نوکیا و اپراتورهای تلفن همراه نگران آینده ویندوزفون

نوکیا و اپراتورهای تلفن همراه نگران آینده ویندوزفون

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

این طور انگار نوکیا و اپراتورهای گوشی موبایل نگران آینده ویندوزفون هستن. به خاطر همین به دنبال جانشین کردن این سیستم عامل واسه جلوگیری از سقوط هرچه بیشتر نوکیای فنلاندی شن. شاید به کار گیری ویندوزفون اشتباه بزرگی بود که نوکیا رو بیشتر از قبل وارد پرتگاه سقوط کرد.

 

 

 

 

نوکیا اشتباه بزرگی در استفاده نکردن از آندروید واسه اسمارت فون هاش کرده. مطمئنا اگه نوکیا آندروید رو به عنوان سیستم عامل اصلی تلفن هاش استفاده می کرد، الان در این وضعیت نبود.

 

این طور انگار نوکیا و اپراتورهای گوشی موبایل نگران آینده ویندوزفون هستن. به خاطر همین به دنبال جانشین کردن این سیستم عامل واسه جلوگیری از سقوط هرچه بیشتر نوکیای فنلاندی شن. شاید به کار گیری ویندوزفون اشتباه بزرگی بود که نوکیا رو بیشتر از قبل وارد پرتگاه سقوط کرد. نوکیا اشتباه بزرگی در استفاده نکردن از آندروید واسه اسمارت فون هاش کرده. مطمئنا اگه نوکیا آندروید رو به عنوان سیستم عامل اصلی تلفن هاش استفاده می کرد، الان در این وضعیت نبود.

 

بزرگترین تولید کننده گوشی موبایل در دنیا با سرمایه گذاری و به کار گیری سیستم دلیلی که جایگاه خود رو در بازار نیافته بود، خود رو در خطر از بین رفتن قرار داد. نوکیا با قطع شدن تولید تلفنایی با سیستم عامل سیمبیان و Meego بیشتر به کم شدن سهم بازار خود کمک کرد. در واقع اونا فکر میکردن که مشتریان وفادار به سیستم عامل سیمبیان خیلی راحت از ویندوز فون ۷ استقبال می کنن، اما این اتفاق نیفتاد. سیمبیان سیستم عامل بسیار پیشرفته و پیچیده ایه که به نظر من به آندروید نزدیک تر بود تا ویندوزفون. اگه نوکیا آندروید رو جانشین سیمبیان می کرد، خیلی از طرفداران پرو پا قرص سیمبیان رو جذب گوشیای آندرویدی خود می کرد. نوکیا در کشورهایی مانند چین و هند که بیشتر از ۷۰ درصد سهم بازار رو داشته، با افت شدیدی روبه رو شده. این افت در تموم نقاط دنیا واسه نوکیا با سرعت بسیار زیادی در حال اتفاق افتادنه.

 

انگار نوکیا کم کم از ویندوزفون قطع امید می کنه، چون که عرضه تلفنایی با سیستم عامل Meego مثل N9 و تلفنایی با سیستم عامل سیمبیان مثل پیور ویو ۸۰۸ رو شروع کرده. اگه در همون سالایی که آیفون پا به میدون گذاشت، نوکیا میگو Meego رو به عنوان سیستم عامل اصلی اسمارت فون هاش استفاده می کرد، الان آندروید هم این مقدار محبوب و گسترده نشده بود که بخواد سهم اصلی بازار اسمارت فونا رو در دست بگیره.

نوکیا دوباره تلاشش رو روی سیمبیان و میگو متمرکز می کنه، اما انگار خیلی دیر شده باشه. اونا نباید در سال ۲۰۱۱ خبر از قطع تولید تلفنای سیمبیانی و میگی می دادن. شاید نوکیا مثل دایناسورهای غول پیکری که روزی قدرت رو در دست داشتن، از صفحه روزگار محو شه.

نوکیا