نکاتی مفید برای نگهداری از لپ تاپ

نکاتی مفید برای نگهداری از لپ تاپ

سپتامبر 20, 2019 0 By مدیر کل

لپ تاپ که در فارسی به اون رایانه همراه می گیم، واسه خیلی از ما مثل گوشی موبایل یه همراه دوست داشتنیه که با وجود ویژگی قابل حمل بودن، به یکی از چیزای مهم زندگی بسیاری ما تبدیل شده.

 

نکاتی به درد بخور واسه نگهداری از لپ تاپ 

به گزارش آلامتو به نقل از بانکی، اگر به عنوان یه صاحب لپ تاپ خواهان سرحالی و سلامتی این همراه دوست داشتنی هستین، خوندن این گزارش رو از دست ندین.

در این گزارش راهکارهایی رو واسه شما می گیم که به با به کار بستن اونا می تونین لپ تاپی سالم و سرحال داشته باشین:

 

  • ۱- به اطلاعات سروسامون بدید

تلاش کنین اطلاعاتی که دانلود می کنین یا از بقیه می گیرین رو به صورت دسته بندی شده و به طور کامل مرتب در جای خود بذارین و هر درایو رو مخصوص یه سری اطلاعات مشخص کنین و اطلاعاتی که به اونا نیاز ندارین رو هم پاک کنین. اینطوری هم لپ تاپتان ظاهر مرتبی داره و هم سرعت و کارایی خود شما واسه پیدا کردن اطلاعات مورد نظر زیاد می شه.


  • ۲- لپ تاپ خود رو خاموش کنین

وقتی کارتون تموم شد، تموم برنامه های باز رو ببندین و به جای اینکه لپ تاپ رو ببندین، اون رو خاموش کنین، اینطوری به دستگاه فرصت می دید تا کمی استراحت کنه و خنک شه. این کار مخصوصا وقتی پیشنهاد می شه که شما بخواین یا مجبور باشین چند ساعتی از لپ تاپتان دل بکنین.

 

  • ۳- به لپ تاپ خود به عنوان یه سرمایه نگاه کنین

اگه در جریان قیمت این روزای لپ تاپ باشین، هیچ وقت اجازه نمی دین که این سرمایه ارزشمندتون آسیبی ببینه، چون در صورت وقوع اینجور اتفاقی شما بخشی از سرمایه خود رو از دست دادین.

یکی از بهترین راه های حفاظت از لپ تاپ، نگهداری و حمل و نقل اون در کیف مخصوص لپ تاپه.


  • ۴-آب مانع زندگی لپ تاپه

اگر به هر دلیلی آب یا مایع دیگری روی لپ تاپ شما ریخت، بدون این دست اون دست کردن باتری اون رو درآرین، اون رو تا اونجا که ممکنه، خشک کنین و در کیف یا جای امنی بذارین. آب دوست خوبی واسه لپ تاپ شما نیس و بهترین راه اینه که اصلا اجازه ندین لپ تاپ شما خیس شه.


  • ۵- لپ تاپ شما آب و هوای مطلوب رو پسند می کرد

لپ تاپ شما نه سرماییه و نه گرمایی. این وسیله الکترونیکی هوای مطلوب و مطبوع بهاری رو پسند می کرد و از گرما یا سرمای زیادتر از اندازه آسیب می بینه. هوای زیادتر از اندازه گرم یا خیلی سرد، عمر باتری لپ تاپ رو کم می کنه.


  • ۶- لپ تاپ خود رو تمیز نگه دارین

همیشه وسائل تمیز کننده لپ تاپ رو همراه داشته باشین و اجازه ندین تا کثیفی و مخصوصا گرد و خاک به مدت طولانی روی صفحه نمایش یا دیگه قسمتای لپ تاپ شما بمونه.

 

لپ تاپ