نوشیدن چای و قهوه استرس را افزایش می‌دهند

نوشیدن چای و قهوه استرس را افزایش می‌دهند

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

به گزارش فارس، فربد فدایی در جواب به این سوال که آدمایی که زیاد استرس دارن چیکار باید بکنن گفت: این سؤالیه که خیلی وقتها از خود می پرسیم که با استرس چیجوری برخورد کنیم. افراد در مرحله اول باید از عوامل ایجاد استرس جلوگیری کنن، این پیشگیری می تونه در چندین مرحله صورت بگیره. در مرحله اول افراد باید از بردوش گرفتن تکالیف و وظایفی که خارج از عهده شونه، بپرهیزند.

مدیرگروه روانپزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: داشتن هدفهای مناسب و مهم در زندگی، برنامه ریزی واسه انجام کارا و توجه به ضرورت خواب و استراحت به اندازه کافی از دیگر مواردیه که در آرامش افراد اثر داره.

عضو هیئت مدیره انجمن علمی روانپزشکان ایران، دوری از مصرف زیادتر از اندازه چای و قهوه و دوری از کشیدن سیگار رو از جمله موارد دیگری بر شمرد که در کاهش زمینه های استرس زا تاثیردارن.

ایشون پناه بردن به طبیعت و پیاده روی و ورزش ملایم نیم ساعته در روز رو واسه تمدد اعصاب آدما به درد بخور دونست.

فدایی اضافه کرد: وقتی که فرد بافشار روانی زیاد مواجه می شه و احساس اضطراب در اون ایجاد می شه بهترین روش اینه که در جایی آروم نشسته و چشمون خود رو بسته و نفس عمیقی که حتی عضلات شکم رو درگیر می کنه به مدت چند دقیقه بکنه. حتی می تونه دستان رو روی عضلات شکم گذاشته و بالا و پایین رفتن آهسته اونو احساس کنه.

این روانپزشک ادامه داد: هم اینکه میشه با خوندن آیاتی از قرآن و توکل به خدا از نظر ذهنی از اضطراب زیاد جلوگیری کرد.