ از کرم پودرهای براق استفاده کنین

سیاهی دور چشما و روی گونه ها معمولا با بالا رفتن سن به سراغ افراد میاد. شما می تونین واسه رفع این مشکل، بعد از تموم شدن آرایش، کمی کرم پودر براق رو با انگشت سبابه به آرومی دور چشما، زیر استخون ابرو و روی گونه ها بزنین. این کار باعث سرحال و خنده رو نشون داده شدن چهره شما در میهمانی می شه.

۳ به کار گیری رژگونهای تیره رو از یاد ببرین

بهتره واسه حفظ سرحالی و زیبایی چهره تون، کرم پودرهایی که یه درجه از رنگ پوستتون روشن تر هستن انتخاب کنین. به کار گیری رژگونهایی با رنگای ملایم صورتی، گلبهی و آلبالویی در کنار کرم پودر کمی روشنی که به پوستتون زده این، می تونه چهره شما رو بسیار جذاب و دوست داشتنی کنه. به کار گیری کرم پودر، پنکیک یا رژگونهای تیره، سن شما رو بیشتر از چیزی که س، نشون میده و شفافیت چهره رو هم نابود می کنه.

۴ سایه های چرب و با رنگ طبیعی انتخاب کنین

بهتره به دلیل خشکی پوست و کم شدن حالت الاستیکی اون، از سایه های چرب واسه آرایش چشما استفاده کنین. سایه های بسیار روشن، باعث مصنوعی نشون داده شدن چهره می شن، به جای اونا رنگای قهوه ای روشن، کِرِم، نسکافه ای یا خاکستری رو انتخاب کنین. به کار گیری کمی سایه سفید براق واسه استخون زیر ابرو و در پلکای پایینی، درخشندگی چشمون رو دوبرابر می کنه.

۵ خط چشم قهوه ای رو امتحان کنین

به کار گیری خط چشمای مشکی مدادی و چرب می تونه باعث تیره تر نشون داده شدن پوست دور و بر چشما شه. می تونین یه خط چشم مایع قهوه ای نازک، روی سایه نسکافه ای بکشین تا چشماتون بزرگ تر و باحال تر به نظر برسن. هرچقدر خط چشم نزدیک تر به مژها کشیده شه، زیبایی چشما رو بیشتر می کنه. شما به عنوان یه خانوم میانسال، می تونین واسه حفظ زیبایی بیشتر چشماتون، خط چشم رو گوشه دار بکشین و از ادامه دادن زیاد اون دوری کنین.

۶ ابروهایتان رو روشن کنین

بدیش اینه بیشتر خانومای میانسال رنگ ابروهایشان رو تیره می کنن. اگر ابروهایی با رنگ قهوه ای روشن، می تونن چهره اونا رو روشن تر و شفاف تر نشون بدن. اگه بتونین رنگ ابروها و موهاتون رو با همدیگه هماهنگ کنین، زیبایی و جذابیت خاصی به چهره تون خواهید بخشید.

۷ رژلبای روشن تر انتخاب کنین

صورتی، گلبهی، قرمز و قهوه ای روشن، از مناسب ترین رنگای رژلب واسه خانومای میانسال هستن. اگه بتونین از رژلبای مایع یا کمی برق لب هم کمک بگیرین، زیبایی و جذابیت رو در چهره تون به بیشترین حد رسونده اید. به کار گیری خط لب واسه خانومای بالای ۵۰ سال ضرورتی نداره اما اگه اصرار به این کار دارین، می تونین خط لبی که یه درجه روشن تر از رژلبتانه استفاده کنین.

۸ پوست دست و گردنتون رو هم یادتون نره

همیشه کمی از کرم پودرتان رو روی پوست گردنتون هم بمالید تا اختلاف رنگ پوست صورت و گردن، ظاهر نامناسبی براتون به وجود نیاورد. پوست دستانتون رو هم همیشه با کمی کرم مرطوب کننده با پایه روغنی، چرب و لطیف نگه دارین و واسه حفظ زیبایی بیشتر اون، کمی هم از مرطوب کنندهای رنگی کمک بگیرین.

۹ موهاتون رو کوتاه نگه دارین

یکی از مهم ترین عوامل زیبایی ما آدما، نوع آرایش موهایمانه. معمولا خانومایی که پا به سن می ذارن، حال و حوصله مرتب کردن و سشوار کشیدن همیشگی موهاشون رو ندارن پس اگه موهاتون فر و مجعده پیشنهاد می کنیم همیشه اونا رو کوتاه نگه دارین و از یه سنجاق سر نگین دار واسه قشنگتر شدنشون استفاده کنین. اگه هم موهاتون لخته که ۲ راه پیش رو دارین؛ اول اینکه اونا رو کوتاه و با تلای نرم و نگین دار آرایش کنین و دوم اینکه کمی بلندشون کنین و اونا رو با کش بدون کشیدن موها پشت سرتون ببندین. نگفته نمونه که کوتاه کردن جلوی موها، می تونه سن خانوم ها رو تا حد قابل قبولی کمتر از چیزی که هست، نشون بده.

۱۰ به رنگ موها توجه کنین

بدیش اینه خیلی از خانومای میانسال به رنگ موهای خود اهمیت نمی دن و نمی دونن که یه رنگ موی ساده، چقدر می تونه در زیبایی چهره شون تاثیر داشته باشه. رنگای فندقی، نسکافه ای و زیتونی واسه افراد بالای ۵۰ سال، رنگای بسیار شیک و مناسبی هستن و می تونن وقار و جذابیت خاصی به چهره اونا ببخشند.

بازنشر : آلامتو

به نقل از : سلامت

سلامت نکات آرایشی