نوشابه خور ها این مطب را حتما بخوانند..

نوشابه خور ها این مطب را حتما بخوانند..

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

اگه به مدت طولانی، روزانه یه نوشابه گازدار بخورین، در درازمدت چه بر سر بدنتون میاد؟

 نوشابه خورا این مطب رو حتما بخونن..

 

مصرف زیاد نوشیدنیای شیرین و کافئین دار، و پشت اون احساس شدید بی انرژی بودن و بی حالی چیزیه که واسه افراد علاقمند به اینا، چیزی آشنا هستش. اما خیلی از آدما انگار مشکلی با اون ندارن.

بعضی از شما فکر می کنین که مقایسه علاقه و عادت به مصرف زیاد کافئین و نوشیدنیای شیرین با مصرف مواد مخدر، ایجاد ترس الکی س. و یه سریای دیگه از شما واقعا براتون مهم نیس که پس از نوشیدن ۳۹ گرم قند، خود رو در چه باتلاقی انداختین. اما چیزی که به درستی ما رو نگران عادت نوشیدن افراطی و غیر اصولی نوشابه های گازدار می کنه، نتیجه ایه که در درازمدت به وجود میاد.

اینجا تصویری از خودتون رو پس از چند سال نوشیدن مرتب نوشابه های گازدار می تونین ببینین.

چاقتتر هستین: طبق یه تحقیق که در مجله Nurse’s Health Study چاپ شده و  در اون ۹۰۰۰ زن به مدت ۸ سال مورد مطالعه قرار گرفتن، زنائی  که هر روز یه نوشابه گازدار مصرف می کردن، تو یه دوره ۴ ساله حدود ۵.۵ کیلوگرم وزن اضافه کردن.

شاید دچار دیابت هستین:در مطالعه بالا، در زنائی که اعلام کردن که هر روز یه یا تعداد بیشتری از نوشیدنیای سبک شیرین شده با قند یا پانچ میوه می خورن، مشاهده شد که دوبرابر بقیه احتمال بروز دیابت نوع ۲ در اونا نسبت به آدمایی که با احتمال خیلی کم این نوشیدنیا رو مصرف می کنه، بیشتر بود.

احتمال مریضی قلبی در شما بسیار زیاد می شه: براساس یه تحقیق علمی که در سال ۲۰۰۷ میلادی در مجله انجمن قلب آمریکا چاپ شده، آدمایی که هر روز نوشابه گازدار می خورن، تو یه دوره ۴ ساله ، ۲۴% احتمال بیشتری واسه افزایش قند خون و ۳۲% احتمال بیشتری واسه کم شدن سطح کلوسترول خوب در اونا هست. هم اینکه زنائی که روزانه بیشتر از ۲ نوشابه شیرین شده با قند مصرف کنن، خطر حمله های قلبی یا مرگ در اثر مریضی قلبی در اونا در مقایسه با زنائی که با احتمال خیلی کم از این نوشابه ها می خورن، ۴۰% بالاتره.

شما شاید از جهات دیگه هم کمتر سلامت هستین: در چندین مطالعه، از جمله تحقیقی که در بالا به اون گفته شد، رو شده که اثر نوشابه های گازدار رژیمی روی سلامتی مشابه اثر نوشابه های گازدار معمولیه، جدا از اینکه دارای مقدار کمی قند باشن یا اصلا دارای قند نباشن. به چه دلیل اینطوریه؟ نوشیدن نوشابه های گازدار معمولا بخشی از یه سبک زندگی کلیه که خیلی سالم نیس: میدونیم که شما علاقه ای ندارین که ما نوشیدن کافئین و نوشابه های گازدار رو با سوء مصرف مواد مقایسه کنیم. اما اگه بخوایم  وارد مبحث سبک زندگی شیم، بعضی فکر می کنن که نوشیدنیای گازدار، نقش جاده صاف کن رو واسه این مواد بازی می کنن.

 

 

جمع آوری : آلامتو