لزوم چاپ فاکتور برای فروشندگان کلا

لزوم چاپ فاکتور برای فروشندگان کلا

سپتامبر 19, 2019 0 By edame

 
فاکتور فروش و چاپ فاکتور از دغدغه های مهم و مسائل اساسی برای صاحبان مشاغل و کسب و کارها و فروشندگان کالا می باشد. اهمیت چاپ فاکتور فروش امروزه در مقایسه با چندین سال قبل افزایش چندین برابری یافته است زیرا که فاکتور یک برگه با هویت تجاری است و نوعی سند  تجاری محسوب می‎شود که  خریدار در ازای خرید کالا یا محصول  و یا دریافت خدمات از فروشنده کالا دریافت میکند . در این سند تجاری مالکیت کالا یا محصول از شرکت یا مجری فروشنده به خریدار منتقل میشود و در مراجع نظارتی حاکمیت کالا قابل پیگرد است . هم چنین  از آن به عنوان یکی از موثرترین و کارآمدترین راه های افزایش اعتبار عمومی میان هم صنفان و مشتریان نام برده میشود. از این رو بسیار مهم است که صاحبان مشاغل و کسب و کار برای افزایش پرسونال کردیت و وجهه قابل اطمینان  به چاپ فاکتور فروش معتبر برای فروش کالا و خدمات خود روی بیاورند.
در ادامه در بحث فاکتور فروش با ما همراه باشید
فاکتور فروش چیست و کاربرد آن
یا علم به آنچه میدانیم فاکتور فروش در اصل یک برگه کاغذ اقتصادی و یا به بیان دیگر یک سند تجاری _هویتی محسوب می شود که صاحبان مشاغل و یا فروشندگان کالا و خدمات برحسب خدمات ارائه شده و یا کالای فروخته شده با ذکر نام کالا یا خدمات، تعداد، نوع محصول، درج قیمت و میزان تخفیف، مشتری را در جریان هزینه های پرداختی قرار میدهد. فروشنده موظف است که همه اطلاعات کالا یا خدمات را اعم از نوع و مقدار کالا و خدمات به همراه قیمت تک و مجموع آن را در فاکتور فروش ثبت کند.
دقت کنید که در اصل فاکتور گواهی میدهد که این محصول توسط مشتری خریداری شده است . یعنی خریدار در قبال پرداخت وجه، کالا یا خدماتی را دریافت کرده است. ناگفته نماند که فاکتور هنگامی واجد اعتبار است که توسط فروشنده ممهور و  امضا شده باشد. در غیر این صورت فاقد اعتبار است.
در ادامه ویژگی های فاکتور فروش استاندارد را بررسی میکنیم
ویژگی های فاکتور فروش استاندارد
همه  ما در معاملات متعدد تجاری حضور داشته‌ایم و در تمامی این معاملات، یک دغدغه همبشگی وجودداشته است. تحت عنوان اثبات برقرارب معامله بین خریدار و فروشنده. از این رو مبنایی بر ثبت نوشتاری و مکتوب در دنیای تجارت و اقتصاد قرار داده شد تا بدین گونه انتقال کالا از فروشنده  به خریدار در ازای وجه قابل اثبات و پیگیری باشد. این مکتوب معتبر همان فاکتور فروش می باشد. فاکتورهای فروش در نقاط مختلف تفاوت‌های زیادی با یکدیگر دارند، این موضوع نشان از عملکرد غیر استاندارد در طراحی این فاکتورها و فقدان یکپارچگی دارد.
 
فاکتور فروش یکی از اصلی ترین موضوعات برای هر کسب و کاری به‌حساب می‌آید که امروزه توجه لازم و کافی به آن نمیشود. فاکتورهای فروش یکی از عناصر مهم برای نوع کارکرد و اعتبار هر شرکتی هستند و مزایای فراوانی را برای تجارت کسب و کار های مختلف به همراه خواهند داشت. اولین مزیتی که هرمجموعه ای می‌تواند از آن استفاده کند، یک راهکار قانونی و استاندارد برای برقراری ارتباط با مشتریان و حفظ سابقه حساب است با این ‌وجود مزایای فاکتور فروش به این امر محدود نمی‌شود.
https://tinyurl.com/y57sj58t
چگونه میتوانیم برای فاکتور خود سر برگ تهیه کنیم؟
پیشنهاد میشود قبل از شروع به طراحی توسط نرم افزار، طرح اولیه خود را روی کاغذ پیاده کنیم. در سربرگ باید حتما از لوگو و نام شرکت خود استفاده کنیم. میتوانیم شعار تبلیغاتی کسب و کار خود را در سربرگ فاکتور بیاوریم. شماره تماس از مواردی هست که نباید به هیچ وجه فراموش شود. سعی کنید شماره تماس را با فونت مناسب و خوانا و در مکان مناسب سربرگ قرار دهید.توصیه ها برای طراحی مناسب سربرگ بیش از اینها بوده و سلیقه شما نقش مهمی در تهیه آن دارد.
برای داشتن یک فاکتور فروش  مناسب چه کاری باید انجام بدهیم؟
از گذشته تا به امروز مردم و ادارات در ازای خرید کالا و یا خدمات از فروشنده انتظار ارائه فاکتور داشته اند. فاکتور ها در گذر زمان دستخوش تغییرات فراوانی شده اند. ار فاکتور های دستی تا فاکتور های طرح اولیه تا فاکتورهای نسبتا مدرن امروزی. اما به راستی یک فاکتور خوب و مناسب دارای چه معیارها و مشخصاتی باید باشد. در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت.
 
فاکتور فروش خود را کجا چاپ کنیم؟
این مسئله یکی از دغدغه های مهم بسیاری از کسب و کارها است. با توجه به اینکه وجود فاکتور فروش متاسب و استاندارد از لازمه های هر کسب و کاری به حساب آمده، یافتن یک مجموعه مناسب برای سپردن طراحی و چاپ فاکتور از موضوعات بسیاری از بنگاه های اقتصادی می باشد. مجموعه های بسیار محدودی امروزه کار چاپ فاکتور آنلاین را انجام میدهند. ما به شما مجموعه معتبر و خوشنام چاپ فاکتور متین را توصیه میکنیم. مجموعه چاپ متین با آشنایی و تسلط کامل بر تمامی اصول و قواعد چاپ و سالهای طولانی  تجربه  آمادگی طراحی و چاپ انواع سربرگ، فاکتور، انواع درخواست‌های شمارا دارد شما می‌توانید با یک انتخاب دقیق و صحیح در جهت معرفی و بهبود کسب‌وکار خود قدمی بزرگ بردارید.