نوروز امسال را با کشف جاذبه‌های قشم، سپری کنید

نوروز امسال را با کشف جاذبه‌های قشم، سپری کنید

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

آبای نیلگون خلیج فارس پره از زیباییای نامعلوم و کشف نشده. زیباییایی که تا از نزدیک نبینید و لمس نکنین، از عمق اونا خبردار نمی شین. جزیره قشم، جزیره ای که همیشه جاذبه ای در خود مخفی کرده و هر گردشگری رو حیرت زده می کنه، یکی از این زیباییا هستش.

سفر به جزیره قشم روایتی جدید از سفر رو براتون می سازه. روایتی از طبیعت، سرگرمی و زندگی. از دره ستارگان و بام قشم گرفته تا تماشای دلبری واقعی دلفینا در آب های زلال خلیج فارس همه خاطره ای فراموش نشدنی براتون می سازه.

جاذبه های طبیعی و خیره کننده در قشم اونقدر زیاده که اصلا نمیشه بدون برنامه سفر به این جزیره قشنگتر قدم گذاشت. اما با در نظر گرفتن نزدیکی به تعطیلات نوروز و آب و هوای بسیار خوب این جزیره در اول بهار، تور نورزی قشم می تونه یکی از گزینهاتون باشه. در این نوشته به طور کوتاه شما رو با بعضی از جاذبه های دیدنی قشم آشنا می کنیم.

قشم

از خاکای خوردنی هرمز تا جنگل حرا

اگه به طبیعت گردی علاقه دارین، قشم یکی از گزینه های مناسب واسه سفر هستش. قشم بزرگترین جزیره خلیج فارس و جزو استان هرمزگانه. جنگلای حرا، دره تندیسا،  غار نمکدان، غار خربس, دره ستارگان، تنگ چاهکوه، پرندگان مناطق گرمسیری و … بخشی از جاذبه های طبیعی قشم هستن. باحال است بدونین که تنها ژئوپارک خاورمیانه هم در این جزیره قرار داره. بومیان جزیره قشم فکر می کنن که دره ستارگان میلیونا سال قبل در اثر برخورد شهاب سنگا و ستارگان به زمین ایجاد شده و شبا هم با وزش باد از بین دیواره ها، سروصدای ترسناکی ایجاد می شه.

بازدید از جنگلای حرا رو در برنامه خود بذارین. درختان جنگلای حرا درون آب قرار دارن و به صورت به طور کامل طبیعی، آب شور رو جذب و به آب شیرین تبدیل می کنن. سازش این درختان با آب شور اونا رو جدا کرده که Avicennia marina اسمشه. جالبه بدونین نام علمی این درختان از نام ابوعلی سینا گرفته شده.

آب و هوای قشم در نوروز

آب و هوای جزیره قشم از اواخر آبان تا اردبیهشت در بهترین حالت خود قرار داره و با نسیم بهاری ملایمش، به گردشگران خوش اومد میگه. می تونین روزتون رو با مشاهده بازی دلفینا شروع کنین و حسابی انرژی بگیرین. واسه تماشای اونا، احتیاجی نیس به دلفیناریم برید، با قایقی به آبای خلیج فارس بزنین و با تماشای شور و شوق دلفینا از یمن حضورتون، لذت ببرین. هم اینکه اگه گذری بر جزیره هنگام داشته باشین، متوجه درخشش خیره کننده ساحل ماسه ای هنگام میشین. کانیایی که در ماسه این ساحل قرار گرفته، اونو نورانی کرده و به زیبایی اون اضافه می کنه. به دلیل این ویژگی، این ساحل به ساحل نقره ای معروف شده. در جزیره هنگام هم دهاتی به نام غیل هست که در اون سنگایی به شکل آدم وجود دارن. افسانه های زیادی درباره این سنگا بر سر زبون بومیان منطقه س که تماشای اونا خالی از لطف نیس.

صنایع دستی بومیان قشم رو از دست ندین

خارج کردن کمی خاک یا حتی یه صدف رنگی از این منطقه به اکوسیستم اون ضربه می زنه، پس اگه تمایل داشتین که از جزیره، چیزی به یادگار داشته باشین، به بازارچهای محلی برید و وسایل تزئینی که با صدفای دریایی، ستاره دریایی یا حتی خاک جزیره ساخته شده رو به یادگار بخرین. اینجوری شما فقط یه سوغاتی نخریده اید بلکه با اینکار به اقتصاد بومیان جزیره هم کمک کردین.

غذاهای محلی با طعم دریا

اگه میونه شما با غذاهای دریایی خوبه، حتما خوراک کوسه، و میگوهای ریزی که با ادویه های مخصوص بومیان پخته می شه رو امتحان کنین. دسر اهالی این جزیره، ارده و خرما با چایه که بتونه سردی غذاهای دریایی که میل کردین رو خنثی کنه. اگه درباره طبخ غذا کنجکاو شدید، رودربایستی رو کنار گذاشته و سوال کنین. اهالی این جزیره اونقدر گرم، مهمون نواز و مهربون هستن که با حوصله مو به مو اونو براتون توضیح میدن.

خدمات تورقشم هیپوتریپ

با هیپوتریپ واسه تور ارزون به قشم برنامه ریزی کنین، بلیط ارزون قیمت هواپیما و هتل(این لینک) رو با قیمت مناسبی رزرو کرده و با وجود پشتیبانی بیست وچهارساعته و آنلاین ما، با خیال راحت سفر کنین. هیپوتریپ پکیجای مختلفی در تور قشم ارائه می کنه تا شما بتونین براساس بودجه و خدمات دلخواه، پکیجی مناسب با سلیقه خود انتخاب کنین. درصورتی که تمایل دارین، گشت شهری داشته باشین، می تونین با کادر فروش اون رو در رابطه بذارین تا بتونین با هزینه مناسبی و  سفری جذاب به قشم رو تجربه کنین.

 

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

۲۰ جاذبه گردشگری برتر آسیا

تور ایران تور مسافرتی