نکاتی مهم درباره سرطان سینه

نکاتی مهم درباره سرطان سینه

سپتامبر 20, 2019 0 By مدیر کل

درباره سرطان سینه

آمار وحشتناک هستن. مثلا، یکی از هر هشت زن آمریکایی در طول زندگی خود به سرطان سینه دچار می شه. این یعنی امسال در آمریکا ۲۳۲ هزار زن متوجه می شن که به این مریضی گرفتار هستن. سرطان سینه بعد از سرطان ریه دومین سرطانیه که باعث مرگ و میر زنان می شه.

به گزارش آلامتو به نقل از abcNEWS ؛ اینجا چهار موضوع ای رو با شما در میان می گذاریم که می بایست در مورد سرطان سینه بدونین.

  1. همۀ سرطان های سینه مشابه نیستن.

واقعیت اینه که چندین نوع جور واجور از سرطان سینه هست. مثلا، DCIS یه نوع از سرطان سینه س که خیلی جلو رفتن سریعی نداره. در مقابل، سرطان التهابی سینه معمولا مهاجمانه تر عمل می کنه.

  1. ورزش خطر دچار شدن به سرطان سینه رو کمتر می کنه.

شما خودتون میدونید که ورزش واسه شما خوبه. ورزش واسه ذهن شما خوبه، واسه کمر شما خوبه و حتی می تونه روابط جنسی شما رو بهتر کنه. اما زنائی که ورزش می کنن و یه سبک زندگی فعال دارن هم اینکه خطر دچار شدن به سرطان سینه رو واسه خود کاهش میدن.

شاید که دلیل اون سطح استروژن بدن و درصد چربی بدن باشه. حتی قدم زدن هم می تونه به درد بخور باشه. یه تحقیق جدید نشون داده که زنائی که فعال هستن و مرتب ورزش می کنن خطر خود رو تا ۳۰ درصد نسبت به بقیه زنان کاهش میدن.

  1. شیردهی در سالم موندن تاثیر داره.

از سینه شیر دادن به نوزادان واسه اونا خیلی خوبه. اما واسه مادران هم پر فایده س. یه تحقیق نشون داده که زنائی که بچه های خود رو شیر میدن تا ۲۵ درصد نسبت به بقیه زنان احتمال دچار شدن به سرطان در اونا کمتره.

  1. صحبت کردن با یه دکتر می تونه زندگی شما رو نجات دهد

اینکه با دکتر خود در مورد وضعیت سلامتی سینه های خود صحبت کنین یه قدم مهم در فهمیدن خطر دچار شدن به سرطان سینه، و پیدا کردن و درمان زودتر از موعد متعارف این سرطانه. ایشون می تونه آزمایش های سینۀ کلینیکی رو انجام داده و بهترین پیشنهاد ها رو در زمینۀ این مریضی به شما بکنه.

اون هم اینکه می تونه به شما بگه که چند وقت یه بار باید آزمایش های در رابطه رو انجام بدین تا از سلامت سینه های خود باخبر شید.

۱۰ نشونه خاموش لوسمی (سرطان خون) که نباید ندیده گرفته شن

نشونه های سرطان ریه

اختصاصی سرطان سرطان سینه