نکاتی در مورد جن

نکاتی در مورد جن

سپتامبر 20, 2019 0 By مدیر کل

نکته های باحال و خواندنی در مورد جن

نکاتی در مورد جن

۱- جن جانوریست دارای شعور؛ و فیزیکی غیر ارگانیک ؛ که از دید شون وجودی ؛ از دید ادیان پایینتر از آدم و بالاتر از حیوان جای میگیره .در فرهنگ فارسی به اون دیو و در فرهنگ عرب به اون جن و در فرهنگ لاتین demon یا jinn نام گرفته. جن به معنی چیزیه که؛ پوشیده شده ؛ و منظور پوشیده موندن اون از حواس ماست.

۲- خصوصیات فیزیکی جن از دید آدم؛ اعجاب آوره. عنصر اصلی وجودی جن آتشه وبه دلیل نداشتن عنصر خاک ؛در وجودش مانند بارباپاپا ؛می تونه به هر شکل و اندازه ای تبدیل شه. و خیلی از چیزها رو تو یه اون ؛جا به جا کنه .هم اینکه سرعت جا به جایی مکان خیلی بالایی داره. می تونه مثلا ظرف ۵ دقیقه فاصله بین لاهور و تهران رو طی کرده و برگرده…

۳- جن وسیله ساز نیس ؛ وبه دلیل خصوصیات فیزیکی منحصر بفرد ؛میتونه در هر مکان و شرایطی زندگی کنه ؛وبرای همین به خونه و مسکن احتیاجی نداره. چون سرما و گرما و باد و بوران بر اون کارگر نیس .جن به وسایل حمل و نقل بی نیازه ؛ و از اینجا می توان فهمید که جنا دارای صنعت و تکنولوژی نیستن ؛ و شهر و کاشانه ای ندارن مکان عادی زندگی اونا کوه وجنگل و دشت است.

۴- جن مانند همه جانداران غذا مصرف می کنه . اما به مقداری بسیار کمتر از آدم.

۵-جنا مثل آدم جنسیت ونر یا ماده دارن . تولید مثل می کنن و تشکیل خونواده میدن ؛ و به صورت جماعت زندگی می کنن و جامعه ندارن.

۶- جن نسبت به آدم زیاد عمر می کنه . حدود ۱۰۰۰ سال به بالا .جنایی که در سوره جن از اونا نام برده شده ؛ که وقتی اولین بار آیات قرآن رو شنیدند ؛ از شدت ازدحام داشتن بر سر هم خراب می شدن ؛ شاید هنوز زنده ان . جنا مانند آدم داناونادان ؛ .فرمانده و فرمانبردار ؛ ارباب و بنده ؛ کافر و متدین ؛ شفیق و شرور دارن.وقتی که مردند از بین میرن و احتیاجی به قبر و گورستان ندارن.

۷- جن دارای عقله . اما نه عقل وسیله ساز و عقل فلسفی و خلاقیت هنری .عقل جن به معنی قوه آزمایش امور روزمره یا همون عقل معاش ؛ و قوه تشخیصه ؛ به اضافه هوشی سرشار ؛ اعم از قدرت خوندن فکر و جستجو و پیدا کردن گذشته و آینده.

۸- جنا مانند آدم نامگذاری می شن ؛ و دارای اسم و رسم و معروفیت هستن دارای زبون خاص ؛ و قوه صحبت هستن و قادر به فهم زبون آدمیان.

۹- معروف ترین جن ؛ ابلیس ؛ یا همون شیطان اسمشه ؛ که وصف حال اون رو شنیده اید ؛ که چون بسیار در قرب به حق کوشید به جایگاه فرشتهای مقرب رسید ؛ اما چون حاضر به سجده بر آدم ؛ یعنی شریک قرار دادن بر خدا نشد از درگاه رانده شد.

۱۰- جن در شرایطی قادر به تصرف آدم ؛ و آدم در شرایطی ؛ قادر به تصرف جنه . آدم مسخر شده رو مجنون؛ یا دیوونه ؛یا دیو زده ؛ و جن تصرف شده رو ؛موکل می گن. می گن خود جنیان بر سه قسمند: دیو.؛جن وپری ؛که از دید مکانی ؛ مادون فرشته هستن.

