نقشه داعش برای جنگ آخرالزمانی!

نقشه داعش برای جنگ آخرالزمانی!

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

پس از حمله تروریستی پاریس، این سوال به ذهن تحلیل گران اومد که نقشه داعش واسه جهان چیه؟

به گزارش آلامتو به نقل از مجله مهر-مسعود شایگان: نیویورک تایمز در تحلیلی جدید تئوری جنگای آخرالزمانی داعش رو مطرح کرده. در این یادداشت نویسنده میگه:« اگه همونجوریکه داعش و هم دولت فرانسه ادعا کردن، عملیات تروریستی چند روز قبل پاریس بوسیله این گروه تروریستی انجام شده باشه، اون رو میشه نقطه عطفی در تواناییای داعش واسه انجام عملیات دونست. تا قبل از این عملیات، داعش فقط بر طرفدارانی معدود تکیه می کرد که می تونستن عملیاتای سطح پایینی مانند، گروگانگیری و حمله های نفر به نفر بود که هرچند توجه زیادی رو به خود جلب می کرد اما تلفات زیادی رو به دنبال نداشت.

داعش قبل از این حملات مختلفی علیه کشورای جور واجور انجام داده بود. همونجوریکه در تصویر بالا توجه می شه، دایره های قرمز نشونه حملاتیه که داعش مستقیما انجام داده، دایره های قرمز توخالی، حملاتیه که به تحریک این سازمان انجام شده و دایره های مشکی، مواردیه که در اون افراد مربوط به این گروه تروریستی بازداشت شدن.

از همین روست که یکی از افسران قبلی سیا به نیویورک تایمز میگه: «این که داعش بتونه در جایی مانند پاریس با نیروهای اطلاعاتی خبره این کار رو انجام بده، نشون از یه چاله امنیتی بزرگه.»

داعش

از وقتی که داعش در سال ۲۰۱۴ خلافت خود رو اعلام کرده، کار خود رو روی سه محور متمرکز کرده:

۱-ایجاد درگیریای منطقه ای با حمله به عراق و سوریه

۲-رابطه گرفتن با گروه های جهادی جور واجور واسه انجام عملیات تروریستی در خاورمیانه و شمال آفریقا

۳-الهام بخشی واسه انجام عملیات تروریستی در غرب

این افسر سیا میگه داعش از این روش قصد این رو داره که درگیریا رو وسعت ببخشد و شاید جنگی آخرالزمانی رو به راه بندازه!

همونجوریکه در نقشه بالا دیده می شه، داعش در کشورای مغرب، نیجریه، لیبی، مصر، سوریه، عراق، عربستان، یمن، افغانستان و پاکستان اعلام خلافت کرده و در خیلی از این کشورها، گروه های وفادار به این سازمان تروریستی وجود دارن.

با این حال بازم سوالاتی در مورد داعش هست که معلوم نیس، این که روش هدف دار داعش واسه مقابله با حملات رو به رشد به این گروه چیه و یا به چه اندازه از توانایی در ساخت اسلحه رسیده.»

فریب داعشیا با مانکن!+عکس

جوآنا پالانی؛ دختری که داعش واسه سرش جایزه گذاشت+عکس

noindex خبرگزاری مهر داعش