طراحی کابینت آشپزخانه به سبک مدرن

طراحی کابینت آشپزخانه به سبک مدرن

فوریه 4, 2020 0 By مدیر سایت

در طراحی کابینت محیط آشپزخانه را می توان یکی از محیط های پرتردد و علاوه بر آن یکی دیگر از مهم ترین قسمت ها در هر خانه ای دانست که باید برای طراحی داخلی و دکور آن توجه و حساسیت بسیاری را به خرج دهید یکی از مهم ترین چیدمان ها در خانه چیدمان آشپزخانه می باشد چرا که برای داشتن دکوراسیونی شیک و ایده آل در داخل فضای آشپزخانه باید به برخی از استانداردها و همچنین اصول مهم و کاربردی در زمینه طراحی آشپزخانه دقت کنید تا بتوانید فضایی مدرن را در آشپزخانه خودتان به وجود آورید

 

یکی از اولین اصول برای طراحی دکور آشپزخانه مدرن مورد توجه قرار دادن کاربرد دکور و استفاده مناسب از فضای آشپزخانه است. برای این که در آشپزخانه تان دکوری شیک و لاکچری داشته باشید اولین اقدام برای تحقق امر تهیه لوازم  آشپزخانه مانند؛ کابینت ها و میز ناهار خوری و وسایل برقی و یخچال و گاز و … با طراحی شیک و هماهنگ است

 

 

 

ویژگی های کابینت مدرن

درباره خصوصیات طراحی کابینت مدرن می‌توان به موارد گوناگونی اشاره کرد که بیشتر تابع سلیقه‌ و نظر طراح آنهاست. اما بعضی از خوصوصیات مهم  که باید در طراحی فضای آشپزخانه رعایت شود به طور مختصر در ادامه مطلب بیان شده است:

 

حفظ تقارن: حفظ تقارن یکی از مهم ترین اصل ها در طراحی کابینت مدرن به حساب می آید که به طور کامل باید رعایت شود و طراحان کابینت اغلب تلاش می کنند هرچه اندازه کابینت بزرگ تر باشد، این تقارن را حفظ کنند. حفظ تقارن در اصول طراحی به قدری مهم است که امکان دارد بخشی از فضای آشپزخانه فدای این طراحی گردد و حتی کابینتی بر روی آن نصب نشود.

 

سطح صاف و یکدست: در اصول طراحی کابینت مدرن قاعدتا از رنگ‌های یکدست و صاف و براق استفاده می‌شود که با لوازم پیشرفته آشپزخانه هماهنگی باشد و هم این که حد تقارن در کابینت رعایت شده باشد. چیدمان درب کابینت در این مدل به گونه ای است که کمترین درز ممکن به وجود می‌آید و تا  و تا حدودی که امکان پذیر است به هیچ عنوان از دستگیره نباید استفاده شود.

تطابق تجهییزات و لوازم پیشرفته در آشپزخانه: در حال حاضر استفاده کردن از تجهییزات قدیمی در آشپزخانه های قدیمی به اتمام رسیده است و در بیشتر خانه های امروزی شاهد استفاده از تجهییزات هوشمند هستیم این تجهیزات پیشرفته به گونه ای عمل می کنند که به سبک خاصی از چیدمان کابینت نیاز دارند. طراحی و ساخت کابینت مدرن این امکان را صاحب خانه‌ها  فراهم می آورد تا لوازم جانبی آشپزخانه جدید که شامل: جک‌های فشاری یا کلیدهای لمسی است و به نوع طراحی خاصی احتیاج دارند که کابینت‌های مدرن این امکان را برای آن ها فراهم آورده اند.

 

استفاده خلاقانه از تجهیزات قدیمی در کنار تجهیزات پیشرفته: افرادی که از کابینت مدرن استفاده می‌کنند عموما فضای مناسبی را برای به کارگیری خلاقیت در اختیار دارند و این فضا به آن ها این امکان را می دهد تا از تجهیزات قدیمی و فوق العاده خود در دکوراسیون آشپزخانه استفاده کنند.

کابینت هایگلاس

کابینت های هایگلاس در آموزش طراحی کابینت در واقع نمونه ای از کابینت ها هستند که  دارای روکش براقی می باشند. سطح براق کابینت ها موجب می شود تا انعکاس نور بیشتر در فضا ایجاد شود. اگر فضای آشپزخانه شما کوچک است، بهترین گزینه استفاده از این مدل کابینت مدرن است تا به وسیله انعکاس نور بیشتری که  بر روی سطح کابینت رخ می دهد فضا بزرگتر دیده شود برای انتخاب کابینت می توانید از ترکیب رنگ های متنوعی استفاده کنید. یکی از مدل های نصب کابینت به این صورت است که ردیف بالایی و ردیف پایینی از رنگ های مختلف هستند.

 

ترکیب رنگ در کابینت مدرن

در آموزش طراحی کابینت یکی از زیبایی های طراحی کابینت ترکیب کردن  مدل و متریال متنوع است. برای سبک مدرن  شما قادر به استفاده از ترکیب طرح و رنگ های مختلف هستید و تنها چیزی که باید در نظرگرفته شود سبک مشابهی است که برای همه آن ها باید به کار برده شود همچنین اگر برای آشپزخانه تان کابینت دسته دار پسندیدید باید مدل مورد نظر کابینت مدرن برای تمامی قسمت ها استفاده شود و این امکان وجود ندارد که تنها در قسمتی از مدل دستگیره دار و در قسمتی دیگر از کابینت بدون دسته یا دسته مخفی استفاده کنید.

طراحی کابینت ها می توانند ردر آنگی هم باشند در سبک مدرن کابینت نیازی نیست حتما به دنبال رنگ های خنثی و سرد بگردید و می توانید از میان مدل های مختلف کابینت، رنگ و طرح متفاوت و زیبایی را انتخاب کنید. حتی ترکیبی از رنگ های مختلف هم برای سبک مدرن ایرادی ندارد و تنها نکته ای که دارای اهمیت است حفظ کردن سبک مدرن در طراحی کابینت است. بهترین گزینه این است که به سراغ رنگ های مکمل بروید که با هم ست هستند و یا از ترکیب یک رنگ خنثی با یک رنگ گرم یا سرد استفاده کنید تا از زیبایی که به محیط آشپزخانه می بخشد آگاه باشید و لذت ببرید