۱۱- جن می تونه در مواردی تربیت شده ؛ به آدم خدمت کنه. اینجور سنتی در میان جنگیران ایران و پاکستان وهند هست . اما به طور کل ؛ نه بودا ؛ نه دالای لاما ؛ نه اولیا الله ؛ و نه عرفا و نه پیامبران هیچکدام ؛به کمک خواستن از موجوداتی که مثل آدم ؛خطا و اشتباه و گناه می کنن ؛پیشنهاد نکرده ان اما همه؛ وجود اونا رو تایید کردن .

۱۲- جنیان مانند امواج رادیویی و ماهواره ای ؛با ما هستن ظاهر نمی شن ؛اما حاضرمی شن و بعضی از اونا ؛درخانه ها و بدن شخصیتای ضعیف ؛رفت و اومد می کنن. یکی از راه های دور کردن جنهای مزاحم ؛خوندن و آویختن ۴ آیه از قرانه ؛ که با قل شروع می شن . و بسیاری ادعیه ؛که درکتب جور واجور وجود دارن.اماراه دورکردن آدم شرورچیست!؟

۱۳- جنا ؛ بعضی از ما رو؛ به شکل همزاد و غیر همزاد دوست دارن؛ کمکمون می کنن ؛همینطور جواهرات و اشیای قیمتی ما ؛ازجمله انگشترهایی با نگین سنگ (مخصوصا عقیق)رو بسیار دوست دارن (ومخصوصا اگه بر اون آیات و اوراد حک شده باشن) .اگه دوستمون داشته باشندو سخنی باماداشته باشن ؛بیشتربه خوابمون می ایند و دلسوزی خود رو اعلام می کنن .خیلی ازآنها خدمتگذار ارواح اولیا هستن و دست ماراگرفته اندو خیلیا هم به کرداراکثرآدمیان اهل شیطنت.بیشتر اونا بی ضررند و مثل ما گرفتار این دنیا و درگیر و دار تقدیر خویشند.

۱۴- اما اونا که ماورای طبیعت ؛ و موجوداتش رو باور ندارن؛ چند دسته ان :کسائی که انچه که نمی بینن رو باور ندارن . اینا معمولا فقط آنتی تزقصهای جن وپری مادربزرگا هستن؛ که حتی زحمت دونستن کوچیک ترین اطلاعاتی جز نقد داستان گرمابهای تاریک وکوتولهای پاسمی و عروسی جن ها رو به خودشون نداده ان. این تیپ آدمها از ۷ سالگی که مادر بزرگه داستانای جن وپری رو واسه ترسوندن و خواب کردنشون تعریف می کرده ؛هنوز زیر لحاف هستن.و یا اینکه هارد دیسک کوچکشون از مسئله پر شده و دیگه تاب و قدرت درک و پذیرش راز رو ندارن.مثل من چهارتا کتاب خونده ان و تموم ماجرا رو در همون چهارتا دیده ان.و گروهی که پوچ یا ابسورد هستن: کسائی که خود رو منکرند چه برسه به ماورای خود . و گروه آخر کسائی که جنها ؛ دستشون میندازن و در مجالس احضار ارواح ؛در نقش یه روح براشون شیرین کاری می کنن ؛تا فردا در مدح روح ؛کتاب چاپ کنن و جایزه بگیرن.

جن واسه آدم ؛ از آدم خطرناک تر نیس . همونطور که آدم واسه کوسه ؛ از کوسه خطرناک تره!(در تاریخ بشر حتی یه مورد مرگ آدم به دست جن گزارش نشده در حالی که فقط در دوره حکومت استالین ۳۵ میلیون روس به قتل رسیدن آمار کشتار جنگای مذهبی صلیبی و جنگای جهانی و قومی و قبیله ای پیش کش) واقعا هیچی ؛ ترس ناک تر و هوس ناک تر از آدم نیس ؛ که به قول توماس هابز :آدم گرگ انسانه.

۱۵- در کل؛ و بدون در نظر گرفتن موارد خاص ؛ اونا به ما کاری ندارن .ماهم به اونا کاری نداریم . ازدود و دم و سر و صداهای شهر و بوی فاضلاب و …… فراریند .مثل ما کار و مکافات دارن. و دست آخر اینکه ؛به نظر من: با تموم این اوصاف ؛فرق اساسی با ما ندارن چون که : اونا هم رنج میکشن.

جمع آوری : آلامتو