نقش کاهش وزن و تناسب اندام در بهبود روابط

نقش کاهش وزن و تناسب اندام در بهبود روابط

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

fitness-couple-weight-loss

از فواید عجیب کاهش وزن واسه سلامت کلی بدن آگاهید؟ با اضافه وزن زیاد داشتن روابط عالی مقداری سخته اما با تناسب اندام میشه خیلی راحت روابطی سالم و باکیفیت ساخت؛ همین یه فایده میتونه بهترین انگیزه واسه کاهش وزن باشه.

به گزارش آلامتو و به نقل از بدونیم؛ کاهش وزن مسئله ایه عجیب.چون با یه سبک زندگی سالم نه فقط چند سال به عمر خود اضافه می کنین بلکه انرژی و اعتماد به نفس بیشتری هم پیدا می کنین. این سبک جدید زندگی نیازمند برنامه های جدیدی مثل شرکت در کلاسای یوگا و حذف یه سری عادتا مثل خوردن فست فود در روزای تعطیل و خیلی مسائل دیگه س.

اما سوال این جاست که اینجور تغییراتی چه تاثیری ممکنه در روابط زناشویی داشته باشه؟ اگه این فقط شمائید که می خواین اینجور تغییراتی بسازین چه اتفاقاتی در روابط تون شکل می گیره؟ خیلیا به دلیل توانایی سهیم شدن چیزهای مورد علاقه مشترکشانه که به همدیگه علاقمند می شن. علایقی مثل: هر جمعه تماشای یه فیلم کمدی، هر چندوقت یه بار رفتن به یه رستوران ایتالیایی یا بازیای ویدیویی. تصور کنین اگه یکی از دو طرف بخواد به جای فیلم کمدی فیلم مهیج ببینه یا به جای غذاهای ایتالیایی سبزیجات پخته مصرف کنه چی می شه؟ ممکنه همسرتون در این مورد شما رو هیچ حمایتی نکنه چون اون آمادگی اینجور تغییراتی رو نداره. اگه یکی از دو طرف تغییرات سبک زندگی طرف دیگه رو پشتیبانی نکنه اینجاس که اون جنبه منفی کاهش وزن خودشو بروز میده. خیلی از کسائی که موفق به کاهش وزن شدن با غر زدن و زور همسرشون رو راضی می کنن که از راه اونا پیروی کنه و این خود تنش بزرگی در رابطه بوجود میاره. از طرف دیگه خیلی از کسائی که موفق به کاهش وزن نشده ان اعتراف کردن که نبود موفقیتشون به دلیل ترس از کاهش وزن همسرشون بوده یا این که حاظر به پشتیبانی اونا نشده ان.

البته این خبرهای خوبی هم ممکنه داشته باشه. محققان براساس مطالعاتی که انجام دادن به این نتیجه رسیدن که پس از کاهش وزن در روابط تغییرات مثبتی ایجاد می شه و منتهی به تشکیل روابط زناشویی احساسی و جنسی سالم و مثبت می شه.

در این تحقیقات ثابت شده که تغییرات در سبک زندگی یکی از دو طرف در جست و خیز فعل و انفعالات دو طرف به روشای مثبت یا منفی تاثیر گذاره و باعث تغییر شکل روابط عاشقونه در جهت مثبت یا منفی می شه. اگه هر دو واسه ایجاد تغییرات سلامتی توافق کرده باشن و همدیگه رو پشتیبانی کنن مسئله کاهش وزن صمیمیت اونا رو بیشتر می کنه. اما اگه یکی از اونا روی تغییرات سلامتی اصرار کنه و از پشتیبانی همسرش بهره مند نشه روابط اونا تیره و تار می شه. در آخر این که واسه پشتیبانی از همسرتون احتیاجی نیس حتما یه رفیق ورزشی واسه اون باشین فقط کمی تشویق و انگیزه دادن کافیه.

بهترین ادویه واسه چربی سوزی

دلیل کم نشدن وزن چیه؟

بدونیم