نوزاد ۸ ماهه ای که بدون اسم است

نوزاد ۸ ماهه ای که بدون اسم است

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران ؛ بهزاد نوری پدر نوزاد بدون نام هشت ماهه مازندرانی  گفت: هشت ماه قبل، خدا بچه پسری به من داد که قصد کردم نام اون رو “نامیرا” بذارم.

ایشون با بیان اینکه نامیرا، نام یکی از کتاب های عاشوراییه و در این مورد فیلمی هم در دست ساخته، ادامه داد: اما مسئولان اداره ثبت احوال نکا، مانع از این نامگذاری هستن.

نوری اعلام کرد: طی هشت ماه گذشته، حدود ۱۰ بار به اداره ثبت احوال نکا مراجعه کردم و آخرین بار هم دیروز(یکشنبه) بود که واسه نامگذاری فرزندم به این اداره رفتم اما هر بار با بهونه ای مانع از این می شن که فرزندم رو نامگذاری کنم و حالا هشت ماهه که فرزندم شناسنامه نداره.

ایشون با بیان اینکه قبل از این به من گفتن که واسه انتخاب این نام، از تهران استعلام بگیرم که “نامیرا” اسم دختره یا پسر، گفت: حتی در اداره ثبت احوال نکا به من گفتن اگه یه شناسنامه و کد ملی به ما معرفی کنی که به نام “نامیرا ” صادر شده باشه، واسه فرزندت هم این نام رو دید می کنیم.

نوری با اشاره به اینکه نامیرا پورنصرت، بچه دکتر پورنصرت متولد سال ۵۹ در بابله که با این نام، دارای کد ملی و شناسنامه س، اضافه کرد: وقتی این سند رو هم به اونا ارائه کردم، حاضر نشدن واسه فرزندم شناسنامه صادر کنن و گفتن باید نام دیگری انتخاب کنی، اما من تسلیم نمی شوم.

ایشون با بیان اینکه یا نام فرزندم رو نامیرا می گذارم و یا اصلا شناسنامه نمی گیرم، خاطر نشون کرد: وقتی کتابی با نام “نامیرا” مربوط به امام حسین (ع) است، پس این نام، خود به خود به جنس مذکر، تعلق می گیرد.

نوری اعلام کرد: وقتی تنونستم با مسئولان اداره ثبت احوال نکا واسه این نامگذاری، کنار بیام عزممو جزم کردم این موضوع رو در رسانه ها مطرح کنم تا شاید مسئولان در رابطه، به اشتباه خود پی ببرن.
 بهزاد نوری، پدر این نوزاد هشت ماهه دارای ۲۹ سال سن و شغل آزاده.

 

اسم باشگاه خبرنگاران