آشنایی با نرخ فرار سایت ؛ رقمی تلخ و سرنوشت ساز برای همه!

آشنایی با نرخ فرار سایت ؛ رقمی تلخ و سرنوشت ساز برای همه!

مارس 14, 2020 Off By مدیر کل

بعضی وقتا همه چیز برابر با میل کاربر یا بازدید کننده پیش نمی ره. مطالب با تموم تلاشی که استفاده کردین خیلی جذاب و راضی کننده نیس. این وضعیت نه فقط واسه سایتای تازه کار که شرایط بحرانی تری رو تجربه می کنن بلکه واسه تموم کهنه کاران مورد اعتماد گوگل هم ممکنه اتفاق بیفته.

یه صفحه از سایت شما به وسیله بازدیدکننده باز می شه و گوگل به سرعت متوجه این قضیه می شه، اما چیزی نمی گذره که همزمان با همین صفحه جستجو دیگری انجام می شه و سایت شما بدون معطلی بسته می شه. این روند همون سرنوشت تلخ و فاجعه بزرگیه که بیشتر سایتا از اون می ترسن. همون چیزی که در نمایش آمار مربوط به هر سایت از اون به عنوان اندازه فرار یاد می شه.
اما اندازه فرار چیه؟ اندازه فرار چیجوری محاسبه می شه؟ به عنوان یه مدیر سایت چیجوری میشه فهمید اندازه فرار چه طور اتفاق افتاده و چه دلیلی بیشتر در افزایش اون موثر بوده؟ جواب تموم این سوالات رو در مطلب امروز و پس از آشنایی با اندازه فرار سایت پیدا می کنین.

معرفی اندازه فرار سایت در رتبه بندی

معنی اندازه فرار سایت
بیشتر سایتا اندازه فراری برابر ۲۵ تا ۷۰ درصد رو تجربه می کنن و برابر با آمار به دست اومده این رقم با احتمال خیلی کم از این بازه عبور می کنه.
گوگل سایتا رو براساس اندازه فرار در ۴ گروه طبقه بندی می کنه:
۱ – اندازه فرار سایت ۲۵ درصد و کم تر: این آمار واسه گوگل تعجب آوره و نشون میده شک نداشته باشین بعضی از عاملا در سایت خوب عمل نمی کنن یا ندیده گرفته شدن.
۲ – اندازه فرار سایت ۲۴ تا ۶۰ درصد: این آمار واسه گوگل نه فقط قابل قبول بلکه قابل تحسینه.
۳ – اندازه فرار سایت ۴۱ تا ۵۵ درصد: آمار بالاتر از حد نرماله؛ با این حال بسته به وضعیت سایت و رتبه رقبا ممکنه واسه بعضی از سایتا منطقی دیده شه.
۴ – اندازه فرار سایت ۷۰ درصد و بالاتر: این سایت شدیدا از رقبا خود عقب مونده!
مشاهده آمار اندازه فرار هر سایت
واسه این که با جزئیات اندازه فرار سایت خود آشنا شید از حساب Google Analytics خود استفاده کنین. این سرویس دائم اطلاعات خود رو به روزرسانی می کنه و به صورت لحظه ای تماشاگر تغییرات جالبی هستین.