نوشیدنی مفید برای سلامت روده

نوشیدنی مفید برای سلامت روده

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

نوشیدنی به درد بخور واسه روده

واسه مواظبت از سلامت روده باید مراقب چیزایی که میخورید باشین و این مراقبت میتونه با یه اسموتی خوشمزه سالم تکمیل شه.

به گزارش آلامتو و به نقل از بدونیم؛ سلامتی از روده شروع می شه. این جمله در جنبشای سلامتی بسیار معروفه. باکتریای موجود در روده ۱۰ برابر تموم سلولای بدن هستن. این باکتریا به کارکرد نرمال دستگاه گوارش کمک می کنن، ما رو از التهابات حفظ می کنن، سیستم سوخت وساز بدن رو تنظیم می کنن و ۷۵ درصد سیستم ایمنی بدن رو تامین می کنن.

خوردن سبزیجات و میوه های تازه باعث تغذیه و رشد باکتریای خوب روده می شن. نوشیدنی که در زیر آمده می تونه روده رو آرامش و درمان کنه. این نوشیدنی شامل موادی با فواید گوارشی عالی و استثنایی و خاص هستش:

آناناس:

شامل بروملینه. مرکز آناناس شامل آنزیمای هضم کننده پروتئینه که فواید سلامتی بروملین رو جذب می کرده و به هضم دستگاه گوارش کمک می کنه.

گلابی:

گلابی باعث ترشح مایع گوارشی می شه. پس غذاها آسون تر در سیستم گوارشی حرکت می کنن. فیبر گلابی سموم رو از روده بزرگ رفع می کنه، حرکات روده رو تنظیم می کنه و مانع احتباس آب و ایجاد گاز معده می شه.

خیار:

در بردارنده ۲ ماده اصلی واسه گوارش و هضم سالمه: آب و فیبر. این ترکیب در خارج کردن سموم از سیستم گوارشی بسیار موثره و کمک زیادی به هضم غذا می کنه.

زنجبیل:

زنجبیل به هضم غذا، ایجاد بزاق و دیگه مایعات گوارشی کمک بزرگی می کنه. از فواید دیگه اون نابود کردن سوءهاضمه و نشونه های دیگری چون نفخ و باد شکمه.

نعناع:

نعناع در موارد سوءهاضمه و التهاب، شکم رو آرامش میده. رایحه نعناع غدد بزاقی دهن رو مثل غدد ترشح کننده آنزیمای هضم کننده تحریک می کنه و در نتیجه هضم غذا رو آسون می کنه.

مواد لازم

  • ۱ عدد آناناس
  • ۳ عدد گلابی
  • ۱ عدد خیار
  • زنجبیل تازه به اندازه انگشت شست
  • یه مشت برگ نعناع

تموم مواد رو در مخلوط کن مخلوط کرده بخورین.

بهترین نوشیدنیای چربی سوز واسه آب کردن شکم

خواص و روش درست کردن نوشیدنی شیر زردچوبه

بدونیم نوشیدنی