نکاتی که هر عکاس آماتور باید بداند

کوکا : به عنوان یه عکاس که تازه شروع به کار کرده نکاتی هست که باید بدونین، ما در این مقاله ۱۱ نکته ای که هر عکاس تازه کار و آماتور باید بدونه رو واسه شما ارائه کردیم:

۱. خرید لوازم گرون رو از یاد ببرین

ممکنه عکسای بسیار قشنگتر با یه دوربین ارزون گرفته شده باشن، پس شمام در اول کار احتیاجی نیس که دوربین و لوازم گرون بخرین با گذشت زمان خودتون میفهمید که چه نوع دوربینی واسه شما مناسبه.

۲. سه پایه داشته باشین.

همیشه خریدن یه سه پایه ارزون قیمت ارزشش رو داره، چون لرزش عکساتون رو به کمترین حد ممکن میرسونه. پس شما می تونین واسه اینکه عکسای بهتر و با کیفیت تری بگیرین از سه پایه استفاده کنین.

۳. همیشه دوربین عکاسی همراهتون داشته باشین.

بیشتر وقتا عکسایی که بسیار قشنگتر و موثر شدن در موقعیتایی گرفته می شن که کمتر کسی به اون فکر کرده باشه. شما فقط یه کیف دوربین کوچیک و سه پایه نیاز دارین تا این موقعیتا رو شکار کنین یا اگه گوشی هوشمند شما دارای یه دوربین با کیفیت بالا باشه می تونین از اون واسه گرفتن عکسای مورد نظر استفاده کنین.

۴. لیستی از عکسایی که دوست دارین بگیرین همراه خود داشته باشین.

همیشه یه لیست در گوشی هوشمند یا لپ تاپ تون داشته باشین که موقعیتای مورد نظر عکاسی شما رو توضیح داده، در صورت رو به رو شدن با این موقعیت با در نظر گرفتن نور و شرایط مناسب رو بگیرین.

۵. از هیچی واسه عکس گرفتن صرف نظر نکنین.

شما ممکنه چیزایی که دور و برتون هستن رو ندیده بگیرین اما تلاش کنین به محیطای آشنا با دید جدیدی نگاه کنین. ممکنه بتونین یه ترفند باحال واسه عکس گرفتن از های حیاط خونه خود پیدا کنین. بیشتر یه موضوع ساده بهترین عکسا رو بوجود میاره.

۶. از روند یادگیری لذت ببرین.

بهترین قسمت داشتن یه مانند عکاسی اینه که همیشه چیزای جدیدی واسه یادگیری پیدا می کنین. به همه چیز در دور و بر با دقت نگاه کنین شاید موقعیتای مناسبی واسه عکاسی رو جفت و جور کنن.

۷. از منابع رایگان واسه یادگیری عکاسی استفاده کنین.

۸. تنظیمات دوربین تون رو چک کنین.

بهتره که همه دکمه های بزرگ و کوچیک دوربین تون رو با دقت چک کنین و دستورالعمل به کار گیری اونا رو یاد بگیرین. تلاش کنین از سوژهای خود با تنظیمات جور واجور عکس بگیرین تا فهمیده باشین که کدوم حالت رو بیشتر دوست دارین.

۹. قوانین اساسی رو بیاموزید.

همه قوانین مربوط به عکاسی رو یاد بگیرین می تونین از مقاله های موجود در اینترنت این اطلاعات رو به دست بیارید.

۱۰. هر روز عکس بگیرین.

تلاش کنین هر روز عکس بگیرین اگه نمیتونین این کار رو انجام بدین، مطمئن شید که زمان زیادی رو واسه تمرین عکاسی گذاشته اید.

۱۱. نترسین امتحان کنین.

اگه از دوربین دیجیتال استفاده می کنین، هزینه اشتباه شما مجانیه. نترسین از هر چیزی که دوست دارین عکس بگیرین اینا همه تجربه هستن.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

چیجوری با انگیزه کار کنیم؟

مدیر کل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

نکونام یکی از ستارگان جام جهانی برزیل

ج سپتامبر 20 , 2019
سایت معتبر یورو اسپرت از به عنوان یکی از ستاره های جام جهانی نام برد. به گزارش آلامتو به نقل از فرارو، در شرایطی که نزدیک به ۶ روز دیگه تا شروع رقابتای جام جهانی مونده سایت «یورواسپرت» در گزارشی، از جواد نکونام به عنوان یکی از ۵۰ ستاره حاضر […]