نکاتی برای سلامتی و زیبایی ظاهری

نکاتی برای سلامتی و زیبایی ظاهری

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

salamati-zibaii

اگه این عادتا رو ترک کنین زیبایی شما چند برابر می شه

اینجا به ۵ عادت اشتباهی اشاره میکنیم که میتونن واسه زیبایی شما مضر باشن.

۱. مالیدن مچها به هم بعد از عطر زدن:

عطرها از مولکولهای فراری درست شدهاند که در روبرو شدن با گرما، سرما و سایش تبخیر می شن. بهترین روش عطر زدن اینه که شما عطر رو ۱۵ سانتیمتری مچ به سمت داخل یا آرنج یا گردن اسپری کنین. بعد از اون نباید به هیچعنوان به این نقاط دست زد. باید اجازه داد عطر اسپری شده در نزدیکی هوا خشک شه. می تونین کمی مچ دستتون رو در هوا تکون بدید یا اون رو فوت کنین. بعد اجازه بدید عطر به آرومی با دمای بدن شما تبخیر شه.

۲. جمع کردن چشمها در نور آفتاب

جمع کردن چشمها در زیر نور آفتاب میتونه دلیل بروز چروکهایی دور و بر چشم و پیشونی شه. حتی غیر از جنبه نازیبایی که در چهره شما بوجود میاره، اشعه ماورای بنفش خورشید میتونه دلیل بروز فوتوکراتین یا سوختگی کره چشم شه که از جمله نشانه های اون درد چشم، سوزش، قرمزی چشم، سردرد و التهاب پلکه. اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین موندن طولانیمدت زیر نور آفتاب میتونه احتمال بروز آبمروارید و ضعف ماهیچههای چشم در سالمندی رو هم زیاد کنه که از جمله شایعترین علل کوری در افراد بالای ۵۰ ساله.

بهترین کار اینه که در طول سال چه زمستون و چه تابستون از عینکهای آفتابی استاندارد استفاده کنین که میتونن تا ۹۹ درصد جلوی تابش اشعههای uva و uvb به چشم رو بگیرن.

۳. سوهان کشیدن به ناخن در حرکت رفت و برگشت :

حرکت رفت و برگشت هنگام سوهان کشیدن دلیل جدا شدن لایه های جورواجور ناخن شده و در آخر ناخنها رو سست و شکننده میکنه. اگر می خواید سوهان بکشین و ناخنهای بلندی دارین اول اونا رو به اندازه دلخواه کوتاه کنین بعد به یه جهت اونا رو سوهان بزنین. از سوهانهای فلزی هم تا جای ممکن استفاده نکنین.

۴. برداشتن بیشتر از اندازه ابروها:

برداشتن بیشتر از اندازه ابروها و نازک کردن اونا صورت رو پیرتر نشون می ده. پر کردن ابرو با مداد و تتو هم هیچ وقت نمی تونه مانند یه ابروی طبیعی پهن قشنگتر به نظر برسه. نکته دیگه اینکه برداشتن ابرو به اشکال عجیب میتونه از زیبایی صورت کم کنه. ابرو هر چی حالتی طبیعیتر داشته باشه زیباتره. واسه برداشتن ابروها حتما پیش یه متخصص ابروکار برید تا برحسب شکل صورت شما زیباترین ابرویی رو که به چهره شما میاد درست کنه.

۵. نشستن برس و پدهای آرایشی :

پدها و برسهای آرایشی از جمله وسایل شخصی هر فرد هستن اما با این حال در طول زمان پوست مرده، روغن و رنگها روی اون نشسته و اکسید میشه و حتی باکتریها میتونن روی اونا تجمع پیدا کنن. به کار گیری برس و پدهای کثیف میتونه آرایش شما رو نازیبا کرده و حتی دلیل بروز ناراحتیهای پوستی و مخصوصا جوش روی صورت شما شه. بهترین کار شستوشوی مرتب وسایل آرایشی با آب ولرم و شامپو و خشک کردن اونا هستش. حتی می تونین از پاککنندههای آرایشی هم استفاده کنین.

راهنمای خرید کت و شلوار دامادی

راهنمای انتخاب جوراب مردونه

شیک پوشی