نقش ویتامین دی در تناسب اندام چیست؟

نقش ویتامین دی در تناسب اندام چیست؟

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

vitamin_d

در رسیدن به تناسب اندام تغذیه نقش اساسی داره و به کار گیری مکملها واسه تناسب اندام بسیار رایجه.

به گزارش الامتو و به نقل از فیتامین؛ براساس پژوهشی که تازگیا انجام شده، مصرف مکمل رژیمی ویتامین دی تناسب اندام رو زیاد می کنه (در این تحقیق رابطه بین سطح ویتامین دی و مسائل مربوط به سلامت، بیماریای قلبی عروقی، دیابت نوع ۱، سلامت اسکلتی عضلانی، سرطان و سفت شدگی بافتا بررسی شده). فشار خون بالا و سطح هورمون تنش، کورتیزول، در گروهی که کپسول ویتامین دی مصرف کردن کم شد.

در پژوهشای ورزشی گروهی که ویتامین دی مصرف می کردن، به مدت طولانی تری می تونستن ورزش کنن. اعضایی که به مدت دو هفته ویتامین روزانه دریافت می کردن تماشاگر پیشرفتی در تناسب اندام بودن که باعث می شد با فشار کمتر و به مدت طولانی تر ورزش کنن. در آزمایش فیتنس، آدمایی که داوطلبانه ویتامین دی مصرف می کردن، می تونستن ۳۰% بیشتر دوچرخه بزنن.

پیشنهاد شده اسکاتلندیا ویتامین D مصرف کنن چون خیلی در برابر تابش خورشید نیستن. منابع ویتامین دی در ماهیای چرب و لبنیات پیدا میشه اما مطمئنا جذب کافی اون فقط از راه مواد غذایی سخته. از اونجایی که ویتامین D سطح کورتیزول رو کم می کنه، می تونه از دید تکنیکی کارکرد ورزشی رو پیشرفت دهد و همینطور خطر سیستم قلبی عروقی رو کم کنه.

در مقایسه با گروهی که شبه دارو به اونا داده شد، گروهی که ویتامین و مواد معدنی دی مصرف می کردن فشار خون کمتر، و سطح پایین تر هورمون استرس کورتیزول رو در ادرار داشتن، و همینطور افراد بالغ فشار خون کمتری داشتن.

رابطه کمبود ویتامین D و افسردگی زنان

کمبود ویتامین چه نشونه هایی داره؟

فیتامین ویتامین ویتامین D